Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Savanorių festivalio globėjas Andrius Mamontovas: „Čia galite sukurti savo gyvenimo planą“

Andrius Mamontovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Mamontovas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Savanorystė, tai veikla, kurią mes pasirenkame savo noru. Tai veikla, kuri suvienija į vieną vietą bendraminčius ir skatina visus drauge kurti savo gyvenimo planą. Savanorystė leidžia įgyti didelę patirtį, kurios žmogus neįgytų dirbdamas jokiame įprastame darbe“, – teigia savanorių festivalio „Savas festas“ globėjas Andrius Mamontovas, kviesdamas visuomenę rugpjūčio 1-2 dienomis atvykti į vienintelį Lietuvoje šiuo metu organizuojamą savanorių festivalį.

Savanoriai iš visos Lietuvos bei prijaučiantys šiai altruistinei veiklai šiemet ir vėl suplūs į Trakų istorinį nacionalinį parką – Arakalnį (Rėkalnį), kuriame dalinsis savo gerąja patirtimi, pozityvia nuotaika, dalyvaus įvairiose dirbtuvėse bei tobulėjimo paskaitose. Kaip teigia Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES prezidentė ir viena iš savanorių festivalio organizatorių Akvilė Budreckytė, šiemet festivalis savo lankytojus pasitiks su dar įdomesnėmis veiklomis, meniniais užsiėmimais ir puikia vakarine programa.

„Kaip ir pernai, taip ir šiemet „Savą festą“ organizuojame siekdami formuoti savanorystės tradicijas bei suvienyti visą savanorių bendruomenę Lietuvoje. Šis savanorių festivalis nuo kitų organizuojamų festivalių Lietuvoje skiriasi tuo, kad jame tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus savanoriaujantys asmenys, šeimos su vaikais, savo augintiniais turės galimybę dalyvauti įvairiose Tobulėjimo, Sveikos gyvensenos, Aktyviosios, Menų, Vaikų erdvėse bei Organizacijų mugėje“, – sako A.Budreckytė.

Pasak pašnekovės, festivalio dalyviai veiklas galės pasirinkti pagal savo individualius poreikius. Norintys patobulinti savo žinias, galės mokytis viešojo kalbėjimo meno ir iš profesionalų lektorių sužinoti, kaip sutramdyti savo scenos baimę.

Besidomintys menais, galės sužinoti ir praktiškai išbandyti, kaip valdyti savo kūrybiškumą, susipažinti su mūsų protėvių stalo žaidimais bei išmokti su jais žaisti. Aktyvioji zona bus skirta tiems, kurie į festivalį atvyks nusiteikę išmokti skautiškų gudrybių gamtoje, sudalyvauti įvairiose sporto varžybose.

Besidomintys sveika gyvensena ir gera nuotaika gilins savo žinias apie teigiamos energijos gavimą ne tik iš maisto, išbandys įvairius praktinius užsiėmimus, gerinančius žmogaus savijautą. Tėveliai, kurie į festivalį atvyks su savo mažaisiais, galės juos palikti Vaikų erdvėje, kurioje vaikai su festivalio savanoriais bus įtraukti į įvairius edukacinius žaidimus. Vakarinę festivalio dalį vainikuos muzikantų pasirodymai.

Savanorių festivalio metu bus vykdoma ir svarbi švietėjiška veikla. Kiekvienas festivalio dalyvis turės galimybę pagilinti savo žinias apie vietinę ir tarptautinę savanorystę, dalyvaudamas organizacijų mugėje. Organizacijos, užsiimančios skirtingomis veiklomis, pažindins festivalio dalyvius su savanoryste ir skatins kiekvieną tapti bei būti atsakingu savanoriu.

„Rugpjūčio 1–2 dienomis, festivalyje laukiame visų savanoriaujančių ir besidominčių savanoriškos veiklos galimybėmis, buvusių ar esamų savanorių ir juos palaikančių – kiekvienas patobulinsime savo gebėjimus, pasidalinsime patirtimi, asmeninėmis istorijomis ir šypsenomis“, – kviesdama dalyvauti festivalyje teigia, festivalio koordinatorė Ernesta Beržinytė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt