Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Su mama mielai atostogaujanti Simona Bandita stebisi vaikų nenoru pramogauti drauge su tėvais

Simona Albavičiūtė su mama
Asmeninio albumo nuotr. / Simona Albavičiūtė su mama
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Ar daug laiko praleidžiate kartu su tėvais? Kaip dažnai kartu keliaujate, leidžiate laisvalaikį, kalbatės? Tyrimai rodo, kad tėvai su vaikais praleidžia itin mažai laiko, todėl apie tai imta kalbėti garsiai: ketvirtadienį Vilniuje pristatyta socialinė iniciatyva „Nes mes mylime tėvus“, kurios tikslas – paskatinti tėvus ir vaikus praleisti kuo daugiau laiko drauge. Kompanija kviečia išjungti televizorių, uždaryti namų duris ir drauge išeiti – į parką, į teatrą, koncertą, kartodromą ar čiuožyklą. Išgerti kavos, suvalgyti ledų, važinėti riedučiais, drauge apsipirkti ar tiesiog lėtai pavaikščioti miesto gatvėmis. Būti su tėvais – madinga!

Socialinė iniciatyva „Nes mes mylime tėvus“ atsirado iš begalinio noro grąžinti bendrą tėvų ir vaikų laisvalaikį. Pagrindinis jos tikslas – laisvalaikį su tėvais padaryti vyraujančia kiekvieno sezono tendencija.

Ketvirtadienį priešpiet projekto pristatymo konferencijoje dalyvavo iniciatyvos ambasadoriai Simona Bandita (Zip FM) bei Vilniaus „Žalgirio treneris“, buvęs nacionalinės rinktinės gynėjas Andrius Skerla, taip pat projekto sumanytojai ir partneriai: Kristina Mažeikytė (Idea Group), Živilė Mazurkaitė ir Akvilė Petrulionienė (UAB „Deichmann avalynė), Malvina Čiapė (UAB „Tavo mokykla“), Paulius Baltokas (Lietuvos studentų sąjunga).

„Tos septynios minutės privertė mus pradėti galvoti, ką daryti, kaip tai pakeisti, paskatinti ir vienus, ir kitus bendrauti“, – sakė konferenciją pradėjusi K.Mažeikytė. Ji džiaugėsi, kad prie gražios idėjos netruko prisidėti nemažai partnerių, kurie padės pasiekti numatytų rezultatų.

„Kai išgirdome apie šią iniciatyvą – maloniai nustebome. Mūsų įmonės filosofija paremta šeimos vertybėmis, ji – pagrindas, todėl nutarėme prisidėti prie šios iniciatyvos, negalėjome pasakyti ne. Nusprendėme apklausti ne tėvus, o vaikus, paklausti jų, ar jie nori leisti laiką su tėvais. Paaiškėjo, kad jie to iš tiesų nori, vaikai žino, ką mėgsta veiki jų tėvai laisvalaikiu. Todėl sakome – dabar pats laikas šokti į batus ir išsivesti tėtį arba mamą į lauką!“ – sakė Ž.Mazurkaitė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ketvirtadienį priešpiet Vilniuje pristatyta socialinė iniciatyva „Nes mes mylime tėvus“.
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ketvirtadienį priešpiet Vilniuje pristatyta socialinė iniciatyva „Nes mes mylime tėvus“.

Simona Bandita atostogauja su mama

Konferencijoje dalyvavusi S.Albavičiūtė prisipažino, kad prie iniciatyvos prisidėjo noriai, mat pati, nors ir būdama labai užimta, stengiasi rasti bendrų akimirkų su tėvais.

„Radijo klausosi labai daug jaunų žmonių, todėl norisi jiems kalbėti tai, kas yra aktualu. Aš pati kiekvienais metais su mama važiuoju atostogauti – tai mūsų tradicija. Noriu tiek mamai, tiek sau sukurti gerą laiką. Jeigu tėvai su vaikais neranda kontakto – reikia sugalvoti savo tradiciją ir jos laikytis, galbūt sekmadieniais eiti vakarieniauti arba pusryčiauti – tai tikrai padės surasti kontaktą iš naujo. Linkiu vieniems kitus toleruoti, stengtis atrasti bendrų taškų ir pomėgių, nespausti vieniems kitų, reikia balanso, nes kitaip vaikas norės namo grįžti tik per Kalėdas“, – teigė Simona.

Mergina ne kartą savo kelionių įspūdžiais kartu su mama pasidalijo su žiniasklaida – Simona pasakojo, kad kartą, po straipsniu paskaičiusi komentarus, buvo nemaloniai nustebinta: žmonės komentavo, kad ji turbūt labai neturėjo su kuo vykti į kelionę, kad sugalvojo pasikviesti savo mamą.

„Mane tai labai nustebino, nejaugi laisvalaikis su tėvais yra toks keistas reiškinys?“ – retoriškai klausė Simona.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Simona Bandita
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Simona Bandita

Apie tyrimą

Atliktų tyrimų duomenimis, šiandien tėvai savo vaikams per dieną skiria vidutiniškai 7 minutes. Tėvų darbo valandos ilgėja, o pagrindinis ir dažniausias laisvalaikio su vaikais leidimo būdas – televizoriaus žiūrėjimas ar namų ruošos darbai. Dažniausiai tokio tipo tyrimuose apklausiami tėvai. Projekto iniciatorius „Deichmann“ nusprendė išklausyti ir antrąją pusę – vaikus.

2015 m. vasario mėnesį „Deichmann“ užsakymu tyrimų bendrovė „Synopticom Ad Research“ atliko apklausą, kurioje dalyvavo 300 jaunimo nuo 16 m. iki 30 m. iš visos Lietuvos. Jo rezultatai parodė, kad:

–    Laisvalaikį jaunuoliai dažniausiai leidžia naršydami internete (61%);
–    Vos 7% apklaustųjų nurodė, kad laisvalaikį leidžia su tėvais;
–    Vis dėlto, 68% apklaustų jaunuolių žino, ką laisvalaikiu mėgsta veikti jų tėvai, o 58% sutiko, kad laisvalaikį leisti su tėvais jiems patinka.

Kur problema?

–    Vos 34% jaunuolių imasi inicatyvos ir kviečia tėvus kartu pabėgti nuo rutinos;
–    Tačiau net 74% jų pripažįsta, kad iniciatyvos turėtų imtis dažniau;
–    Trys pagrindinės priežastys, kodėl jaunimas nekviečia tėvų būti kartu:

  •  „Nes pats esu per daug užsiėmęs“;
  •  „Nes apie tai nepagalvojau“;
  •  „Nes tėvai visuomet užsiėmę“;

–    Tik 5% jaunuolių nurodė, kad daugiau laiko su tėvais leisti nenorėtų.

„Ar iniciatyva veikia, žinosime ne iškart, tačiau jei po metų vaikų, leidžiančių laisvalaikį su tėvais, procentas nuo 7% išaug iki 10%, jausimės įveikę pirmąją viršukalnę. Keisti įsisenėjusius šeimos laisvalaikio leidimo įpročius – ilgas ir sudėtingas darbas, kuriam esame pasiryžę. Padaryti laisvalaikį su tėvais madingą stengstimės daryti ir toliau, vienokiomis ar kitokiomis priemonėmis“, – teigia organizatoriai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ketvirtadienį priešpiet Vilniuje pristatyta socialinė iniciatyva „Nes mes mylime tėvus“.
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Atvirukai, skirti pakviesti tėvus kartu leisti laiką

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt