Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažiūrėkite: apie „Oskarų“ favoritą „Hju Glaso legenda“ jau sukurtas ir dokumentinis filmas

Leonardo DiCaprio filme „Hju Glaso legenda“
Filmo kūrėjų nuotr. / Leonardo DiCaprio filme „Hju Glaso legenda“
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Filmas „Hju Glaso legenda“, kuris nominuotas net 12 „Oskarų“, sukėlė didžiulį susidomėjimą apie Amerikos pasienyje gyvenančius indėnus. „Nematytas pasaulis“ – tai dokumentinis filmas, leidžiantis pamatyti juostos „Hju Glaso legenda“ filmavimo užkulisius.

45 minutes trunkanti dokumentika privers susimąstyti apie didžiausias žmonijos kuriamas problemas. O tie, kurie manė, kad aktoriaus profesija lengva – supras, kad jiems tenka patirti bauginančių dalykų.

Visai filmavimo grupei ir aktoriams filmo kūrimo metu teko išgyventi pačias ekstremaliausias gyvenimo sąlygas. Kai kurie patirtus išgyvenimus įvardijo kaip „pragarišką patirtį“. Ne paslaptis, kad buvo tokių, kurie metė darbus, nes neištvėrė esančių sąlygų.

Pagrindinį personažą Hju Glasą įkūnijantis Leonardo DiCaprio teigia žinojęs, kiek daug pastangų ir dar daugiau drąsos reikalaus šis vaidmuo, todėl jis nesigaili dėl nieko, ką teko patirti. Režisierius Alejandro Gonzalezas Inarritu, norėdamas, kad juostoje kuriamas vaizdas būtų kuo tikroviškesnis, aktorių vertė valgyti žalias stumbro kepenis, lįsti į užšalusią upę ir net nakvoti gyvūno skerdienoje.

VIDEO: Dokumentinis filmas apie juostos „Hju Glaso Legenda“ kūrimą

Šis filmas yra kur kas daugiau nei žvilgsnis iš arčiau į kūrėjų ir aktorių išgyvenimus: pasakojant vieno geriausių kailių medžiotojo ir patyrusio keliautojo Hju Glaso istoriją paliečiamos žmonijai aktualios problemos.

Pasak Leonardo DiCaprio, „Hju Glaso legenda“ yra puikus atspindys, parodantis, kokią žalą darome savo pačių planetai.

Filmo kūrėjų nuotr./Leonardo DiCaprio ir režisierius Alejandro Gonzalezas Inarritu juostos „Hju Glaso legenda“ filmavime
Filmo kūrėjų nuotr./Leonardo DiCaprio ir režisierius Alejandro Gonzalezas Inarritu juostos „Hju Glaso legenda“ filmavime

„Reikėtų pradėti imtis pirmųjų žingsnių tam, kad parodytume žmonijai, jog nuolatinis mūsų planetos alinimas mus visus prives iki katastrofos“, – teigia aktorius, taip pat žinomas kaip aktyvus gamtosaugininkas. 

Dokumentikoje taip pat gilinamasi ir į indėnų istorijas. Forestas Goodluck, kuris vaidina Glaso sūnų Hoką, sako, kad aktorių įkūnijamas indėnų vaidmuo visuomet yra šiurkščiai iškraipomas Holivude. Dokumentinis filmas parodo jauno aktoriaus vizitą Fort Berthead rezervate, Šiaurės Dakotoje, jo protėvių žemėje. Būtent ten pastatyta užtvara atskyrė daugelį jo protėvių.

„Tai gili daugumos žmonių, kurie gyveno čia, žaizda“, –  sakė aktorius.

Pats režisierius filme kalba: „Aš manau, kad mes vis dar kasame, pjauname ir išgauname kiekvieną gamtos išteklių, kokį tik galime, ir aš nežinau, kada mes suprasime, iki kol nenužudysime paskutinio žvėries, nesuvalgysim paskutinės žuvies ir nenukirsime paskutinio medžio, kad mes nebūsime sotūs pinigų kiekiu“.

Daugybę „Oskarų“ statulėlių žadantį surinkti filmą „Hju Glaso Legenda“ Lietuvos kinuose žiūrėkite jau nuo sausio 29 dienos. 

VIDEO: Filmo „Hju Glaso legenda“ lietuviškai subtitruotas anonsas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt