Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Naujo Martyno Starkaus ir Jono Banio filmo premjeroje kūrėjus sveikino bičiuliai ir politikai

Gabrielius Landsbergis su žmona Austėja, Martynas Starkus su žmona Kotryna, Arvydas Anušauskas su žmona Lina
Viganto Ovadnevo nuotr. / Gabrielius Landsbergis su žmona Austėja, Martynas Starkus su žmona Kotryna, Arvydas Anušauskas su žmona Lina
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Tai, ką pamatysite – neypatingai džiugins. Jūsų nelaukia laiminga pabaiga, tačiau iš dalies toks tikslas ir buvo. Turėsite apie ką pamąstyti“, – pirmadienio vakarą pristatydamas naują, drauge su Jonu Baniu pastatytą filmą kalbėjo Martynas Starkus. Vilniuje vyko judviejų naujos juostos „Karas 2020-ieji. Rusijos informacinė agresija“ premjera.

Apie informacinį karą pasakojantis dokumentinis filmas paremtas tikrais faktais ir neišgalvotomis istorijomis. Pasak M.Starkaus, jame analizuojamos aktualios temos, apie kurias kartais be reikalo nutylima.

„Apie propagandą reikia kalbėti daug ir garsiai, reikia baksnoti pirštu. Propaganda – masinio naikinimo ginklas, o žmonės jau yra paveikti to ginklo“, – sakė M.Starkus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Filmo premjeros akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Martynas Starkus
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Filmo premjeros akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Jonas Banys

Į „Karas 2020-ieji. Rusijos informacinė agresija“ premjerą atvyko būrys kviestinių svečių. Tarp jų – M.Starkaus bičiuliai, politikai, kariuomenės, verslo ir pramogų pasaulio atstovai. 

Pasveikinti kūrėjų parlamentarai Audronius Ažubalis, Arvydas Anušauskas su žmona Lina, europarlamentaras Gabrielius Landsbergis su žmona Austėja, žurnalistė Nemira Pumprickaitė, žurnalistas, M.Starkaus bičiulis Vytaras Radzevičius su žmona Laisve, lenktynininkas Benediktas Vanagas, radijo laidų vedėja Raminta Vyšniauskaitė, būrys kariškių ir daugelis kitų.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Filmo premjeros akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Bilas Šapiro ir Jogaila Morkūnas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Filmo premjeros akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Laisvė ir Vytaras Radzevičiai

Pristatydamas filmą M.Starkus juokėsi, kad jam, kaip dirbančiam pramogų versle, sunku kalbėti apie rimtus dalykus rimtai, tačiau nepaisant to, kad vieną dieną jis sukiojasi estrados scenoje, o kitą – keliauja po egzotiškus kraštus, informacinio karo tema jam rūpi, todėl kartu su J.Baniu jis nusprendė kurti apie tai filmą.

„Nevadinčiau paranojikais tų žmonių, kurie šiandieninę situaciją lygina su praėjusių metų 5 dešimtmečiu. Tik tuomet viskas vyko miškuose, o dabar – internetinėje erdvėje“, – sakė jis.

Jau po kelių metų, 2018-aisiais, minėsime Nepriklausomybės šimtmetį, todėl, pasak M.Starkaus, šis filmas yra nedidelis indėlis į tai. „Tai yra menkas bandymas kažką padaryti šioje srityje“, – kalbėjo M.Starkus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Filmo premjeros akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Martynas Starkus

Kiek ilgiau nei valandą trunkančioje dokumentinėje juostoje pokalbiai vyksta ne tik lietuvių, bet ir rusų kalbomis. Filmo kūrėjai nusprendė atsisakyti lietuviškų titrų ir įgarsinti vertimą. Taip nuspręsta buvo dėl to, kad žiūrovui būtų patogiau, kad pažiūrėti juostą norėtų ir tas, kuris šiaip jau nesidomi panašiomis temomis.

Filmas „Karas 2020-ieji. Rusijos informacinė agresija“ jau penktadienį bus parodytas ir TV3 eteryje. Tai bus pirmoji dokumentinė juosta, kurią galės išvysti šios televizijos žiūrovai.

Daugiau premjeros akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt