Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Radiohead“ muzika Lietuvoje dar taip neskambėjo

Radio and Juliet
Organizatorių nuotr. / Radio and Juliet
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Jau vos už mėnesio į Vilniaus miesto širdį sugrįš vasaros festivalis „Midsummer Vilnius“, sostinės gyventojams ir svečiams paruošęs net 10 pasirodymų. Vienas iš jų – modernus choreografo Edward Clug baletas „Radio and Juliet“, kuriame skamba vienos sėkmingiausių anglų roko ir elektroninės muzikos grupės „Radiohead“ muzika.

Liepos 17 d. LDK Valdovų rūmų kieme „Midsummer Vilnius“ festivalį iškilmingai atidarysiantis baletas „Radio and Juliet“ – vienas laukiamiausių festivalio pasirodymų. Modernaus baleto spektaklis pasaulio scenose tapo tikru hitu. Nors spektaklis buvo pastatytas 2005 m., jis vis dar renka pilnas žiūrovų sales ir dėl savo modernios koncepcijos yra itin mėgstamas jaunosios kartos.

Talentingi baleto šokėjai šiai laikui nepavaldžiai Romeo ir Džiuljetos istorijai, kupinai konfliktų, likimo ir meilės, pasirodyme suteikia naują gyvenimą, o choreografas Edward Clug panaudodamas „Radiohead“ muzikos ritminę jėgą iškelia šokėjus į naujas emocines aukštumas.

Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis valandos trukmės baletas šokio mylėtojams taps neužmirštamu reginiu su ypatingais garsais – balete skamba net 11 anglų roko ir elektroninės muzikos grupės kūrinių. Daugiausia tai muzika iš „Radiohead“ albumų „Kid A“ ir „OK Computer“. Pastarojo albumo dainoje „Fitter Happier“ skambantis roboto balsas balete suskamba per Džiuljetos solo partiją, kuriai sustiprinti naudojama ir roboto judesius primenanti choreografija.

VIDEO: Radiohead - Fitter Happier

Kai kuriose scenose buvo atsižvelgta ir į dainos žodžius. Štai Merkucijaus mirties scenos metu skamba lyrinė „Bullet Proof (I Wish I Was)“ daina.

Tačiau svarbiausia, kad spektaklio metu skambančios dainos sustiprintų spektaklio atmosferą ir žiūrovams kuo geriau perteiktų šokėjų emociją. Geriausiai tai atsispindi kovos scenose, kuriose E. Clug choreografija ir šokėjų greitis susilieja su dainų ritmais, stipriomis emocijomis ir energija.

Anot E. Clug, „yra akimirkų, kai dainos žodžiai atitinka istoriją, tačiau vis gi tai nėra svarbiausias momentas. Svarbiausia – muzikos sukuriama bendra emocija.”

„Radio and Juliet“ balete skamba ir singlas „Exit Music (For a Film)“ iš „Radiohead“ albumo „OK Computer“. Daina buvo sukurta 1996 m. pasirodžiusiam rež. B. Luhrmann filmui „Romeo ir Džiuljeta“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko aktorius Leonardas DiCaprio ir Claire Danes. Tiesa, daina skambėjo rodant filmo pabaigos titrus.

Festivalis „Midsummer Vilnius“ vyks liepos 17-28 d. Bilietus į „Radio and Juliet“ ir kitus festivalio renginius galima įsigyti „Bilietai.lt“ kasose arba internetu www.bilietai.lt. Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ „Facebook“ paskyroje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt