Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Princas Charlesas smuikininkei Agatai Daraškaitei įteikė prestižinį apdovanojimą

Agata Daraškaitė
Asmeninio albumo nuotr. / Agata Daraškaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Kovo 12 dieną Londone Velso princas Charlesas įteikė smuikininkei Agatai Daraškaitei prestižinį Karališkojo muzikos koledžo apdovanojimą už išskirtinius nuopelnus studijų metu – The Queen Elizabeth The Queen Mother Rose Bowl (Karalienės Elžbietos Motinos Karalienės Rožės Taurę).

„Scanpix“/AP nuotr./Princas Charlesas
„Scanpix“/AP nuotr./Princas Charlesas

Magistro studijas Agata Daraškaitė baigė 2014 metų liepą. Už savo pasiekimus ji taip pat buvo apdovanota ir The Jacqueline Ward Memorial Prize (Jazqueline Ward memorialiniu prizu), skirtu styginiais instrumentais grojantiems muzikantams.

Agata Daraškaitė – aktyvi kamerinės muzikos atlikėja, turinti išskirtinę aistrą istorinei muzikai. Būtent tai ją įkvėpė įkurti styginių kvartetą, atliekantį klasicizmo ir ankstyvojo romantizmo laikotarpių kamerinius kūrinius tiems laikams būdingais instrumentais.  

Agata, gimusi Lenkijoje, sulaukusi penkerių persikraustė į Lietuvą, kur mokėsi Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje. Dar būdama moksleive, atliko solo debiutą kartu su Lietuvos kameriniu orkestru ir laimėjo prizus dešimtyje jaunimo konkursų įvairiose Europos šalyse.

Daraškaitė jau yra grojusi kartu su visais didžiausiais Lietuvos orkestrais – Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir Lietuvos kameriniu orkestru. Sulaukusi keturiolikos, smuikininkė persikraustė į Angliją ir pradėjo mokslus Yehudi Menuhino mokykloje, kur jos mokytoja buvo Natalya Boyarsky. Nuo tada ji reguliariai dalyvauja solo ir kameriniuose koncertuose Jungtinėje Karalystėje (Londono Wigmore Hall,  Queen Elizabeth Hall, Cadogan Hall ir kt.).

2009 metais Agatai Daraškaitei buvo suteikta privilegija groti solo  (diriguojant Vladimirui Jurowskiui) Londono filharmonijos orkestro festivalyje „Between two worlds: Alfred Schnittke” („Tarp dviejų pasaulių: Alfred Schnittke“), vykusiame Queen Elizabeth Hall. 2012 metais smuikininkė laimėjo Karališkojo muzikos koledžo konkursą, kuris jai suteikė galimybę pasirodyti scenoje kartu su Karališkojo muzikos koledžo simfoniniu orkestru (diriguojant Edwardui Gardneriui).

2013 metų vasarą Agata Daraškaitė pradėjo groti Gidono Kremerio vadovaujamame kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“. Kartu su šiuo orkestru atlikėja apkeliavo ne tik Europą, bet ir Vidurio Rytus bei Šiaurės Ameriką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt