Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Ruslaną Kirilkiną kiaušiniais apmėtęs Laurynas Baltrūnas turės pakloti daugiau nei 3 tūkst. eurų

Ruslanas Kirilkinas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Ruslanas Kirilkinas Trakų rajono teisme 2014 m. rudenį
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Penktadienio rytą Trakų rajono teismas paskelbė nuosprendį Lauryno Baltrūno baudžiamojoje byloje. Su baikeriu bylinėjosi atlikėjas Ruslanas Kirilkinas, kurį L.Baltrūnas buvo apmėtęs kiaušiniais. Vyras išvengė realios laisvės atėmimo bausmės, tačiau atlikėjui turės atlyginti moralinę žalą ir jo išlaidas advokatui, praneša Žmonės.lt.

R.Kirilkinas Aukštadvaryje 2014 metų vasario pabaigoje vykusiame koncerte buvo apmėtytas kiaušiniais. Tuomet dainininkas nutraukė savo pasirodymą ir buvo nugabentas į ligoninę.

Dėl šio įvykio R.Kirilkinas kreipėsi į teismą, kiaušiniais jį apmėčiusiam baikeriui Laurynui Baltrūnui buvo iškelta baudžiamoji byla.

„Tikrai nėra jokios galimybės mums susitaikyti. Kiekvienas žmogus, nepaisant jo lyties, odos spalvos turi teisę į savo gyvenimą, savo teises. Aš esu prieš bet kokią diskriminaciją. Manau, kad ši istorija pamokys ne tik šį žmogų, bet ir daugelį kitų“, – dar pernai rugsėjį teisme sakė R.Kirilkinas. 

Teismo posėdžiai vyko už uždarų durų. Penktadienį teisėja Nijolė Zaleckienė šioje byloje priėmė sprendimą. 

Ruslanas į posėdį neatvyko, nes šiuo metu yra Norvegijoje.

Buvo nuspręsta, L.Baltrūną pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas ir nuteisti už tai, kad viešai niekino žmogų dėl seksualinės orientacijos, ir už tai, kad viešoje vietoje tyčiojosi ir vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį, tvarką.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Laurynas Baltrūnas
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Laurynas Baltrūnas

Vieno negaliu suprasti, kad yra žmonių, kuriems patinka, kai kiaušiniai daužosi kur nors kitur, o kai daužosi kiaušiniai į kaktą – nepatinka.

Pagal baudžiamojo kodekso 170 str. 2 dalį L.Baltrūnas buvo baudžiamas laisvės atėmimu šešiems mėnesiams, pagal baudžiamojo kodekso 284 str. 1 dalį – laisvės atėmimu keturiems mėnesiams. 

Subendrinus bausmes jam skirta šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams bei įpareigojant nuteistąjį šešis mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje.

L.Baltrūnui taip pat buvo priteista atlyginti moralinę žalą, kuri sudaro 3 tūkst. eurų, ir R.Kirilkino išlaidas advokatui, kas sudaro 350 eurų.

L.Baltrūnas į teismą atvyko su mažu vaiku ant rankų, o išgirdęs nuosprendį žurnalistams tepasakė: „Vieno negaliu suprasti, kad yra žmonių, kuriems patinka, kai kiaušiniai daužosi kur nors kitur, o kai daužosi kiaušiniai į kaktą – nepatinka.“

Nuosprendis gali būti apskųstas per 20 dienų nuo jo paskelbimo.

Ruslanas, paprašytas Žmonės.lt, penktadienį paviešino tokį komentarą:

Noriu visiems pakomentuoti, ką manau apie teismo sprendimą, kad išgirstumėte mane tiesiai ir aiškiai. Niekam nelinkiu bloga. Aš noriu dainuoti, kurti, mylėti ir dalintis jausmais, emocijomis, dainomis su savo gerbėjais. Anksčiau praleisdavau pro ausis įvairius neapykantos komentarus, nekreipdavau dėmesio į tai, kad vienas ar kitas blogai pasielgia. Bet dabar supratau, kad reikia pastovėti už save. Tai buvo paskutinis lašas: kodėl vienas homofobas su tokiu išpuoliu turi sugadinti visiems koncertą ir gerą nuotaiką?.. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ruslanas Kirilkinas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Ruslanas Kirilkinas

Toks išpuolis pagal Lietuvos įstatymus – nusikaltimas, todėl ačiū teismui, kad priėmė protingą sprendimą, ir tikiuosi, kad tai bus pamoka visiems. Bet noriu pasakyti ir dar daugiau.

Tegu šitas išpuolis ir sprendimas būna ne priežastis toliau skaldytis ir pyktis – tegu tai paskatina mus visus bendrai pastovėti prieš patyčias, prieš diskriminaciją, prieš tamsų požiūrį. Mes juk visi esame skirtingi, bet visi esame ŽMONĖS. 

Kiek paauglių mokyklose sulaukia patyčių ar smurto, ir bijo pasiskųsti dėl to? Kiek paauglių dėl to netgi nusižudo, nesulaukę palaikymo iš savo pačių tėvų?! Mielieji, atsimerkime – mūsų Lietuvėlė per maža, kad būtume pikti vieni kitiems. Tad noriu palinkėti visiems susitaikymo, ramybės, o mūsų politikams bei žinomiems, įtakingiems žmonėms – daugiau valios ir drąsos pokyčiams! Tokią SVAJONĘ TURIU – kad Lietuva būtų draugiška visiems!

VIDEO: Išpuolis prieš Ruslaną Kirilkiną
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt