Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Reperis Kendrickas Lamaras pateko į istoriją: jam skirta Pulicerio premija

Kendrickas Lamaras
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kendrickas Lamaras
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Balandžio 16 d. paskelbti prestižinės Pulicerio premijos laureatai. Apdovanoti geriausi žurnalistikos, muzikos ir literatūros kūriniai.

Šiais metais žurnalistikos premija atiteko Jodi Kantor ir Megan Twohey vadovaujamai „The New York Times“ komandai bei „The New Yorker“ darbuotojui Ronanui Farrow. Praėjusiais metais jų paruošti reportažai sugriovė „Miramax“ imperijos kūrėjo Harvey Weinsteno karaliavimą. Po straipsnių apie šio žmogaus nusikalstamą veiklą, šimtai moterų prakalbo apie išnaudojimą, prasidėjo #metoo judėjimas.

Labiausiai pasaulį nustebino muzikinės premijos laureatas. Juo tapo JAV hiphopo atlikėjas Kendrickas Lamaras. 10 tūkst. JAV dolerių jam atiteko už studijinį albumą „Damn”. Kūrinių variacija albume, afrikietiškos kalbos apraiškos ir dinamiški ritmai bei tekstai, kalbantys apie šiuolaikinę afroamerikiečių kultūrą – tikras atradimas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kendrickas Lamaras
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kendrickas Lamaras

Kritikų pripažintas Kendricko Lamaro albumas buvo nominuotas net keletui „Grammy“ apdovanojimų. Atlikėjas visiems nušluostė nosis „Geriausio repo albumo“ kategorijoje, tačiau pralaimėjo varžydamasis dėl „Geriausio metų albumo“. Per 2016 metais vykusius apdovanojimus K. Lamaras gavo net penkias statulėles. Jis tapo vienareikšmiu jų lyderiu.

Pulicerio premija, skirta Kendrickui Lamarui, įeis į istoriją. Jis tapo pirmuoju muzikantu, apdovanotu prestižiniu prizu, kuris atlieka ne klasikinę muziką ar džiazą.

„Scanpix“ nuotr./Kendricko Lamaro pasirodymas MTV apdovanojimuose
„Scanpix“ nuotr./Kendricko Lamaro pasirodymas MTV apdovanojimuose

Apie šį įvykį viešai kalbėjo Pulicerio premijos globėja Dana Canedy.

2013-ųjų metų nugalėtoja muzikos srityje, Caroline Shaw po apdovanojimo bendradarbiavo su repo žvaigžde Kanye Westu. Jų darbus įsiminė viso pasaulio melomanai.

Pulicerio komisija nusprendė, jei mes galime kalbėti ir žavėtis atlikėjais, kuriančiais hiphopą, tai kodėl negalime apdovanoti šio muzikos žanro kūrėjų?

„Scanpix“/AP nuotr./Kendrickas Lamar
„Scanpix“/AP nuotr./Kendrickas Lamar

Kendrickas Lamaras visai neseniai kartu su begale žvaigždžių pasirodė „Coachellos“ muzikos festivalyje. Praėjusį mėnesį pranešta, kad apie hiphopo garsenybę yra kuriama biografinė juosta.

Pulicerio premija – tai JAV apdovanojimas ir piniginis prizas, skiriamas už geriausius žurnalistikos, literatūros arba muzikos kūrinius. Nuo 1917 metų, kasmet gegužės mėnesį šią premiją teikia Kolumbijos universiteto Pulicerio premijų globos komitetas. Premijos vertė 10 tūkst. JAV dolerių.

VIDEO: Kendrick Lamar, SZA - All The Stars
VIDEO: Kendrick Lamar - LOYALTY. ft. Rihanna
VIDEO: Kendrick Lamar - ELEMENT.
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt