Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Su 90-uoju gimtadieniu aktorę Reginą Varnaitę sveikino artimieji ir scenos draugai

Reginos Varnaitės 90-mečio minėjimo akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Reginos Varnaitės 90-mečio minėjimo akimirka
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Šimtai žmonių šeštadienio vakarą traukė į Nacionalinį Kauno dramos teatrą. Tačiau jų tikslas buvo ne išvysti vieną iš naujausių šio kolektyvo darbų, o pasveikinti vieną ryškiausių Lietuvos kultūros asmenybių – aktorę Reginą Varnaitę – su 90-uoju gimtadieniu.

Glėbiai gėlių, dovanų, aukščiausių valstybės vadovų padėkos – viskas tą vakarą buvo skirta jubiliatei.

Ta proga publikai pristatytas ir dokumentinis filmas, kuriame aptarti įsimintiniausi sukaktuvininkės per 65 darbo scenoje metus sukurti vaidmenys bei gyvenimo įvykiai.

Juostą, kuriai medžiaga pradėta filmuoti praėjusių metų rudenį, režisavo Juozas Sabolius. Jos scenarijaus autore tapo R. Varnaitės dukra Aušra Eidukaitytė. Filmo trukmė – 52 minutės.

„Iš pradžių norėjome visko parodyti gerokai daugiau, bet vėliau juostą trumpinome, trumpinome, trumpinome... Kol liko mažiau nei valanda“, – sakė A. Eidukaitytė.

Tai, anot jos, duoklė R. Varnaitę mylinčiai publikai. Nors, pasak A. Eidukaitytės, ilgą laiką abejota, ar aktoriaus gyvenimas ir darbas gali turėti ilgalaikę išliekamąją vertę, mamos pavyzdys patvirtino, jog žiūrovas nėra abejingas kūrybai bei teatrui.

„Sutikę mamą žmonės prisimindavo tai vienus, tai kitus jos vaidmenis. Filmo režisierius irgi vis stebėjosi, kokia kitokia ji gali būti įkūnydama skirtingus personažus“, – sakė R. Varnaitės dukra.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Regina Varnaitė su šeima
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Regina Varnaitė su šeima

„Man buvo svarbūs visi spektakliai. Kiekvieną vaidmenį vertinau ir mylėjau. Ir visai nesvarbu, kas tai buvo – tragedija ar komedija“, – patikino šventės kaltininkė.

Per karjerą vien teatre ji sukūrė 90 vaidmenų. Dar apie dvidešimt gimė televizijoje ir kine.

A.Eidukaitytė neabejoja, jei reikėdavo prajuokinti publiką, teatro vadovai pirmiausia atsigręždavo į jos mamą.

„Kartą vaidinau klouną. Mėgau šį personažą. Ne todėl, kad jis – juokingas, o todėl, kad vyriškas“, – patikino jubiliatė.

Su vyresniuoju broliu augusi Regina žaidimuose jo nuolat būdavo atstumiama. Tuomet jos mama rado išeiti – dukrai davė išaugtus sūnaus drabužius ir patarė žaidimuose elgtis kaip berniukai. Šokinėjimai per tvoras, laipiojimai į medžius – aktorė puikiai nuo mažens tai darė.

Gegužės 18-ąją tikrąjį gimtadienį atšventusi aktorė sakė besijaučianti gerai. Ji patikino – gyvenime buvo daug įvykių, bet ryškiausiu ir svarbiausiu jai tapo pažintis su mylimu vyru Vytauto Eidukaičiu. Abu jaunuoliai lankė tą pačią Kauno dramos studiją. Čia kūrė savo karjerą, čia kūrė ir savąją ateitį, čia įkaitino ir savo jausmus. Regina ir Vytautas kartu nugyveno 35 metus. Su šviesaus atminimo mylimuoju aktorė susilaukė dviejų dukterų – Vytos ir Aušros.

„Pase esu Eidukaitienė. Ši pavardė man labai brangi, nors teatre visada likau Varnaite“, – sakė vakaro žvaigždė.

R. Varnaitė – garsi lietuvių aktorė, gimusi Ukmergėje. Dabartinė gyvenamoji vieta – Kaunas.

2012 m. aktorei suteiktas Kauno garbės piliečio vardas. R. Varnaitė apdovanota Lietuvos respublikine premija (1997), Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu (2000), Fortūnos statulėle už ištikimybę profesijai (2002), Kauno mero apdovanojimu „Gerumo plyta“ (2003), Santakos I-ojo laipsnio garbės ženklu (2007), Medaliu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui 20 metų „Tikime laisve“ (2010), Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu (2010), Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (2012), Kauno miesto garbės pilietės vardu (2012), Lietuvos notarų rūmų atminimo medaliu „Juozo Vilkutaičio-Keturakio medalis“ (2014).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt