Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Romas Zabarauskas gelbėja Panevėžyje iš namų išvarytą ir sumuštą gėjų porą: padeda įsikurti Vilniuje

Romas Zabarauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Romas Zabarauskas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Režisierius Romas Zabarauskas ėmėsi geranoriškos iniciatyvos: padėjo dviem tėvų smurtą patyrusiems ir iš namų išvarytiems panevėžiečiams homoseksualams rasti namus Vilniuje ir skyrė jiems geraširdžių suaukotą finansinę paramą.

Pagalbos į homoseksualumo neslepiantį režisierių R.Zabarauską du homoseksualai iš Panevėžio kreipėsi savaitės pradžioje. Vaikinų poros istorija jaudinanti: paauglius sumušė vieno jų šeimos narys, vėliau abu buvo išvaryti iš namų ir liko be pastogės. 

Vienas iš vaikinų yra baigęs mokyklą, jam 19  metų, kitas mokosi vakarinėje mokykloje, yra 18-os, dvyliktokas. 

Be stogo virš galvos likę ir sumušti vaikinai netruko pagalbos paprašyti R.Zabarausko. Režisierius prašymą išgirdo: pervedė jiems 30 eurų autobuso bilietams į Vilnių įsigyti, o vėliau suorganizavo ir solidžią paramą, kuri turėtų padėti pradėti naują gyvenimą. 

Per dvejus metus prašysime jųdviejų paaukoti tą pačią sumą, kuri pradžioje buvo skiriama jiems.

„Pats mačiau jų sumušimus. Tokių istorijų yra ir daugiau... Nesu nei policija, nei teismas, nei greitoji, bet jie kreipėsi į mane prašydami pagalbos. Išsiaiškinau situaciją, supratau, kad mes galime padėti. Paskelbiau apie savo iniciatyvą „Facebook“ ir sureagavo labai daug žmonių. Jie suaukojo didelę pinigų sumą“, – Žmonės.lt pasakojo R.Zabarauskas. 

Iš viso geranoriški žmonės šiai porai paaukojo 870 eurų, o viena Vilniuje gyvenanti šeima ryžosi priimti jaunuolius savaitei pagyventi savo namuose. 

Dabar R.Zabarauskas jaunuoliams davė užduotį: per savaitę susirasti darbą ir būstą. 

„Per savaitę jie turi susirasti būstą nuomai ir darbus. Kas savaitę skirsime porai šiek tiek paramos, o jei pamatysime, kad pinigai švaistomi, paramą nutrauksime. Kas savaitę porai aukosime 74 eurus. Per mėnesį suma susidarys tokia, koks yra minimalus atlyginimas šalyje atskaičiavus mokesčius – 296 eurai. Be to, apmokėsime būsto nuomą vienam mėnesiui. Manau, tai minimali suma, kurią galime skirti. Pinigus, kurie liks, skirsime kažkam kitam, nes atiduoti juos visus būtų neadekvatu“, – aiškino R.Zabarauskas. 

Be to, ateityje paramą gavusių vaikinų jis prašys pinigus grąžinti: „Per dvejus metus prašysime jųdviejų paaukoti tą pačią sumą, kuri pradžioje buvo skiriama jiems.“

R.Zabarauskas neabejoja, kad vaikinams pavyks įsitvirtinti Vilniuje, jie netruks susirasti būsto ir pajamų šaltinio. Režisierius itin dėkoja visiems, prisidėjusiems prie jo idėjos ir aukojusiems lėšas šiai porai. 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Romas Zabarauskas
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Romas Zabarauskas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt