Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Penktąsyk Kroatijoje atostogavęs Rolandas Vilkončius: „Ten važiuočiau ir 20 kartų“

Rolandas Vilkončius su šeima
Asmeninio albumo nuotr. / Rolandas Vilkončius su šeima
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Gražiausia šalis Europoje, be abejonės, yra Portugalija, – šypsosi 20-ąjį gimtadienį švenčiančios LNK laidų vedėjas Rolandas Vilkončius. – Bet šią vasarą jau penktąsyk su šeima važiavome atostogų į Kroatiją, nes Portugalija yra labai toli, o Kroatija ramiai ir be streso pasiekiama automobiliu.“

Pasak Rolando, jam nėra gražiau nei Kroatijos kalnai ir jūra, skaidri, švari ir fantastiško turkio spalvos. Rolandas į Kroatiją išsiruošė su visa šeima – žmona Dalia ir sūnumis Ąžuolu ir Ugniumi. Kroatijos vakarus – Istrijos regioną – jie pasiekė per dvi dienas, pasirinkdami tarpinę nakvynę Čekijos Mikulovo mieste.  

„Visada nuomojamės apartamentus, bent porą kilometrų nutolusius nuo jūros, tada daugiau ramybės ir mažiau turistinio šurmulio. Skaitai knygą kažkur vidury kalno, aplink šmirinėja gyvatės, skorpionai – vargu ar dar kurioje kitoje vietoje gautum tiek laukinės gamtos“, – pasakoja Rolandas. 

Kai tik atvažiuoja į savo atostogų vietą, Vilkončiai išsiaiškina, kur vietinis turgelis, jame perka vaisius, daržoves, žuvies.

„Šioje kelionėje įvyko lūžis – juokiasi Rolandas. – Aš pradėjau valgyti jūrų gėrybes! Labiausiai prisidėjo kaimynystėje poilsiavusi internacionalinė italo ir vokietės šeima. Moteris yra restorano šefė, išmokė, kaip kepti ir patiekti žuvį, krevetes. Anksčiau sakydavau, kad man skaniausia žuvis yra dešra, o dabar jau nesu toks kategoriškas... Ypač kai žuvis – šviežia, naktį pagauta ir ryte atsidūrusi ant prekystalio.“

Asmeninio albumo nuotr./Rolandas Vilkončius su žmona
Asmeninio albumo nuotr./Rolandas Vilkončius su žmona

Ir tai nebuvo vienintelė kaimynystėje užsimezgusi pažintis. Su kitais kaimynais vokiečiais Vilkončiai taip susibendravo, kad ketina artimiausiu metu juos palankyti Kelne.

Rolandas negaili komplimentų Istrijos regionui, kuriame praleido beveik dvi savaites atostogų – čia kroatai labiau primena italus, sveikinasi „Ciao“, šios vietos – tai buvusi Romos imperijos dalis.

„Rekomenduoju pasivaikščioti po Rovinjo miestelį, kurio šimtmečius menančios gatvių grindiniai nugludinti iki blizgumo. Perfrazuojant šiemetinį LNK šūkį, galiu pasakyti, kad Kroatija yra dvidešimt kartų geriau ir važiuočiau į ją kad ir dvidešimtą kartą.“

Asmeninio albumo nuotr./Rolandas Vilkončius su žmona
Asmeninio albumo nuotr./Rolandas Vilkončius su žmona
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt