Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Teismas uždraudė Vitai Jakutienei du mėnesius vairuoti: „Ieškau vairuotojo, siųskit CV“

Vita Jakutienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vita Jakutienė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Penktadienio rytą grupės „Naujos pupytės“ narė Vita Jakutienė leido Vilniaus miesto apylinkės teisme. Teisėjas Valdas Bugelevičius išnagrinėjo atlikėjai iškeltą administracinės teisės pažeidimo bylą – V.Jakutienė kaltinta šiurkščiai pažeidusi Kelių eismo taisykles: Minsko plente ties Kaunu viršijo greitį daugiau nei 50 km/h. Teismo sprendimu, V.Jakutienei skirta 350 eurų bauda, taip pat dviem mėnesiams atimtas vairuotojo pažymėjimas.

Teisme V.Jakutienė jau lankėsi balandžio pirmąją, tačiau tada teismas nepradėjo nagrinėti bylos, mat trūko reikiamų dokumentų. Penktadienį formalumai jau buvo sutvarkyti, tad kliūčių bylai nagrinėti neliko. 

Išgirdusi teismo sprendimą V.Jakutienė Žmonės.lt tikino nesiruošianti jo skųsti ir su skirta bausme sutinkanti.

„Na ką, dabar ieškosiu, kas vairuos mano automobilį – ieškau vairuotojo, siųskit CV el. paštu vitajakutiene@gmail.com“, – juokėsi atlikėja, tačiau daugiau komentuoti nenorėjo.

Posėdžio eiga

V.Jakutienė į teismą atvyko iki posėdžio likus beveik 15 minučių. Moteris atrodė gerai nusiteikusi, tačiau su žiniasklaidos atstovais bendrauti nenorėjo, tiesa, fotografuojama leidosi.

Geros nuotaikos V.Jakutienė liko ir paties posėdžio metu: su šypsena išklausė jai pateiktus kaltinimus, linksėdama – savo teises. Atsakė į teisėjo klausimus: nurodė asmens duomenis, kur gyvena. Į klausimą, ar dabar turi darbą, atsakė: „Šiuo metu ne.“ 

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė

V.Jakutienė tikino jai pateiktus kaltinimus suvokianti ir pripažįstanti, dėl padaryto KET pažeidimo dainininkė gailisi. Ji sakė, kad didžiuliu greičiu lėkė dėl to, kad per išsiblaškymo nepastebėjo greitį ribojančio ženklo, keliu važiavo pirmąkart, todėl šis jai buvo nepažįstamas.

Be to, V.Jakutienė tikino, kad vairuodama automobilį ji buvo prastos psichologinės būklės: ją sukrėtė problemos šeimoje – vyrui J.Jakučiui pateikti kaltinimai. Moteris tikino jau kurį lauką besijaučianti emociškai nestabili, tai lemia būtent J.Jakučio problemos su policija, taip pat užsitęsusios skyrybos su vyru.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė su advokate

Teisėjas Valdas Bugelevičius į V.Jakutienės pasiteisinimus pažvelgė kritiškai: netruko įvardinti, kad per kelerius metus už KET pažeidimus atlikėja bausta 11 kartų, klausė, ar dėl savo psichologinių problemų V.Jakutienė kreipėsi į psichologą. Atlikėja tikino to dar nepadariusi, bet į medikus žada kreiptis. Anot teisėjo, vyro teistumas dar nereiškia, kad pažeisti įstatymus galima ir V.Jakutienei.

Atsižvelgdamas į tai, kad už KET pažeidimus V.Jakutienė per pastaruosius metus bausta 11 kartų, teisėjas nusprendė patikrinti atlikėjos žinias: ėmė klausinėti Kelių eismo taisyklių. Klausimas apie leistiną važiavimo greitį V.Jakutienei pasirodė per keblus: paklausta, kokiu greičiu galima važiuoti užmiesčio kelyje, teisingą atsakymą ji bandė atspėti: 110 km/val.? 80 km/val.? V.Bugelevičius pasiūlė atlikėjai įsigilinti į KET iš naujo.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė

Posėdžio pabaigoje V.Jakutienė kreipėsi į teisėją su prašymu: „Prašau atimti mano teises minimaliam laikotarpiui. Bent jau dėl vaikų... Jais turiu viena rūpintis. Automobilio man reikia, kad nuvežčiau juos į mokyklą, būrelius. Be automobilio man būtų be galo sunku.“

Atlikėjai antrino advokatė: prašė geriau jau skirti didesnę piniginę bausmę, bet ne ilgesnį laiką be vairuotojo pažymėjimo, o dar geriau – išvis neatimti teisės vairuoti.

Atsižvelgęs į lengvinančias aplinkybes – tai, kad V.Jakutienė su pažeidimu sutinka ir gailisi, bet taip pat ir į sunkinančias – V.Jakutienė vis dar turi 11 galiojančių (per pastaruosius 12 mėnesių padarytų KET pažeidimų), teismas atlikėjai skyrė vidutinę bausmę: 350 Eur baudą ir teisės vairuoti atėmimą dviem mėnesiams.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė

Greitį viršijo daugiau kaip 50 km/h

Administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl viršyto greičio V.Jakutienei surašytas dar kovo 9-ąją: Kaune greitį viršijusį atlikėjos automobilį užfiksavo greičio matuoklis.

Nustatyta, kad V.Jakutienė vairavo leistiną greitį viršydama daugiau kaip 50 km/val. – už tai jai gresia bauda nuo  289,62 iki 434,43 eurų (1000–1500 litų) su teisės vairuoti atėmimu nuo vieno iki šešių mėnesių.

Kauno kelių policija bylą nagrinėti paskyrė Vilniaus miesto apylinkės teismui, mat V.Jakutienė gyvena sostinėje.

Žmonės.lt primena, kad visai neseniai V.Jakutienė turėjo ir kitų nemalonumų su teisėsauga – privačia žinute vienam vyrui parašiusi, kaip pati sakė, „aštresnį žodį“, sulaukė kvietimo apsilankyti policijos komisariate.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vita Jakutienė su advokate
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt