Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naktį į duobę įvažiavęs ir automobilį apgadinęs Romas Dambrauskas: „Netylėkime dėl kelininkų aplaidumo!“

Romas Dambrauskas ir jo apgadintas automobilis
Žmonės.lt nuotr. / Romas Dambrauskas ir jo apgadintas automobilis
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Naktis iš penktadienio į šeštadienį dainininkui Romui Dambrauskui baigėsi liūdnai – važiuodamas namo į Mažeikius, kelyje ties Voverių gyvenviete, jis susidūrė su kelyje išgriuvusia duobe. Ir nors po netikėto incidento vyras nenukentėjo, automobilis, anot jo, buvo nemenkai apgadintas. Tai paskatino dainininką diskusijai apie tai, kad kelininkai į savo darbą žiūri pro pirštus ir kad kitąkart toks susidūrimas su kelyje prasivėrusia duobe gali pasibaigti kur kas liūdniau.

„Po laidos „Duokim garo“ filmavimo, apie pusė trijų nakties, važiavau namo. Leistinas greitis buvo devyniasdešimt, kurio tikrai neviršijau. Matomumas buvo blogas, nes tamsi naktis, lijo, bet kelias buvo geras – platus, lygus. Ir staiga tame lygiame kelyje, likus porai minučių kelio iki namų, iš kažkur atsirado didžiulė duobė!“ – apie nemalonų incidentą portalui Žmonės.lt pasakojo Romas.

„Ji buvo tokia aštri ir didelė, kad ją netgi apvažiuoti būtų sudėtinga! Taigi trenkiausi į tą duobę, o po smūgio susigadino dvi padangos, du ratlankiai, ratų diskai. Dar neaišku, kas nutiko važiuoklei...“ – nemalonaus incidento pasekmes vardino dainininkas.

Vyras pasakojo, kad susidūrimo su duobe metu pats nenukentėjo, o savo 2010 metų „Renault Grand Scenic“ automobilį yra apdraudęs „Kasko“ draudimu, todėl tikisi, kad patirti nuostoliai bus šimtu procentų atlyginti.

„Žiema šilta, visi džiaugiamės, turbūt ir kelininkai atsipalaidavo, kad nėra darbo. Bet nors tokias duobes keliuose tai tikrai reikia sutvarkyti. Gerai, kad automobilis draustas „Kasko“, jau pranešiau jiems apie įvykį ir, manau, viskas bus gerai – nuostolius padengs“, – teigė R.Dambrauskas.

VIDEO: Specialiai Žmonės.lt: Romo Dambrausko susidūrimas su duobe

Tikisi atkreipti dėmesį į netvarkingus kelius

Po nemalonaus incidento dainininkas teigė kreipęsis į policiją ir prašęs kuo skubiau sutvarkyti atsivėrusią duobę ar bent jau sudėti aplink ją įspėjamuosius ženklus vairuotojams, kad šie nepatektų į tokią situaciją, kaip jis. Be to, anot vyro, jo atvejis dar baigėsi laimingai, tačiau jis įsitikinęs, kad tokios ir panašios duobės gali sukelti kur kas didesnių nemalonumų.

„Matosi, kad ta duobė kelininkų buvo labai prastai užtaisyta. Lietus, automobilių ratai ją kaipmat vėl išgriovė. Jeigu būtų pašalę ar priešais važiuotų kitas automobilis, vairuotojas, norėdamas išvengti skylės kelyje, gali padaryti neatsargų manevrą – susidurti su kitu automobiliu arba nuvažiuoti į kelkraštį. Juk dėl tokių dalykų galima ne tik susižeisti, bet ir žūti“, – įsitikinęs Romas.

Juk dėl tokių dalykų galima ne tik susižeisti, bet ir žūti.

„Gerai, kad kai aš važiavau, kelias buvo laisvas, todėl pajutau tik siaubingą smūgį, po kurio netrukus sustojau. Pamačiau, kad vienas automobilio ratas jau tikrai gatavas, o kito sulenktas ratlankis. Šiaip ne taip, dešimties kilometrų per valandą greičiu sugebėjau parvairuoti automobilį iki namų, nes buvau jau visai šalia jų“ , – pridūrė jis.

Tai, kad jam pavyko išvengti rimtesnių šio nemalonaus incidento pasekmių dainininko neguodžia. Anot jo, reikia apie tokius įvykius kalbėti ir reikalauti, kad netvarkingų kelių neliktų, o kelininkai atidžiau žiūrėtų į savo darbą.

„Šiandien ryte buvau nuvažiavęs pasižiūrėti tos duobės dienos šviesoje, tai ji tiesiog siaubinga! Nėra jokio vairuotojus įspėjančio ženklo ar atitvėrimo nuo jos. Dėl to man labiausiai ir apmaudu – įtariu, kad su ta duobe susiduriu ne aš pirmas, bet žmonės gal nepraneša kelininkams, o gal ir praneša, bet niekas nereaguoja?“ – retoriškai klausė jis.

Asmeninio albumo nuotr./Apgadintas Romo Dambrausko automobilis
Asmeninio albumo nuotr./Apgadintas Romo Dambrausko automobilis

Ne pirmas toks incidentas

R.Dambrauskas atsiminė, kad prieš maždaug dešimt metų buvo patekęs į panašią situaciją. Tuomet taip pat buvo apgadintas automobilis, o iškviesti pareigūnai į problemą nenorėjo pažvelgti rimtai.

„Prieš kokius dešimt metų buvo atvejis, kai važiuojant pasikėlė šulinio dangtis. Turėjau seną automobilį, kurio nebuvau draudęs „Kasko“. Susidūrimas su šuliniu man pridarė nemažai žalos užpakaliniams ratams. Iškviečiau policiją, paprašiau, kad užfiksuotų įvykį, nes žinojau, kad tikrai taip nepaliksiu. Pareigūnai tikino, kad toks įvykis – ne pirmas, ir niekas negauna žalos atlyginimo iš kelininkų.  Bet aš nenuleidau rankų ir baigėsi tuo, kad man apmokėjo patirtus nuostolius“, – prisiminė Romas, akcentavęs, kad reikia ieškoti teisybės tokiose situacijose.

Atlikėjas įsitikinęs, kad jeigu žmonės tylės, problemos dėl prastų kelių ir jų nepriežiūros tik didės, todėl ragino netylėti: „Man baisu, kaip neatsakingai yra tvarkomi keliai ir apmaudu, kad žmonės tokių incidentų nepranešinėja atsakingoms tarnyboms. Aš pats pranešiau apie įvykį policijai, todėl labai tikiuosi, kad bent įspėjantį ženklą toje vietoje pastatys.“

R.Dambrauskas įsitikinęs, kad dėl tokios, iš pirmo žvilgsnio „nekaltos“ duobės gali įvykti rimta avarija. Jis teigė, kad kelių tarnybas reikia būtinai informuoti apie kelyje iškilusius nesklandumus, nes tai gerokai sumažintų avaringumą.

„Žmonės turi būti atkaklūs ir nepraleisti tokių incidentų pro pirštus. Duobės, netvarkingi kanalizacijos dangčiai gadina automobilius ir gali sukelti avarinių situacijų. Reikia kreiptis į atsakingas tarnybas, kurių darbas yra tuo pasirūpinti. Noriu sujudinti žmones, kad jie praneštų apie duobes ir kitas keliuose pasitaikančias kliūtis, nes dėl tokių dalykų įvyksta didžiulės avarijos“, – susirūpinimo po nemalonaus naktinio incidento neslėpė R.Dambrauskas.

Asmeninio albumo nuotr./Apgadintas Romo Dambrausko automobilis
Asmeninio albumo nuotr./Apgadintas Romo Dambrausko automobilis

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt