Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prodiuseris Laurynas Šeškus: „Nepaguosiu tų, kurie dėl televizijos šlamšto ruošiasi emigruoti iš Lietuvos“

Laurynas Šeškus
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Laurynas Šeškus
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Prodiuseris Laurynas Šeškus ką tik dalyvavo Kanuose surengtoje televizijos turinio mugėje. Grįžęs populiarių televizijos laidų kūrėjas pasidalijo įspūdžiais su portalu Žmonės.lt.

Ko gero ten yra? Mes juk nuolat zyziame, kad televizija rodo tik šlamštą, tai Kanuose vyksta šlamšto mugė?

Net du kartus kiekvienais metais Kanuose vyksta didžiausia pasaulinė TV turinio mugė. Kanų miesteliui tai antras pagal dydį sudrebinimas po Kanų kino festivalio. Bent jau taip sako kavinių savininkai, kurie mugės metu užkelia kainas kaip ir per kino festivalį.

Tai tikrai grandiozinis renginys, kuriame 5000 televizijos žmonių, TV programų sudarytojų, specialių programų pirkėjų ieško savo televizijos kanalams produkcijos – tai yra filmų, serialų, scenarijų ar laidų idėjų.

O iš kitos pusės – šimtai gamintojų ar gamintojų atstovų, tarp jų – ir didžiosios Holivudo studijos, tokios kaip SONY, „Lionesgate”, MGM ar tokios televizijos kaip BBC, NBC turi didžiulius stendus, į kuriuos stengiasi prisivilioti pirkėjų.

Vieni pardavinėja naujausius serialus, kiti indiškus filmus, treti – „X faktoriaus” licenziją, kiti – „Balso”, treti vis dar stumia klasikinius žaidimus, kaip pavyzdžiui „Kas nori būti milijonieriumi”, ketvirti – 99 variantus kulinarinės laidos. Kiekvieni pardavėjai turi katalogus su šimtais licenzijuotų idėjų.

O po mugę aš blaškausi kartais labiau kaip pirkėjas, nes ieškau idėjų, kurias galėčiau pasiūlyti TV kanalams, iš kitos pusės – kaip pardavėjas, nes mes ir patys turime jau visai nemažą paketą mūsų pačių patentuotų TV formatų ir jau šiokį tokį vardą.

Jeigu esi pirkėjas, tai šioje mugėje tau visi keliai atviri, tavęs laukia pirkėjų monai, vakarėliai ir kokteiliai. Bet jeigu nori būti pardavėju, viskas daug sunkiau: vardas ten būtinas, jeigu nori, kad tavo idėjų klausytų. Ir gauti pirmuosius dėmesio vertus kontaktus užtruko, ko gero, penkerius metus. Dabar jau daug kur turime vardą, ne bet kokį, o „Eee… you are the same crazy guys, who done...”. Tai čia išties yra didžiausia pasaulio TV „šlamšto” mugė.

Ko norėtų prodiuseris Laurynas Šeškus tobulame darbiniame gyvenime – kokios laidos?

Tikrai negaliu paguosti tų, kurie dėl televizijos šlamšto ruošiasi emigruoti iš Lietuvos. Visos pasaulio televizijos rodo tą patį, nebent jos specialiai orientuotos ne į visą auditoriją, o, pavyzdžiui, tik žvejoti mėgstančias moteris (juokiasi).

Patikėkite, visur jus pasivys tas pats, jeigu kurioje nors didžiojoje šalyje pasirodo kokia nors sėkminga laida, šioje mugėje jau prie jų atstovų trinasi bent 20-ties šalių atstovai lenktyniaudami, kuri tos šalies televizija pirmoji įsigys teises.

Bet didieji atradimai čia atsitinka labai retai, net ne kiekvieną dešimtmetį.

Pavyzdžiui, atsiranda pirmas realybės šou, tai būna netikėtai didelis įvykis, vėliau po kelių metų atsiranda ir jau dešimt metų atsiradinėja įvairūs tos pirmosios laidos klonai, kurių kiekvienas įdomesnis ir tobulesnis iš pirmtaką – realybės šou „Baras”, realybės šou negyvenamoje saloje, realybės šou kalėjime ir panašūs.

Asmeninio albumo nuotr. /Laurynas Šeškus Kanuose susitinkas su kolegomis iš viso pasaulio
Asmeninio albumo nuotr. /Laurynas Šeškus Kanuose susitinkas su kolegomis iš viso pasaulio

Ir, aišku, šioje mugėje svarbiausia seni kontaktai, tai tarsi kasmetinis ataskaitinis suvažiavimas, kai dieną bėgi ir ieškai susitikimų su tais, kurių labai reikia, o po to eini susitikti su senais draugais, buvusiais kolegomis, žmonėmis, su kuriais kažkada buvo dirbta ir smagiai būta.

Jūs mėgstate vykti į komandiruotes?

Tokias komandiruotes sunku nemėgti, nors visas tas tviskesys ir Kanų parodų rūmų legenda seniai iš galvos pranykusi. Esu čia, ko gero, dešimtą kartą, tai galvoje jau tai nelabai skiriasi nuo Lazdynų kraštovaizdyje esančių „Litexpo” rūmų.

Jau nestebina ir „Swarovski” kristalais inkrustuoti natūralaus dydžio pingvinai, kainuojantys kaip naujas automobilis ir gailiai žiūrintys iš vitrinos į jūrą, laukiantys savo naujojo ruso ar arabo, kuris atplauks ir paims juos į jachtą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt