Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Tomui Dobrovolskiui atminti prie „Psichbario“ vyks nusikaltimo vietos švarinimo akcija

Tomas Dobrovolskis
Asmeninio albumo nuotr. / Tomas Dobrovolskis
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Ketvirtadienio popietę, nuo 16 val., prie Vilniaus centre esančio skandalingai pagarsėjusio „Psichbario“ nužudyto menininko Tomo Dobrovolskio artimieji organizuoja vadinamąją „švaros akciją“. Ėmę į rankas šluotas, vandens kibirus ir skudurus, jie ketina išvalyti Vingrių gatvę. Vietą, kur praėjusiais metais Kūčių išvakarėse buvo įvykdytas nusikaltimas.

„Vilniaus antimaratonu 2“ pavadinta socialinė akcija skirta muzikantui Tomui Dobrovolskiui atminti ir jo nužudymo bylos tyrimo skaidrumui skatinti. Jos metu bus plaunama nusikaltimo vieta – gatvė, „Psichbaris“, šaligatviai, medžiai, žolė. Vanduo visada mena apvalymą, gyvybę, skaidrumą, tyrumą, atleidimą.

„Po vieną mes nieko negalim, bet būdami vieningi mes esame stiprūs. Už saugų bei švarų nuo nusikaltimų Vilnių. Už švarų ir skaidrų nusikaltimų tyrimą. Už Lie-tu-vą, o ne Lie-va Tu. Jeigu drugelio sparnų plazdenimas gali sukelti tornadą, tai kas nutiks, kai mes nuplausime rankomis gatvę?“ – skelbdami apie akciją retoriškai klausia jos iniciatoriai.

„Vilniaus antimaratonas 2“ – tęstinis renginys. Praėjusiais metais kultūros centre „Kablys“ vyko pirmasis renginys, kurio metu dalyviai buvo pakviesti įsikurti sėdmaišiuose ir pasiklausyti trumpo įvado apie šiuolaikinėje kultūroje vyraujantį veiklumo, fizinio aktyvumo kultą ir antirungtyniavimo mene manifesto deklaravimą. Po to dalyviai buvo palydėti multiinstrumentalisto T.Dobrovolskio improvizacijos į relaksacinę būseną, kurioje hipnoterapeutė Vilhelmina Ivanauskaitė atliko grupinę paviršinę hipnozę. Jos pabaigoje dalyvių vaizduotės „galerijose“ buvo atidaryta nemateriali mano paroda. Jos metu dalyvių vaizduotėse buvo instaliuotas kūrinys – „baltas būties debesis“. Šiais metais „KABLYS – kultūros maratonas“ savo dalyvavimą skiria Tomui atminti.

Prisidėti prie fotografės Linos Fisheye organizuojamos švarinimo akcijos ketvirtadienį raginami visi, kuriems gyvybė, teisingumas, saugumas, lygybė prieš įstatymą yra vertybė. Keiskime smurtaujančią aplinką į saugią, taikią ir prasmingą. Čia dalyvauti taip pat ketina Tomo žmona Akvilė Dobrovolskė. „Noriu, kad ateitų žmonės, būtinai dalyvausiu ir pati“, – Žmonės.lt sakė ji.

Pasak jos, dėl Tomo nužudymo kol kas vyksta tyrimas, todėl kalbėti apie detales dar anksti. „Pati laukiu žinių“, – sakė Akvilė.

Žmonės.lt primena, kad Tomą gruodžio 24-osios naktį  vedžiojant šunį Vingrių gatvėje užpuolė grupė jaunuolių. Jis buvo žiauriai sumuštas, neteko akies, menininką ištiko koma. Vilniaus policija netrukus sulaikė šešis jaunuolius, kai kuriuos teismas leido suimti.

Tomui buvo atliktos dvi sudėtingos galvos operacijos. Dvi savaites muzikantas buvo gydomas reanimacijos skyriuje, tačiau taip ir neatsigavo.

Akcija vyks balandžio 23 d. 16 val. Vingrių g.17 prie „Psichbario“. Organizatoriai ragina atsinešti kibirą ir šluotą, o neturintiems pažada duoti.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt