Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Rasos Rožinskienės rankinių kolekciją „Aukso dulkės“ pristatė balerinos ir solistė Kristina Siurbytė

Rasa Rožinskienė (centre) ir jos rankinių kolekcija
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Rasa Rožinskienė (centre) ir jos rankinių kolekcija
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Net nežinau į ką žiūrėti – rankines, balerinas ar jų sukneles. Viskas taip ryšku ir traukia akį“, – per naujausios, trečiosios rankinių dizainerės Rasos Rožinskienės kolekcijos „Aukso dulkės“ pristatymą, surengtą Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, sakė ne vienas autoriniais darbais pasigėrėti atėjęs svečias.

44-ojo savo gimtadienio proga darbus, suskirstytus į tris dalis, publikos teismui pateikusi kūrėja sakė norėjusi renginį organizuoti ypatingoje vietoje. 

„Šįsyk rankinės – ypatingai moteriškos, daug „kalbančios“. Viena draugė, išvydusi naujausius darbus, juos įvardino itin „damiškais“. O kas geriau galėtų perteikti dailiosios lyties trapumą jei ne grakščiosios balerinos?“, – svarstė R.Rožinskienė. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vakaro akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vakaro akimirka

Tam, kad derėtų bendras manekenėmis tapusių balerinų įvaizdis, pulsavęs retro stiliumi, pasirūpino net kelios meistrės – suknelių autorė Milda Bordeaux, „Beauty Secret“ grožio namų kirpėja Audra Senkauskienė ir visažistė Neringa Ankudavičienė. 

Iš viso R. Rožinskienės kolekcijoje – 42 rankinės. Pirmąsias dvi jos dalis vienijo bendras pavadinimas – „Aukso dulkės“. Kurdamas šias rankines autorė panaudojo kryželiu siuvinėtus paveikslėlius, įsigytus sendaikčių turguje. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vakaro akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vakaro akimirka

„Negalėdavau pro juos praeiti, nepagalvodama, kiek darbo įdėta į šiuos siuvinius. Man taip norėjosi jiems suteikti naują prasmę!“, – sakė rankinių dizainerė. 

Trečiojoje dalyje pristatyti darbai, sukurti ant drobės naudojant „print“ techniką. Juos autorė pavadino bendru „Laiškų“ pavadinimu. Kiekviena rankinė iš šios dalies, pasak R.Rožinskienės, yra tarsi dedikacija naujajai savininkei. 

Pagrindinę kolekcijos rankinę, gavusią „Medžioklės“ pavadinimą, pristatė viena ryškiausių Kauno valstybinio muzikinio teatro solisčių Kristina Siurbytė. Ji buvo sukurta specialiai seniausiam laikinosios sostinės restoranui „Medžiotojų užeiga“, šįmet švenčiančiam penkiasdešimtmetį. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Kristina Siurbytė
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Kristina Siurbytė

Dar vieną rankinę R.Rožinskienė padovanojo Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupės repetitorei Rasai Drazdauskaitei, balandžio 28-ąją šventusiai savo gimtadienį. Ji tapo ir kolekcijos scenografijos autore. 

„Rasa – įvairiapusė asmenybė. Rankines ji kuria vos keleri metai, bet jos darbus jau atpažįsta daugelis“, – sakė renginio vedėjas Gintaras Vidmantas. 

„Aukso dulkės“ – man labai reikšminga kolekcija, kurta mano 44-ojo gimtadienio išvakarėse. Tą gražų skaičių sąmoningai pavadinau savo „Aukso amžiumi”, nes staiga imi ir suvoki, kad visos gyvenimo man dovanotos progos buvo aukso vertės – žmonos, mamos, žurnalistės, vaikiškų švenčių vedėjos, mokytojos, dizainerės arba kūrėjos... Visas jas stengiausi išnaudoti su meile“, – tvirtino R.Rožinskienė. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Rasa Rožinskienė
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Rasa Rožinskienė

Kolekcijos pristatymas tapo reikšmingu ir dizainerės dukroms – ant visų stalelių buvo išdėliotos knygos, kurioje pristatomi ankstesnių kolekcijų modeliai. Jose dominuoja nuotraukos, kur įamžinta vyresnioji R.Rožinskienės dukra Beatričė, demonstruojanti mamos kurtas rankines.

Tuo tarpu jaunėlė Dorotėja, merginų grupės „Musicales“ narė, kartu su scenos partnere Kristina virpino susirinkusiųjų širdis savo atliekamomis dainomis. 

Rankinių kolekcija sudomino ir žinomus žmones – pristatymo Kaune nepraleido Karina ir Saulius Skambinai, Inga Budrienė, Žilvinas Grigaitis, Gediminas Juodeika ir kiti svečiai.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Gediminas Juodeika ir Karina Krysko-Skambinė
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Gediminas Juodeika ir Karina Krysko-Skambinė
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rankinė
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt