Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Tėvo smuikas sugrįš pas Vilhelmą Čepinskį – su buvusia žmona smuikininkas pasirašys taikos sutartį

Vilhelmas Čepinskis ir Petras Geniušas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Vilhelmas Čepinskis
Šaltinis: 15min.lt
0
A A

Dėl smuiko į teismų karuselę įsisukusiems smuikininkams Vilhelmui Čepinskiui ir jo buvusiai žmonai Indrei Čepinskienei pavyko žengti svarbų žingsnį – antradienį Kauno apylinkės teisme jie sutarė pasirašyti taikos sutartį.

Joje bus numatyta, per kiek laiko šiuo metu I.Čepinskienės naudojamas instrumentas bus atiduotas V.Čepinskiui. Pastarasis tikina, jog šis smuikas – šeimos relikvija, priklausiusi jo mirusiam tėvui, taip pat smuikininkui ir muzikos pedagogui Stanislovui Čepinskiui, todėl turi ypatingą reikšmę jam pačiam ir mamai.

Tuo metu I.Čepinskienė teisme siekė įrodyti, jog tai – kitas instrumentas, todėl jis nėra buvusio vyro ir jo šeimos nuosavybė. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Indrė Čepinskienė Kauno apylinkės teisme
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Indrė Čepinskienė Kauno apylinkės teisme

Derėjosi dėl sugrąžinimo termino

Susitarti taikiai buvusiems sutuoktiniams, turintiems sūnų, bylą nagrinėjanti teisėja Ona Valentukevičiūtė siūlė jau ankstesniame teismo posėdyje. Tačiau emocingai į situaciją reaguojantys menininkai tuomet nesugebėjo paminti savo principų ir išsiskirstė neradę abi puses tenkinančio sprendimo. 

Antradienį į teismo posėdį atvykę V. ir I.Čepinskiai atėjo pakeitę nuomonę – abu teigė norintys išvengti ilgo bylinėjimosi ir susitarti taikiai.

Tačiau užteko vos kelių apsižodžiavimų ir taikos sutartis vėl pakibo ant plauko. Didžiausius nesutarimus kėlė smuiko grąžinimo terminas: V.Čepinskis pageidavo, jog instrumentą atgautų per metus. Tuo metu dabartinė smuiko savininkė I.Čepinskienė ir jai atstovaujantis advokatas Laimutis Jankauskas kalbėjo apie 5 metų terminą.

Pagrindiniu motyvu, kodėl negali grąžinti smuiko per metus, I.Čepinskienė nurodė darbą: bylos objektu tapusiu instrumentu moteris esą groja nuolat.

„Man reikia laiko įsigyti kitą tinkamą instrumentą“, – tikino smuikininkė, dėl šio argumento sulaukusi pritarimo ir iš teismo pirmininkės.

Į jos žodžius buvęs sutuoktinis replikavo, kad gali jau šiandien atvežti du panašius instrumentus, kuriuos, įsitikinusi jų kokybe, galėtų tuoj pat įsigyti. 

„Nenoriu atimti iš jos vienintelio smuiko. Bet per metus ji tikrai gali naują įsigyti“, – savo nuomonės laikėsi V.Čepinskis. Anot jo, buvusi žmona po skaudžių skyrybų sąmoningai stengiasi jį ir jo šeimą įskaudinti – dėl to ir atsirado ši byla. 

Galbūt jūs ieškote būdų, kaip susitikti su buvusia žmona, ir tam renkatės teismą, – juokavo teisėja, kreipdamasi į V.Čepinskį.

Taikdario vaidmuo teko teisėjai O.Valentukevičiūtei, kuri pasiūlė priimti kompromisinį variantą – smuiką V.Čepinskiui perduoti per 3 metus.

Su teismu ir jame vykstančiais procesais anksčiau reikalų neturėjusiems V. ir I.Čepinskiams teisėja bei advokatai taip pat nurodė, jog panašiai tiek, o gal ir ilgiau, užtruktų ir bylos nagrinėjimas, kurio išlaidas vėliau turėtų padengti civilinį ieškinį pralaimėjusi pusė. 

„Galbūt jūs ieškote būdų, kaip susitikti su buvusia žmona, ir tam renkatės teismą“, – juokavo teisėja, kreipdamasi į V.Čepinskį.

Pasitaręs su savo gynėju, advokatu Gediminu Pranevičiumi smuikininkas galiausiai nusileido ir sutiko, jog būtų pasirašoma taikos sutartis, kurioje numatyta, jog smuikas į jo rankas patektų per trejus metus.

Parengtoje taikos sutartyje turės būti numatytas ne tik smuiko atidavimo terminas, bet ir nurodyta, kada, kokiomis aplinkybėmis smuiku galės naudotis dabartinė jo savininkė. Į ją taip pat bus įtrauktos ir eksperto išvados, kuriose detaliai (raštu ar/ir nuotraukomis) nurodomi individualūs perduodamo smuiko požymiai. 

Taikos sutartis turėtų būti parengta iki kito teismo posėdžio, kuris numatytas birželio 29-ąją. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt