Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugnius Kiguolis kuria portalą „Šūdlistis“: bus viešinami įžeidinėjantys komentatoriai

Ugnius Kiguolis
Viganto Ovadnevo/„Žmonės“ nuotr. / Ugnius Kiguolis
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Šiais laikais dažnam sunku įsivaizduoti dieną be socialinio tinklo – juose dalinamės nuotraukomis, dainomis, diskutuojame, komentuojame... Tiesa, kartais būtent čia galima perskaityti itin daug įžeidžiančių ir menkinančių kitą žmogų komentarų – tokių kaip grybų po lietaus ypatingai daug atsiranda prie žinomų žmonių nuotraukų.

Žinomi žmonės neretai savo socialiniuose tinkluose būna „sukaupę“ ne vieną tūkstantį jų anketos sekėjų. Tai žmonės, tarp kurių toli gražu ne visi yra gerbėjai, tačiau tik dėl jiems žinomų priežasčių jie seka vieną ar kitą garsenybę jos nemėgdami ar net nekęsdami.

Nenuostabu, kad tokie žmonės nevengia po žinomų žmonių nuotraukomis ar mintimis pažerti kritikos, išsityčioti, išvadinti bjauriais žodžiais ar tiesiog be jokios priežasties užsipulti. Neretai garsenybės juos blokuoja nenorėdamos, kad jų anketoje matytųsi vulgarūs ir įžeidžiantys tokių žmonių pasisakymai, tačiau dažnai daug sekėjų turintys žmonės to tiesiog nespėja padaryti ir nevaldomi laido riteriai niekieno nevaržomi šeimininkauja ir lieja niekuo nepaaiškinamą neapykantą.

Verslininkas Ugnius Kiguolis teigia sugalvojęs idėją, kuri galėtų padėti pristabdyti ar bent jau sugėdinti tokius svetimose anketose besikeikiančius ir įžeidinėjančius internautus: planuoja paleisti puslapį, kuriame tiek jis, tiek kiti žinomi žmonės galės dėti įžeidinėjančių drąsuolių nuotraukas ir nuorodas į jų anketas feisbuke.

Šį puslapį verslininkas planuoja paleisti jau šią savaitę, o jo pavadinimas sugalvotas toks, kad atitiktų idėją: puslapis, kuriame bus galima talpinti liežuvio nevaldančių internautų duomenis, vadinsis šūdlisčiu (sudlistis.lt, – red.past.).

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ugnius Kiguolis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ugnius Kiguolis

„Su komentatoriais ir visais kitais piktais Lietuvos žmonėmis stengiamasi kariauti pačiais įvairiausiais būdais: antai Sel‘as net padavė į teismą, tačiau dažniausiai tokie drąsuoliai nepasimoko. Manau, kad bent kažkiek sudrausminti tokius žmones gali viešuma: į puslapį bus dedami jų feisbuko profilio „printskrynai“ ir bjaurūs komentarai. Manau, bus galima surinkti tikrai nemažą duombazę tokių žmonių, kurie nuolat dergiasi kitų anketose – kai vieni juos užblokuoja, jie eina pas kitus“, – apie idėją sukurti tokį „gėdos“ puslapį Žmonės.lt pasakojo U.Kiguolis.

„Kai keli žmonės sudės tą patį asmenį į puslapį, bus galima daryti išvadas, kad jis siaučia ne vienoje anketoje, yra piktybiškas. Galvoju, kad net top‘ą bus galima sudaryti“, – priduria šypsodamasis.

Šūdlistis – pamoka laido riteriams

Šūdlistis startuoti turėtų dar šią savaitę, jeigu darbais užsivertusiam verslininkui pavyks viską suspėti, tačiau dėl idėjos jis abejonių nebeturi jokių, todėl ji tikrai bus įgyvendinta.

„Manau, kad ši mano idėja tikrai papiktins ne vieną, bet tikiu, kad reikia tai išbandyti. Juk  įdėti drąsuolio anketos ir komentaro „printskryną“ nėra sunku, o tikėtis, kad jis išsigąs viešumo – tikrai galima. Ypač, jeigu žmogus visas tas nesąmones rašo savo vardu ir pavarde – jo duomenys liks google sistemoje ir, tarkim, ieškant darbo jam tai nepadės: šiais laikais retas darbdavys apie būsimą darbuotoją negūglina. Nežinau, ar tam laido drąsuoliui bus džiugu, o darbdaviui vis dar norėsis pakviesti į pokalbį šūdlisčio žvaigždę“, – svarstė U.Kiguolis.

Šiais laikais retas darbdavys apie būsimą darbuotoją negūglina. Nežinau, ar tam laido drąsuoliui bus džiugu, o darbdaviui vis dar norėsis pakviesti į pokalbį šūdlisčio žvaigždę.

Verslininkas teigė, kad į puslapio dizainą ir kitas įmantrybes planuoja daug neinvestuoti, mat jo idėjos esmė ne išvaizda, o turinys.  Pašnekovas pabrėžė, kad norintys į šūdlistį įdėti feisbuko vartotoją, turi kritiškai įvertinti, ar jis tikrai turi ten atsidurti: puslapyje bus renkami atvirai įžeidinėjantys, besityčiojantys, besikeikiantys ar tuščias nesąmones kitų anketose rašinėjantys žmonės.

„Reikės sukurti tokią sistemą, kad duomenys būtų tikrinami, kad nepasidėtų tokių žmonių viešinimai, kurie tiesiog pasakė neigiamą nuomonę. Tai reikia skirti – tau nepatinkanti nuomonė nebūtinai yra įžeidinėjimas, tačiau dažnai iš tiesų įžeidinėjantys žmonės dangstosi, neva tai tik jų nuomonė. Trumpai tariant, reikia skirti, kur yra tikrai tik nuomonė, o kur atviras tyčiojimasis ar nesąmonių rašinėjimas svetimose anketose. Gal kas nors norės į šūdlistį įtraukti ir mane patį, bet palaukite – aš juk nelendu pas kitus ir nepuolu keiksnoti jų. Nesuprantu, kodėl yra tiek daug žmonių, kurie tai sau leidžia?“ – svarstė U.Kiguolis.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Ugnius Kiguolis
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Ugnius Kiguolis

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt