Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Rašytojai Andrius Tapinas ir Algimantas Čekuolis susitiko linksmai padiskutuoti apie kūrybą

Andriaus Tapino ir Algimanto Čekuolio diskusija apie literatūrą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andriaus Tapino ir Algimanto Čekuolio diskusija apie literatūrą
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje esančiame „Pegaso“ knygyne skambėjo dviejų žinomų vyrų – žurnalistų ir rašytojų Algimanto Čekuolio ir Andriaus Tapino – diskusija apie literatūrą ir kūrybą. Išgirsti šių autorių mintis panoro dešimtys knygyno lankytojų.

Rašytojai A.Tapinas ir A.Čekuolis sostinės „Akropolyje“ esančiame knygyne susitiko pirmą kartą. Skaitytojams žinomi vyrai pristatyti nuotaikingai, reaguojant į jų leidinių pavadinimus – kaip „sena karvė“ ir „geležinis vilkas“.

Padiskutuoti autoriai išties turėjo apie ką – antai A.Čekuolis per gyvenimą išleidęs net keliolika knygų, o A.Tapinas dar šįmet pristatė antrąją, dar vieną parašė su Arūnu Valinsku. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andriaus Tapino ir Algimanto Čekuolio diskusija apie literatūrą
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Tapinas

Kad žinomų rašytojų diskusija būtų įdomesnė ir įvairiapusiškesnė, renginio metu stengėsi improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktoriai. Jų dalyvavimas susitikimuose su šiuolaikiniais lietuvių rašytojais – antrus metus rengiamos knygynų tinklo „Pegasas“ iniciatyvos naujovė. 

14 susitikimų su 20 rašytojų

Visą spalio mėnesį knygynų tinklas „Pegasas“ literatūros mėgėjus kviečia į susitikimus su šiuolaikiniais lietuvių autoriais. Iš viso tokių susitikimų planuojama surengti net 14, iš viso skaitytojai turės galimybę iš arčiau susipažinti net su dvidešimčia skirtingų autorių. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algimantas Čekuolis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algimantas Čekuolis

Tarp jų – Lietuvos paauglių literatūros konkurso laureatėmis Akvilina Cicėnaite, Jurga Šalaševičiūte ir Daina Opolskaite, Sigitu Parulskiu, „bobų vasaros“ eksperte Rūta Vanagaite,erotinių ir jausmų romanų trio Irena Buivydaite, Jolita Herlyn ir Lina Ever, „Vilniaus plovo“ autoriumi Regimantu Dima ir kitais.  

Renginių ciklą knygyno atstovai rengia antrus metus iš eilės. Šįmet susitikimai su autoriais – kiek kitokie: diskusijas moderuoti pakviesti improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktoriai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Audrius Bružas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Audrius Bružas

Antai aktorius Audrius Bružas sako, kad diskusijų metu sieks parodyti rašytojų kulisus ir kūrėją kaip žmogų – su savo svajomis, trūkumais ir herojais.

„Stengsimės kūrybiškai, gyvai, žaismingai bendrauti su rašytojais, atverti jų, kaip kūrėjų klodus, kasdienybės detales. Mums labai įdomūs skaitantys, intelektualūs žmonės, tad sieksime juos įtraukti ir perduoti gerą nuotaiką“, – sako A. Bružas.

Visą susitikimų su šiuolaikiniais lietuvių rašytojais sąrašą galite rasti čia

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt