Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Restorano atidaryme – žinomi veidai ir vakarėlis „Broiler Room“

Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Ketvirtadienį Vilniaus senamiesčio širdyje vyko tikras vakarėlis. Kulinarijos studijų tinklo „Čiop Čiop“ projektas, vištienos restoranas „Peri Peri“, atidarė savo antrąjį tašką Etmonų gatvėje.

Socialinėje erdvėje visiems jau pažįstamas restorano personažas – višta, būtent ir sukvietė visus savo bičiulius ir vištienos gerbėjus į atidarymo vakarėlį. Čia netrūko žinomų veidų, tokių kaip Oleg Surajev, Simona Burbaitė, Saugirdas Vaitulionis, Rimvydas Širvinskas-Makalius, Agnė Kulitaitė ir kiti.

Garsenybės ragavo pagrindinio šefo Tomo Klimašausko ir komandos kurtų pasaulio virtuvių įkvėptus patiekalus su višta: koftą, čili bulgurą, dzadzikį, vištienos burgerius. Taip pat buvo pasiūlytų vegetariškų opcijų – grilintų baklažanų, jukos traškučių, kukurūzų ir meksikietiškų tacos.

Be smagių pokalbių, maisto ir gėrimų degustacijų atidaryme buvo surengti šokiai „Broiler Room“. Visiems gerai žinomas vakarėlių ciklas „Boiler Room“ keliaujantis per visas pasaulio vietas aplankė ir Lietuvą tik kitu pavidalu. Višta pasisavinusi vakarėlio idėja ją patobulino ir pavadino „Broiler Room“, kuriame surengė tikrą vištišką vakarėlį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt