Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Reakcijos po „Sangailės vasaros“ premjeros Lietuvoje: verta pažiūrėti ir paaugliams, ir jų tėvams

Julija Steponaitytė
Kadras iš filmo „Sangailės vasaros“ / Julija Steponaitytė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Trečiadienio vakarą Vilniuje, kino centre „Forum Cinemas“ įvyko ilgai laukto, užsienyje ir Lietuvoje apdovanoto Alantės Kavaitės filmo „Sangailės vasara“ premjera. Dviejų paauglių merginų draugystės istoriją pasakojantis filmas sulaukė puikių įvertinimų iš pirmųjų žiūrovų Lietuvoje – jie džiaugėsi tiek filme nagrinėjamomis temomis tiek tuo, kad šalyje atgimsta meninis, nepriklausomas kinas.

Rekomenduočiau šį filmą tėvams, mokytojams, pedagogams apskritai. Ir, žinoma, jaunimui. Jaunimui, kuris ieško savęs – o tai praktiškai 99% jaunų žmonių. Iš filmo herojų Sangailės ir Austės galima daug pasimokyti. „Sangailės vasara“ gali atrodyti niūrus filmas, bet jo pabaiga yra pozityvi. Tikrai labai džiaugiuosi Alantės darbu“, – po premjeros sakė didžiausio Lietuvoje kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Sangailės vasaros“ premjera: merginų meilė, Jurgio Kairio vaidmuo ir asmeninė režisierės patirtis

Į „Sangailės vasaros“ premjerą buvo atvykęs ir Londone gyvenantis mados fotografas Rokas Darulis, dirbantis su tarptautiniais mados žurnalais. „Visų pirma, tai vizualiai labai gražus filmas. Jis parodo, kad Lietuvoje yra vietos ir nepriklausomam, meniniam kinui. Manau, kad filmas turėtų ypač patikti jauniems žmonėms. Kai pats buvau paauglys peržiūrėjau daug paauglių filmų, pavyzdžiui, „The Dreamers“ ir kitus. „Sangailės vasara“ yra tokio tipo filmas. Rekomenduoju jį visiems, bet jauniems žmonėms – ypač“, – kalbėjo R. Darulis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Filmo „Sangailės vasara“ premjeroje – kino žvaigždės ir kviestiniai svečiai

Jam pritarė ir kita fotografė, prie „Sangailės vasaros“ kūrybos prisidėjusi Ugnė Vasyliūtė-Henriko (filme matomas Austės darytas nuotraukos iš tikro fotografavo Ugnė). „Manau tai, apie ką filme kalbama, labai siejasi su mano, nepriklausomos Lietuvos karta. Rekomenduočiau jį mano amžiaus žmonėms – tiems, kuriems iki 30. Kurie dar visai neseniai išgyveno tai, ką ir Sangailė su Auste“, – sakė fotografė.

Filmą pamatęs muzikinių klipų režisierius, projekto „Vilnius Temperature“ vienas iniciatorių Saulius Baradinskas liko sužavėtas tuo, kaip „Sangailės vasaroje“ perteikiami jausmai: „Filmas kalba subtiliai, tarp eilučių, kad net menkiausias odos pasišiaušimas yra ypač gerai jaučiamas. Žiūri ir siurbi emocijas. Labai išjaustas filmas. Labai geras filmas.“

Nuo penktadienio pradedamas rodyti visoje Lietuvoje

„Sangailės vasara“ pasakoja apie dviejų paauglių Sangailės ir Aistės draugystę. Sangailė (aktorė Julija Steponaitytė) – uždara ir savo vietos nei namuose, nei gyvenime nerandanti mergina. Ji nori pilotuoti akrobatinių skrydžių lėktuvą, bet bijo aukščio. Įtampą Sangailė malšina žalodama save. Tačiau viskas pasikeičia jai sutikus Austę (aktorė Aistė Diržiūtė), spalvingą ir ekspresyvią bendraamžę. Tai filmas apie savęs paieškas sunkiu paauglystės laikotarpiu ir užaugimą su kito žmogaus pagalba.

„Sangailės vasara“ jau parodyta per 20 kino festivalių tiek JAV, tiek Europoje ir gavusi ypač svarbius apdovanojimus. Prestižiniame JAV „Sundance“ kino festivalyje Alantė Kavaitė apdovanota kaip geriausia užsienio režisierė – pirmas toks įvertinimas Lietuvos kino istorijoje. Lietuvoje filmas gavo tris „Sidabrines gerves“: pagrindinį, geriausio ilgametražio vaidybinio filmo, taip pat du asmeninius: aktorei Julijai Steponaitytei (geriausia aktorė) ir filmo dailininkui Ramūnui Rastauskui (geriausias dailininkas).

Nuo šio penktadienio, rugpjūčio 21-os dienos „Sangailės vasara“ pradedama rodyti visos Lietuvos kino teatruose.

VIDEO: SANGAILĖS VASARA kinuose nuo rugpjūčio 21 d.
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt