Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Operos ir baleto teatre išdalinti „Operos švyturių“ apdovanojimai

Tadas Girininkas, Rūta Juodzevičiūtė ir Marius Miliauskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Apdovanojimų laureatai
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Ketvirtadienio popietę Lietuvos nacionaliniame Operos ir baleto teatre (LNOBT) Vilniuje paskelbti „Operos švyturių“ apdovanojimų laureatai, jiems įteiktos atminimo statulėlės ir piniginiai prizai. Dvyliktą kartą įvertinti geriausi praėjusių metų operos ir baleto solistai, įteiktas apdovanojimas už geriausią 2013-ųjų antraplanių vaidmenų atlikimą.

Iškilmingos ceremonijos metu apdovanojimus geriausiesiems įteikė Operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas bei premijų steigėjų atstovai – Rolandas Viršilas ir Birutė Vizgirdienė. 

Geriausio operos solisto apdovanojimą iš G.Kėvišo rankų atsiėmė Tadas Girininkas. Apdovanojimas jam skirtas už karaliaus vaidmenį „Lohengrino“ operoje. „Norėčiau padėkoti už apdovanojimą – nesitikėjau jo. Ypač dėkoju savo šeimai. Į tai įdėjau daug darbo“, – su statulėle rankoje kalbėjo jis.

Už Čiurlionio vaidmenį metų baleto solistu paskelbtas Marius Miliauskas apdovanojimą pelnė iš R.Viršilo rankų. Stovėdamas scenoje susijaudinęs balerūnas nedaugžodžiavo – ribojosi kukliu „dėkui“.

Už geriausią antraplanių vaidmenų atlikimą apdovanota balerina Rūta Juodzevičiūtė. Ji įvertinta už Marijos vaidmenį balete „Čiurlionis“ ir Mikaelos vaidmenį balete „Karmen“. „Ačiū visiems už didžiulę motyvaciją eiti pirmyn. Ačiū“, – scenoje kalbėjo ji.

Rūta Juodziukevičiūtė
Rūta Juodziukevičiūtė

Sveikinimo kalbą susirinkusiesiems sakė G.Kėvišas. „Galime būti patenkinti savo praėjusių metų pasiekimais. Turėjome keturias dideles premjeras, kas krizės metais yra labai džiugu. Tai duoda pagrindo matyti, ką nuveikė mūsų patys talentingiausi operos ir baleto solistai. Čia susirinkome tam, kad juos pagerbtumėm ir parodytumėme tautai“, – ceremonijos metu kalbėjo jis.

Nominantus renkanti komisija vertino visų metų pastatymus ir sukurtus vaidmenis LNOBT scenoje. Šįmet ekspertų komisiją sudarė LNOBT muzikos vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas, LNOBT baleto trupės direktorė Rūta Butvilienė, muzikologė Živilė Ramoškaitė, baleto kritikas Helmutas Šabasevičius, operos solistė Sigutė Stonytė, LNOBT vadovo pavaduotoja, muzikologė Laima Vilimienė, bendrovės „Švyturys – Utenos alus“ generalinis direktorius R.Viršilas ir LNOBT vadovas G.Kėvišas. 

Apdovanojimų akimirka
Tadas Girininkas

Apdovanojimų laureatai

„Operos švyturiai“ pradėti teikti 2002 m. Nuo to laiko šį gražų apdovanojimą pelnė visas būrys scenos meistrų: operos solistai Irena Milkevičiūtė, Vytautas Juozapaitis, Joana Gedmintaitė, Dainius Stumbras, Laimonas Pautienius, Julija Stupnianek, Viktoras Aleškovas, Sandra Janušaitė, Sigutė Stonytė, Egidijus Dauskurdis, Irena Zelenkauskaitė, Jovita Vaškevičiūtė, Kęstutis Alčauskis, Ramūnas Urbietis, Vladimiras Prudnikovas, Rafailas Karpis, Ieva Prudnikovaitė, Kostas Smoriginas ir Vaidas Vyšniauskas.

„Operos švyturius“ yra pelnę baleto solistai Eglė Špokaitė, Nerijus Juška, Olga Konošenko, Takasis Aokis, Aurimas Paulauskas ir Miki Hamanaka, Eligijus Butkus, Inga Cibulskytė, Nailia Adigamova, Martynas Rimeikis, Andrius Žužžalkinas, Romas Ceizaris, Anastasija Čumakova, Inga Cibulskytė.

Prizą už profesionaliai sukurtus antraplanius vaidmenis LNOBT paramos fondas „Orfėjaus lyra“ įsteigė 2009-aisiais, šiuos apdovanojimus jau yra pelnę Arūnas Malikėnas ir R.Karpis. 

Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt