Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzikos pasaulio vilkas Vaidas Stackevičius metus apsiėjo be automobilio ir patikusį eksperimentą žada tęsti

Vaidas Stackevičius
Asmeninio albumo nuotr. / Vaidas Stackevičius
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Agentūros M.P.3., rengiančios įvairius koncertus, vadovas Vaidas Stackevičius prieš metus pardavė savo automobilį ir nesuko galvos dėl naujo. Be jokio širdies skausmo!

Neįtikėtina – kaip įmanoma šiais laikais apsieiti be automobilio? Argi jūs nesate iš tų žmonių, kuriems jo ypatingai reikia?

Visiškai sutinku. Apsieiti be automobilio šiais laikais ypatingai sunku, o gal net ir neįmanoma. Bent jau mano gyvenime jis yra būtinas. Ir prieš metus net negalėjau pagalvoti, kad pavyks gyventi be jo.

Asmeninio albumo nuotr./Vaidas Stackevičius rūpinasi Igorio Kofo ir jo grupės
Asmeninio albumo nuotr./Vaidas Stackevičius rūpinasi Igorio Kofo ir jo grupės "Lemon Joy" koncertais

Kodėl taip nusprendėte?

Taip susiklostė aplinkybės. Prieš metus mano automobilis nukentėjo per avariją ir buvo pripažintas neremontuotinu. Kadangi prieš akis buvo šiltasis metų laikotarpis — nutariau neskubėti pirkti naujo. Pradėjau naudotis „CityBee“ paslaugomis, tapau nuolatiniu „eTaksi“, „Uber“ klientu, taip pat vasarą puikus pagalbininkas Vilniuje yra dviratis. Miesto centre, senamiestyje į visus susitikimus galiu nuvažiuoti juo. Tiesą sakant, tada ir galva geriau dirba, – smagiai pasakojo Vaidas. – Taip pat pradėjau daugiau vaikščioti ir taip net nepajutau, kaip atėjo lapkritis. Bet man jau buvo sukilęs sportinis azartas pratęsti eksperimentą gyventi be automobilio. Nutariau, jei ir šaltuoju metų laikotarpiu išsiversiu be jo, man jis ir nebus reikalingas. Žiemai pasibaigus galiu konstatuoti, kad puikiausiai apsiėjau be jo, tad kol kas planai įsigyti automobilį nukelti neribotam laikui.

Kai turėjau automobilį ir palyginus su išlaidomis, kurias patiriu dabar be jo, susidaro... labai panaši suma. Bet! Jaučiuosi gerokai laisvesnis, nebeturiu rūpesčių dėl automobilio.

Ar nepasiilgstate paties vairavimo? Juk malonumas ilgame kelyje klausytis muzikos.

Pasiilgstu. Bet šį poreikį kompensuoja „CityBee“. Kai reikia važiuoti, pirmiausia patikrinu, ar šalia nėra „CityBee“ automobilio (ši paslauga Vilniuje pakankamai neblogai išvystyta), ir jeigu ne — tuomet atsidarau „eTaksi“ arba „Uber“ aplikaciją. Tolimesnėms kelionėms kelis kartus teko nuomotis automobilį trumpalaikei nuomai. Tuomet galiu kelionėje ir savo muzikos paklausyti. Taip, tai man bene pagrindinis privalumas, kurį teikia nuosavas automobilis.

Tačiau be automobilio atsirado kitų privalumų. Neseniai važiavau į Rygą. Anksčiau „numindavau“ ten per tris su puse valandos, perklausydavau tris-keturis muzikos albumus, kelionės atstumą albumais ir matuodavau. Bet vakare, sutemus reikia pačiam parvairuoti ir atgal. Dabar autobuse turėjau internetą — galėjau atsakyti į laiškus, skambinti telefonu, mokėti pavedimus. Kelionės metu (o ji į vieną pusę autobusu truko apie keturias valandas) padariau daug svarbių darbų. Taip įvyko ir mano susitikimai Rygoje, ir nepraradau darbo dienos. Autobusai tarp Vilniaus ir Rygos kursuoja dažnai, net pagalvojau: kokio velnio aš anksčiau vairuodavau pats, kai štai galiu dirbti arba skaityti knygą.

Gyventi be automobilio – beprotiškai brangu? O patekti į visuomeninį transportą iš viso siaubas? Juk nemažai žmonių pasiryžę mokėti pinigus, kad tik turėtų asmeninės erdvės…

Viešuoju transportu per šiuos metus taip nė karto ir nepasinaudojau. Nežinau maršrutų, kas kur veža. Kažkada Vilniuje važinėjo mikroautobusiukai, jų tinklas buvo gana tankiai apraizgęs Vilnių, man buvo patogu. Tačiau dabar yra kitos alternatyvos. Nepasakyčiau, kad brangu. Pradėkime nuo to, kad man nebereikia mokėti už automobilio stovėjimą saugomoje stovėjimo aikštelėje – ten, kur aš gyvenu, vėlai grįžus beprotiškai sunku rasti parkavimo vietą, tad tenka turėti savo vietą aikštelėje. Vilniaus mieste, ypač senamiestyje, per mėnesį už stovėjimą irgi susidaro ženkli suma.

Nereikia pirkti privalomojo draudimo, Kasko draudimo. Atkrito eksploatacinės išlaidos: kuras, žieminės ir vasarinės padangos, einamieji remonto darbai (stabdžių kaladėlės, perdegusios lemputės, rimtesni gedimai), techninė apžiūra. Visa tai sudėjus ir palyginus su išlaidomis, kurias patiriu dabar, susidaro... labai panaši suma. Bet! Jaučiuosi gerokai laisvesnis, nebeturiu rūpesčių dėl automobilio. O jei mieste su draugais ar partneriais tenka užtrukti, nereikia galvoti, kur palikti mašiną, kitą dieną nereikia jos važiuoti pasiiminėti, tiesiog išsikvieti taksi, jokių nereikalingų pagundų ar nepatogumų kitą dieną.

Be to, aš daug keliauju — bent kelis mėnesius per metus būnu išvykęs, o perkami draudimai (civilinis ir Kasko) tuo metu juk vis tiek galioja, už stovėjimą aikštelėje mokėti reikia. Dabar, jei esu išvykęs, neturiu jokių su automobiliu susijusių išlaidų.

Greičiausiai, jei turėtumėte šeimą, nuostata gyventi be automobilio pasikeistų? O apsipirkimas parduotuvėje – sudėtinga tampyti maišus...

Šioje vietoje turiu sutikti, kad, jei turėčiau šeimą ir vaikų, be automobilio, ko gero, neišsiversčiau. Tačiau kol taip nėra, sėkmingai verčiuosi be jo. Darbe tenka panešioti kompaktinių diskų ar vinilo plokštelių dėžes, tad atsinešti maišelį maisto iš parduotuvės man nėra sunku. O esant reikalui galima pasinaudoti paslauga, kai tau pirkinius pristato į namus.

Andriaus Mamontovo nuotr./Vaidas Stackevičius
Andriaus Mamontovo nuotr./Vaidas Stackevičius

Ką galėtumėte patarti tiems, kurie svarsto galimybę atsisakyti automobilio?

Kiekvieno situacija labai individuali. Šeimyninė padėtis, darbo pobūdis, gyvenamosios ir darbo vietų geografinė padėtis, finansinės galimybės. Aš už tuos pačius pinigus, kuriuos išleisčiau automobiliui, dabar jaučiuosi laisvesnis, jaučiuosi radęs patogų sprendimą, kaip gyventi be jo. Ir, tiesą sakant, pats esu nustebęs šiuo netikėtu atradimu! Vilnius yra perkrautas automobiliais. Tad, jei tik turite galimybę pabandyti gyventi be automobilio, pabandykite — galbūt jums irgi patiks.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Muzika Kelionė
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt