Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tapytojas Jonas Kunickas pakvietęs pozuoti garsius kauniečius pirmiausia juos fotografavo

Jono Kunicko paroda „Kaunietis“
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Jono Kunicko paroda „Kaunietis“
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Kauno pilies parodų salės sienas šiuo metu puošia tapytojo Jono Kunicko darbai, kuriuose įamžinti žinomi kauniečiai. „Kaip atrinkau tuos, kuriuos įamžinau drobėje? Pagrindiniai kriterijai – atpažįstamas visuomenėje žmogus, kilęs iš Kauno“, – Žmonės.lt sakė parodos „Kaunietis“ sumanytojas.

Dailininkas Linas Adomaitis, solistas Merūnas Vitulskis, šokėjas Saulius Skambinas, humoristas Artūras Orlauskas, televizijos laidų vedėja Aušra Kilkuvienė, menininkė Jolanta Šmidtienė, aktoriai Marius Jampolskis ir Dainius Svobonas, ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius, televizijos projektų prodiuseris Gediminas Juodeika, „Metų kaunietė“ psichologė Dovilė Bubnienė – visų jų portretus gali išvysti parodos „Kaunietis“ lankytojai.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Linas Adomaitis
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Linas Adomaitis

Tapytojas Jonas Kunickas kvietimus pozuoti išsiuntė daugybei laikinosios sostinės žvaigždžių, kai kurioms iš jų paskambino. Pirmasis, kurio mobilaus telefono numerį prieš pusmetį surinko, buvo M.Vitulskis.

Solistas išsyk pasiūlė neatidėlioti susitikimo ir pasimatyti jau sekantį rytą. Daug gastrolių užsienyje turintis atlikėjas po kelių dienų turėjo išvykti iš Lietuvos. Jį, kaip ir kitus herojus, J.Kunickas pirmiausia nufotografavo. 

„Bendravome mano kūrybinėje studijoje prie tokio apšvietimo, kurį įprastai renkuosi tapydamas. Iš kelių šimtų padarytų nuotraukų išrinkau charakteringiausią ir tuomet portretą „perkėliau“ į drobę“, – sakė pašnekovas. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Parodos atidarymo akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Parodos atidarymo akimirka

Vienų kauniečių portretus jam sekėsi tapyti sunkiau, kitų – lengviau. Ilgiausiai J.Kunickas užtruko prie A.Kilkuvienės paveikslo. Bet tai, pasak autoriaus, su pačia asmenybe nebuvo susiję.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Aušros Kilkuvienės portretas
Aušros Kilkuvienės portretas

„Portretas gimė tarpušventyje, kuomet stinga laiko bet kam. Be to, artėjo paroda. Prasidėjo kūrybinis jaudulys“, – pasakojo J.Kunickas. 

Nuo vaikystės piešimu besidomintis kūrėjas iki šiol savo darbuose pozuojantį žmogų nuasmenindavo ir jis tapdavo tik pagrindinės minties simboliu. Tačiau šįsyk viskas buvo kitaip. 

„Į portretus gilinausi pirmą kartą. Man projektas buvo įdomus asmeniškai. Na, susipažinau su tais kauniečiais, kuriuos lyg ir taip visi pažįstame“, – su šypsena sakė autorius.

Jono Kunicko portretų paroda „Kaunietis“ Kauno pilyje dar veiks iki vasario 2 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt