Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Po pustrečių metų ant Vytauto Šapranausko kapo statomas išskirtinis paminklas

Ant Vytauto Šapranausko kapo statomas paminklas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ant Vytauto Šapranausko kapo statomas paminklas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Trečiadienį Vilniaus Antakalnio kapinėse statomas paminklas prieš pustrečių metų iš gyvenimo pasitraukusiam aktoriui Vytautui Šapranauskui.

Ši tema jau kurį laiką buvo gvildenama žiniasklaidoje: kalbėta, kad žadėtasis paminklas ant V.Šapranausko kapo atsiras per pirmus metus nuo jo mirties, vėliau – kad paminklo darbai užtruko ir jis bus pagamintas antrosioms mirties metinėms, dar vėliau –  šių metų Tėvo dienai, tačiau visą laiką ant kapo taip ir liko stovėti medinis kryžius, paliktas po laidotuvių.

Prieš pat Vėlines V.Šapranausko kapą pagaliau papuoš originalus paminklas: ant juodo antkapio viršaus – kėdė su teatro kauke.

Antkapyje panaudoti su teatru susiję fragmentai – tai, kas buvo artima pačiam aktoriui. Paminklo idėją bendrai kūrė skulptorius Romualdas Kvintas ir V.Šapranausko vaikai – sūnus Gytis ir dukra Judrė.

Dieną kapinėse plušėję darbininkai vakarop darbų dar nebuvo galutinai pabaigę – pastatytas tik antkapis, ant kurio vėliau atsiras ir kėdė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ant Vytauto Šapranausko kapo pastatytas paminklas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ant Vytauto Šapranausko kapo pastatytas paminklas

Pustrečių metų

Paminklo pastatymas tapo tarsi savotišku visuomenės reikalu – tiek gerbėjai, tiek V.Šapranausko buvę kolegos spėliojo, kodėl paprastai per metus mirusiajam pastatomas paminklas vis neatsiranda ant žinomo aktoriaus kapo.

„Nebenoriu į visa tai gilintis. Tai – šeimos reikalas. Anksčiau man buvo pasakyta, kad paminklas turėjo būti paruoštas Tėvo dienai, po to jau kitaip... Nebenoriu nieko komentuoti“, – Žmonės.lt trečiadienį sakė anksčiau apie paminklą V.Šapranauskui kalbėdavęs jo vadybininkas Ričardas Pinikas.

Anksčiau Žmonės.lt kalbintas V.Šapranausko sūnus Gytis Šapranauskas paaiškinti, kodėl stringa paminklo pastatymas, taip pat nenorėjo.

„Tai yra šeimos reikalas ir man labai vienodai, kas ką eskaluoja ir kas ką galvoja. Kada mes nuspręsime pastatyti, tada ir pastatysime. Jūs kalbėkite, ką tik norite“, – Žmonės.lt prieš antrąsias V.Šapranausko mirties metines sakė G.Šapranauskas.

TV3 nuotr./Vytautas Šapranauskas
Vytautas Šapranauskas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt