Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Mokesčių inspekcija perspėjo Egidijų Dragūną: jei neateis pats, atves policija

SEL koncertas Klaipėdoje
A. Venskaus nuotr. / Egidijus Dragūnas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išplatino sąrašą asmenų, raginamų pasirodyti įstaigoje ir paaiškinti vienokius ar kitokius su jų finansais sietinus neaiškumus. Šiame sąraše figūruoja ir dainininko Egidijaus Dragūno pavardė.

Asmenų, kurie raginami atvykti į VMI pokalbiui, sąrašą institucija išplatino dar vidurvasarį. 

„Toks sąrašas išplatinamas tada, kai VMI neranda, kur yra mokesčių mokėtojas. Vadovaujantis įstatymais, tada inspekcija turi apie tai, kad asmuo laukiamas, paskelbti viešai. Taigi tokį sąrašą VMI nuolat ir skelbia“, – Žmonės.lt paaiškino VMI atstovas žiniasklaidai Darius Buta. 

Viešai išplatintame sąraše šmėžuoja ir E.Dragūno pavardė. D.Buta Žmonės.lt patvirtino, kad VMI darbuotojai dainininko vizito laukia jau du mėnesius, tačiau šis vis nepasirodo. 

Mokesčių inspekcija, kaip ir kitos valstybinės institucijos, turi teisę kreiptis į kolegas iš policijos, kad jie tą mokesčių mokėtoją atvesdintų.

Kodėl E.Dragūnas vėl laukiamas VMI?

„Negaliu kalbėti konkrečiai apie Egidijų Dragūną, tačiau ta forma, pagal kurią jis kviečiamas pasirodyti VMI, aiškiai pasako, jog mokesčių mokėtojas turi paaiškinti apie turto įsigijimą ir/ar pajamų gavimo šaltinius ir tai pagrįsti. Tai yra paaiškinti, iš kur gavo turtą ir pajamas, ir pagrįsti, ar nuo tų pajamų buvo sumokėti mokesčiai. Tai viešai paskelbta forma, atskleidžianti, ką jis turėtų padaryti“, – kalbėjo D.Buta. 

Jeigu E.Dragūnas ir toliau geranoriškai nepasirodys VMI, gali susidurti su nemalonumais.

„Mokesčių inspekcija, kaip ir kitos valstybinės institucijos, turi teisę kreiptis į kolegas iš policijos, kad jie tą mokesčių mokėtoją atvesdintų“, – paklaustas, kas bus, jei E.Dragūnas ir toliau neras laiko užsukti į VMI, sakė D.Buta. 

Žmonės.lt pavyko pakalbinti ir E.Dragūną. Jis neslėpė gavęs pranešimą atvykti šį VMI, tačiau tuomet, kai pats atvyko, tikrintojai buvo išvykę atostogų.

Aš nesislapstau, tiesiog dabar aš esu užsiėmęs, turiu didelį pasirodymą. Jie bando mane tokią minutę išmušti, kad aš mažiau uždirbčiau.

„Jie sakė, kad rugsėjo mėnesį grįžta į darbą. Aš nesislapstau, tiesiog dabar aš esu užsiėmęs, turiu didelį pasirodymą. Jie bando mane tokią minutę išmušti iš vėžių, kad aš mažiau uždirbčiau. Tokie patikrinimai vyksta jau nuo praeitų metų. Aš nežinau, ko jie bando ieškoti ir ką jie bando parodyti“, – kalbėjo E.Dragūnas.

Koncertui Vilniaus Kalnų parke penktadienį besiruošiantis muzikantas tikino visuomet laiku mokantis mokesčius, o šį VMI paviešintą sąrašą vadina savotišku išpuoliu prieš sėkmingai karjerą darančius muzikantus. „Aš sąžiningai moku mokesčius, remiu vaikų namus. Ne veltui dirbu 24 metus ir kalėjime per visus juos nesu sėdėjęs. Visa tai panašu į Putino režimą ir persekiojimą“, – Žmonės.lt teigė E.Dragūnas.

Situaciją pakomentavo ir grupės „Sel“ atstovė spaudai Liubovė Zaiceva.

„Grupė „Sel“ nuolat auga, todėl nuolat ir aktyviai bendradarbiaujama su visomis valstybinėmis institucijomis. Atlikėjo ir jų santykiai yra sklandūs, tad drąsiai galima sakyti, kad VMI yra partneris, kuris kokybiškai konsultuoja atlikėją. Egidijus, esant poreikiui, visada atvyksta ir konsultuojasi su VMI specialistais. Šiuo metu atlikėjas sulaukė prašymo atvykti į VMI ir jis yra pasirengęs atvykti.

Įvertinus tai, kad jau rytoj vyks vienas didžiausių metų renginių Lietuvoje – grupės „Sel“ koncertas Kalnų parke, Egidijus atvykti į VMI šiomis dienomis neturėjo galimybės, bet tai padarys artimiausiu metu. Atlikėjas vertina specialistų pastangas, kurie padeda, peržiūrėdami aktualius klausimus bei paaiškina, ką reikėtų tobulinti“, – sakė ji.

VMI akiratyje – kasmet

Tai ne pirmas kartas, kada E.Dragūnas atsiduria VMI akiratyje. Pirmąkart inspekcija E.Dragūno įkurtu labdaros fondu susidomėjo 2013-aisiais, kada fondo nesumokėtų pelno mokesčių suma siekė 123 tūkst. litų.

2014-aisiais VŠĮ Egidijaus Dragūno fondo nesumokėta pelno mokesčio suma siekė 81 tūkst. litų. Vis dėlto tąsyk po E.Dragūno vizito mokesčių inspektoriai dainininkui nebeturėjo jokių priekaištų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt