Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Monika Dirsytė Budapešte sulaukė išskirtinio dėmesio: tarp geriausių – ir jos performansas

Monika Dirsytė ir jos performanso „Aš tavo saulė“ fragmentas
Asmeninio albumo nuotr. / Monika Dirsytė ir jos performanso „Aš tavo saulė“ fragmentas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Vos prieš porą dienų iš Budapešte vykusios tarptautinės meno mugės grįžusi Monika Dirsytė buvo pakilios nuotaikos. Performansą „Aš tavo saulė“ Vengrijoje pristačiusi menininkė svečioje šalyje sulaukė daugybės pagyrų ir komplimentų. Jos darbas buvo pripažintas vienu originaliausių mugės kūrinių.

Asmeninio albumo nuotr./Monika Dirsytė
Asmeninio albumo nuotr./Monika Dirsytė prie Evaldo Janso darbo

M.Dirsytė pasibaigus mugei pristatoma kaip viena iš penkių labiausiai parodos lankytojų dėmesį atkreipusių autorių.

„Mano performansas sulaukė daug dėmesio, jį palankiai vertino žiūrovai. Labai smagu dėl to. Tai turbūt pirmas rimtesnis mano pasirodymas užsienyje, todėl malonu būti įvertintai“, – Žmonės.lt kalbėjo mergina.

Į Budapešto ji vyko atstovaudama sostinės galerijai „Meno niša“. Kartu su M.Dirsyte į Vengriją vyko Jolanta Kyzikaitė, Evaldas Jansas, Paulius Šliaupa, Rimas Sakalauskas. Parodoje taip pat dalyvavo dar dvi galerijos iš Kauno – „Post“ ir „Meno parkas“.

Asmeninio albumo nuotr./Monika Dirsytė, Jolanta Kyzikaitė
Asmeninio albumo nuotr./Monika Dirsytė, Jolanta Kyzikaitė

Pasak M.Dirsytės, visi lietuviai Vengrijoje sulaukė gerų vertinimų, neliko nepastebėti. Tačiau didžiausios ovacijos skambėjo būtent Monikai.

„Jausmas – labai geras, tačiau labai pavargau. Performansą dariau keturias diena po keturias valandas. 16 valandų išbūti vamzdyje – ne pati lengviausia užduotis, tai mano asmeninis rekordas. Grįžusi namo jau liežuvio nebegalėjau apversti“, – juokėsi ji.

Po mugės Budapešte M.Dirsytė sulaukė ir daugiau pasiūlymų pasirodyti kitose užsienio šalyse. Pavasarį ji dalyvaus Berlyne vyksiančioje šiuolaikinio meno parodoje, dar derasi ir dėl kitų projektų.

Asmeninio albumo nuotr./Monika Dirsytė
Asmeninio albumo nuotr./Monika Dirsytė
Asmeninio albumo nuotr./Lietuvių menininkai Budapešte
Asmeninio albumo nuotr./Lietuvių menininkai Budapešte

Jos performansas „Aš tavo saulė“ pasakoja apie žmonių santykius, apie norą pasisavinti mylimą žmogų ir prisirišti jį prie savęs ir beprotišką meilę, kuri kartais tampa desperatiška, nekontroliuojama, liguista, tačiau savo tikrumu ir nuoširdumu peržengusi bet kokias mūsų pačių supratimo ribas, tampa gyvenimo šviesa, leidžiančia išgyventi pačius giliausius jausmus.

M.Dirsytė savo darbą dar pavasarį pristatė ir Lietuvoje. Balandžio mėnesį Jono Meko vizualiųjų menų centre Vilniuje ji drauge su kitomis devyniomis menininkėmis dalyvavo parodoje „Juodos rožės“.

Daugiau akimirkų iš Budapešto meno mugės – nuotraukų galerijoje:

TAIP PAT SKAITYKITE: Monika Dirsytė pristatė performansą „Aš tavo saulė“: „Jis – apie beprotišką, net liguistą meilę“

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt