Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Mokslinės fantastikos gerbėjų džiaugsmui į Lietuvą atkeliauja „Čapis“

Filmo „Čapis“ plakatas
„ACME Film“ nuotr. / Filmo „Čapis“ plakatas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Filmų „9-asis rajonas“ ir „Eliziejus“ kūrėjas Neillas Blomkampas į kino teatrus atgabena dar vieną mokslinės fantastikos veiksmo trilerį „Čapis“ (angl. „Chappie“). Politinio ir socialinio ateities gyvenimo realijas bei technologijų proceso pažangą savo juostose vaizduojantis režisierius iš Pietų Afrikos šįsyk sukūrė įspūdingą pasakojimą apie jausti galintį robotą.

Paties Neillo Blomkampo teigimu, „Čapis“ – tai mokslinės fantastikos veiksmo filmas su komedijos elementais. Juostos scenarijumi rūpinosi pats kino kūrėjas, jam padėjo jo žmona Terri Tatchell. Pagrindinį robotą „įkūnijo“, tiksliau, savo kūno judesiais jį atgaivino, ankstesniuose režisieriaus filmuose matytas aktorius Sharlto Copley.

Įdomi detalė ta, kad robotas iš naujojo filmo „Čapis“ buvo sukurtas pagal vieną Neillo Blomkampo trumpųjų filmų, kuris vadinasi „Tetra Vaal“. Jį išvysti galite čia:

VIDEO: Neill Blomkamp - Tetra Vaal - Original Resolution Video

Nuo kitų filmuose regimų robotų, pagrindinis juostos „Čapis“ herojus skiriasi į zuikio panašiomis ausimis. Šį įvaizdį įkvėpė japoniško manga komikso „Appleseed“ herojus Briareos Hecatonchires.

Naujojo Neillo Blomkampo filmo siužetas rutuliojasi netolimoje ateityje, kuomet planetoje dislokuojamos pirmosios policijos robotų pajėgos. Atsiranda šios minties priešininkų, įsitikinusių, kad dirbtinis intelektas yra pernelyg neprognozuojamas ir savarankiškai veikiančios mašinos gali būti itin pavojingos. Tuo pat metu idėjos šalininkai siekia žengti naują žingsnį pasaulio evoliucijoje ir sukurti tokį robotą, kuris gebėtų pats mąstyti bei jausti. Taip gimsta Čapis. Tačiau netrukus paaiškėja, kad revoliucinis kūrinys kelia milžinišką nepasitenkinimą ir yra vertinamas kaip grėsmė žmonijai. Prasideda kova, kurią stebėdami žiūrovai išvys naują perspektyvą – kai dirbtinis intelektas mėgina ne pražudyti, o išgelbėti artimuosius ir save patį. Eksperimentinis robotas Čapis, pamėgęs piešimą ir vos spėjęs išaugti iš vaikiškų užsiėmimų, turės susikauti su kariauna, trokštančia jį sunaikinti.

Filme „Čapis“ žiūrovai išvys aktorius Sigourney Weaver, Hugh Jackmaną bei iš „Lūšnynų milijonieriaus“ pažįstamą Devą Patelį.

Jausti ir mylėti gebantis robotas Čapis į Lietuvos kino teatrus atkeliaus nuo kovo 6 dienos.

VIDEO: Filmo „Čapis“ anonsas
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt