Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Politikas Rokas Žilinskas palydėtas į paskutinę kelionę

Lietuva atsisveikino su politiku Roku Žilinsku
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Lietuva atsisveikino su politiku Roku Žilinsku
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Penktadienį artimieji ir bičiuliai išlydėjo šviesaus atminimo politiką Roką Žilinską. Šv. Jonų bažnyčios navoje pašarvotam velioniui buvo tarti paskutiniai žodžiai. R. Žilinskas amžino poilsio atgulė Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Penktadienį 12 val. buvo aukojamos Šv. Mišios. Urna išnešta 13 val.

Išlydėti R. Žilinsko atvyko menininkė Danguolė Stachura, žurnalistas Edmundas Jakilaitis su žmona Rasa, žurnalistės Asta Dudurytė, Rasa Tapinienė, Gražina Sviderskytė, Jolanta Svirnelytė, politikai Gabrielius Landsbergis, Agnė Bilotaitė, Irena Degutienė ir kiti.

Dauguma susirinkusių netvardė ašarų. Drąsiai apie asmeninius demonus kalbėjęs Rokas Žilinskas buvo tikras įkvėpimo šaltinis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rasa Tapinienė, Edmundas Jakilaitis
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rasa Tapinienė, Edmundas Jakilaitis

„Rokas buvo labai geras žmogus. Labai geros širdies, labai gailestingos. Jo artimieji ir bičiuliai daug kalbėjo apie tai. Ir tai, kas buvo pasakyta, yra tiesa.

Jis didelės kančios žmogus ir dalį tos kančios mes matėme. Jis visada buvo atviras šalia esančiam žmogui, pasiryžęs jį pakelti, jam padėti“, – Šv. Mišių metu kalbėjo kunigas.

„Kai kunigas Kęstutis sakė pagalvoti mintyse už ką norėtume padėkoti Dievui, aš dėkojau už tai, kad turėjau galimybę susipažinti su Roku.

Visi teisūs sakydami, kad jis buvo žmogus, kuris stengėsi padėti visiems. Padėjo jis ir man, kai buvo labai sunkus laikotarpis. Jis visada buvo toks, kuris neleido liūdėti.

Galvoju, ką šitoje situacijoje pasakytų Rokas. Manau, Rokui patiktų šis vaizdas. Jį nustebintų, kiek daug žmonių jį mylėjo ir gerbė. Jis pats labai mylėjo ir gerbė žmones“, – drebančiu balsu kalbėjo žurnalistė Daiva Žeimytė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Daiva Žeimytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Daiva Žeimytė

„Šiandien palydime, atsisveikiname, liūdime Roko. Kolegos, bičiulio, sūnaus, brolio. Tuo pačiu liudijame jo nuveiktus darbus, nueitus žingsnius.

Pasakykime čia, ko nepasakėme Rokui, užpildykime tuštumą, išlydėdami prisiimkime pareigą ir garbę kalbėti jam.

Jo pasakyti žodžiai visada turėjo prasmę. Jis gebėjo sutelkti ir skleisti žmogiškumu papildytą išmintį.

Liūdna, kad jo gyvenimo kelias buvo tik trumpas pasimatymas su šiuo pasauliu. Jis buvo geras žmogus. To iš jo niekas negali atimti. Toks jis ir liks", – jausmingą kalbą sakė Viktoras Pranckietis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Agnė Bilotaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Agnė Bilotaitė

Eidamas 45-uosius metus politikas mirė Santaros klinikose. Į jas R. Žilinskas pateko dėl sunkaus plaučių uždegimo. Roko Žilinsko būklei tik blogėjant jam buvo sukelta dirbtinė koma. Seimo nario gyvybė užgeso birželio 6 d. Vyras mirė sulaukęs 44-erių.

„Buvo laikas, kai su viena draugų kompanija nesiskyrėme – ir dirbome kartu, ir keliavome, ir šventėme, net apsigyvenę kartu buvome. Tada planavome: nusiperkame plotelį žemės prie ežero ir taupomės senatvei, o paskui susimetame, pasistatome namą ir ten nugyvename likusias dienas...“, – anuomet kalbėjo Rokas Žilinskas.

Šiandien, deja, senatvės taip ir nesulaukusį Roką Žilinską tie patys kolegos ir artimieji palydėjo su didžiuliu skausmu, pagarba ir meile.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt