Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Rūta Mikelkevičiūtė: „Pakvieskime tėvus į pasimatymą“

Rūta Mikelkevičiūtė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Rūta Mikelkevičiūtė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė šeimos vertybes perėmė iš tėvų ir senelių. Tradicijos jų giminėje tvirtos, o bendravimas – šiltas, atviras ir, svarbiausia, gyvas. Galbūt dėl to visoje giminėje iki šiol nebūta nė vienų skyrybų?

Visuomenės požiūris turi kisti

Rūta – viena iš socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ ambasadorių. Ji pastebi, kad vertybių sistemos kaita, pakitusios moralės normos šiandieninėje visuomenėje pakeitė ir požiūrį į šeimą. „Visuomenei kasdien tampant vis labiau vartotojiškai ir individualistiškai, šeima visiškai nebevertinama. Šiandien vis daugiau koncentruojamės  į karjerą, į savo asmeninius tikslus ir prioritetus, o vaikas vis dažniau lieka nuošalyje“, – sako R.Mikelkevičiūtė.

„Anksčiau vaikas buvo šeimos centras, aplink jį sukosi visas gyvenimas. O dabar laiko vaikui atsiranda vis mažiau – šiuolaikiniai tėvai priversti daug dirbti, kad galėtų išlaikyti šeimą, ypač, jei dirba tik vienas iš tėvų. Tuomet vaikas priverstas ieškoti, kuo užpildyti šeimyninio bendravimo tuštumą. Šį poreikį dažnai pakeičia šiuolaikinės technologijos. Internetas, televizija, mobilieji telefonai pamažu tampa gyvojo bendravimo pakaitalu“, – liūdnas nūdienos realijas konstatuoja laidų vedėja.

Šeima – ne mūro siena, o gyvas organizmas

Pasak R.Mikelkevičiūtės, vertybes perimame iš savo šeimos. „Tėvai – svarbiausias pavyzdys savo vaikams. Tėvų dėka vaikai suvokia, kokia ta šeima turi būti. Man atrodo, kad darnios šeimos principus vaikai turi suvokti nuo pat mažumės. Juk teisingai sakoma – lenk medį, kol jaunas,  – šypsosi Rūta.

Ji pataria nepamiršti, kad  šeima yra  gyvas organizmas. Todėl tėvams tenka didelė atsakomybė auklėti savo vaikus ir kurti šeimos bendravimo modelį. Deja, sukurti darnią šeimą labai sunku, pavyzdžiui, vaikams iš išsiskyrusių šeimų ar atėjusiems iš vaikų namų, nes jie neturi šeimos paveikslo.

Rūtos Mikelkevičiūtės giminėje – šilti ir stiprūs santykiai

Pati Rūta iš savo šeimos atsinešė tvirtą šeimos modelio pagrindą: „Mūsų giminė – tvirta ir šeimyniška.“

Stiprūs ir artimi ryšiai tiek su tėvais, tiek su seneliais Rūtą siejo nuo mažumės. Būtent iš jų perimtos ir šeimos puoselėjimo tradicijos – smagiausiuose R. Mikelkevičiūtės vaikystės prisiminimuose glūdi savaitgalio kelionės pas senelius, gausios vaišės ir žiemos pramogos drauge su tėvais.  Jie ir šiandien – daug ir lengvai bendrauja, puikiai sutaria su savo vaikų draugais. Netgi dalyvauja bendruose vakarėliuose!

Asmeninio albumo nuotr./Rūta Mikelkevičiūtė su tėvais
Asmeninio albumo nuotr./Rūta Mikelkevičiūtė su tėvais

„Mūsų su tėvais santykiai puikūs – jie gyvena šalia, tad net susiskambinti nebūtina – geriau susibėgti ir pabendrauti gyvai. Mano dukra taip pat kone kasdien po pamokų keliauja tiesiai pas senelius. Tačiau ir aš stengiuosi kuo daugiau laiko praleisti kartu su ja, išklausyti jos džiaugsmus ir rūpesčius – nuoširdus bendravimas yra labai svarbus. Išmaniųjų technologijų pavojų mums pavyksta išvengti: mano vaikui arčiau širdies knygos, ne kompiuteriai“, – šypsosi R. Mikelkevičiūtė.

Kurkite savo tradicijas

Rūta Mikelkevičiūtė kartu su socialine iniciatyva „Nes mes mylime tėvus“ ragina vaikus pakviesti tėvus į... pasimatymą! Ji sako, kad svarbiausia rodyti iniciatyvą ir ieškoti bendrų sąlyčio taškų.

„Bet kokie santykiai yra didelis darbas, o tėvų ir vaikų santykiai – ypatingi. Tiesiog paskambinkite mamai ar tėčiui ir sakykite – einame! Ne taip svarbu kur – kavos, į kiną, į teatrą, kur tik norite. Svarbu, kad kursite savo tradicijas“, – pataria R.Mikelkevičiūtė.

Socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ tikslas – skatinti tėvus ir vaikus vėl kalbėtis, kartu leisti laisvalaikį. Juk būti su tėvais – madinga! Daugiau ir plačiau www.mylimtevus.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt