Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Romas Zabarauskas: „Visiems, kurie vadinate mane skundiku, nurimkite. Tai ne jūsų istorija“

Romas Zabarauskas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Romas Zabarauskas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Pastarosiomis dienomis kiek aprimus Ten Walls homofobiško pasisakymo skandalui, LGBT teisių gynėjas, režisierius Romas Zabarauskas paskelbė dar vieną savo komentarą šia tema.

Romo Zabarausko įrašas socialiniame tinkle:

Visiems, kurie vadinate mane skundiku, visiems, kurie sakote, kad po Marijaus istorijos LGBT bendruomenei bus tik blogiau, visiems, kurie šūkaujate, kad reikėtų ieškoti dialogo su tais, kurie laiko gėjus veisle, verta kalėjimo – nurimkite. Tai ne jūsų istorija.

Ne jūs rašote (šią) istoriją.

Ši istorija yra apie LGBT bendruomenės išsilaisvinimą Lietuvoje, pakeliui sugriaunant griežtas lytiškumo normas. Jei girdite gaudesį, žinokite – tai ne dramblių trepsėjimas. Tai vis garsiau girdimi balsai tų, kurie ilgą laiką buvo užgniaužti, nutildyti ir priversti tylėti.

Taip, dabar jums gali atrodyti, kad jūsų dauguma. Bet tai ne jūsų istorija. Ir žmogui pakanka vilties, kuri kaip mažytė ugnis greitai įžiebia nesustabdomą gaisrą. Negali sustabdyti vilties, negali sustabdyti laisvės troškimo, negali sustabdyti meilės ir aistros. Tai stichinė jėga, kuri kaip uraganas nuneš visas baimes, visas neteisybes, visas nelygybes.

Tai mūsų istorija.
Ir rašome ją tik mes patys.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ten Walls skandalas: ką iš to laimėjo Lietuva?

Pasaulyje garsus muzikantas iš Lietuvos Ten Walls (Marijus Adomaitis) šokiravo savo gerbėjus, kai praėjusią savaitę socialiniame tinkle nerinkdamas žodžių pasisakė apie homoseksualus: pavadino juos „kitos veislės“, lygino su pedofilais. 

Elektroninės muzikos virtuozas atsiprašė už savo žodžius. Vis dėlto gėjų bendruomenės muzikanto atgaila neįtikino. Romas Zabarauskas prisipažįsta parašęs portalo „Gaystarnews“ redaktoriui ir tokiu būdu padėjęs užsienyje skleisti žinią apie homofobišką Ten Walls pasisakymą.

Buvo atšaukti Ten Walls pasirodymai pasaulinio garso festivaliuose ir pats lietuvis patikino artimiausiu metu nelipsiąs į sceną.

Visvaldo Morkevičiaus nuotr./„Ten Walls“
Visvaldo Morkevičiaus nuotr./„Ten Walls“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt