Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Per „Ančiukų lenktynes“ Vilniuje pasiekti du Lietuvos rekordai

Urtė Šilagalytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Urtė Šilagalytė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Sekmadienį prie Baltojo tilto Vilniuje vyko vienuoliktus metus organizuojamos „Ančiukų lenktynės“. Šventės metu į Nerį lenktyniauti paleistas rekordinis 700 guminių ančiukų būrys, kuris greičiausiųjų šeimininkams atnešė vertingus prizus, o talentingiems, bet finansinių lėšų stokojantiems vaikams – galimybę ugdyti talentus.

Vasaros tradicija tapusios „Ančiukų lenktynės“ šiemet pirmą kartą surengtos Vilniaus miesto širdyje, prie Baltojo tilto. Anksčiau jos visad vykdavo Belmonte.

Šio labdaringo renginio tikslas – surinkti lėšų talentingų vaikų, augančių nepasiturinčiose šeimose, ugdymui.

Renginio metu susirinko daugiau nei 1000 šventės dalyvių, kurie dalyvavo įvairiose veiklose: Vilniaus Privačios gimnazijos organizuojamuose užsiėmimuose kas 30 minučių buvo sudaromos grupės po 20-30 žmonių, kur buvo organizuojami šokių, menų, aikido ir kitos veiklos. Prie tilto skambėjo ir atlikėjos Urtės Šilagalytės koncertas.

Renginio metu buvo pasiekti du Lietuvos rekrodai, kuriuos inicijavo sveikos gyvensenos institutas ir jo vadovaujamas klubas „G7 sportas”: ilgiausios virvės traukimo ir daugiausia vaikų, traukiančių virvę. 

Saulėtą ir gražią dieną renginio vedėjas Saulius Jansonas skatino susirinkusiuosius dalyvauti veiklose, pirkti ančiukus. Viso buvo nupirkta ir į Nerį paleista 700  ančiukų. Tai yra rekordinis skaičius per visus projekto gyvavimo metus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka

Ančiukų lenktynes Vilniaus „Rotaract“ klubas pradėjo organizuoti prieš 11 metų. Startas buvo kuklus: pirmaisiais metais parduota apie 50 ančiukų, vėliau po 100. Ši iniciatyva yra populiari užsienyje, ypač didelės lenktynės vyksta Didžiojoje Britanijoje, JAV. 

Iki šiol didžiausios tokios lenktynės buvo surengtos 2009 metais Jungtinėje Karalystėje – į vandenį paleisti buvo 205 tūkstančiai ančiukų. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt