Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Modeliais tapę šokėjai parodė, kaip keitėsi vyrų romantinis įvaizdis

Adomas Čėpla, Tadas Rimgaila, Vytautas Mackonis, Donatas Bakėjus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Adomas Čėpla, Tadas Rimgaila, Vytautas Mackonis, Donatas Bakėjus
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Jis – paslaptingiausias angeliškos sielos ir velniško grožio derinys“ – tokiu moto žinią apie pirmąją Lietuvos istorijoje vyrų estetikai skirtą knygą antradienio vakarą Vilniuje pristatė leidinių apie madą ir būstų interjerus autorius, viešųjų paskaitų lektorius, docentas, dr. Eugenijus Skerstonas. Knygos pristatymo vakaras pažėrė staigmenų – renginio metu keturi žinomi šokėjai tapo modeliais, iliustravusiais vyro išvaizdos pokyčius nuo romantizmo iki šių dienų.

Kino centre „Multikino“ E.Skerstonas savo knygą „Vyras ir veidrodis. Psichologinė dvikova“ pristatė netradiciškai – jis kartu su vakaro vedėja Ugne Skonsmanaite svečius pakvietė stebėti čia pat vykstančią vyro išvaizdos transformaciją nuo senojo romantizmo epochos iki jo atspindžių šiuolaikiniame vyrų gyvenime.

Modeliais tapo keturi žinomi šokėjai – Tadas Rimgaila, Vytautas Mackonis, Donatas Bakėjus ir Adomas Čėpla. Du iš jų buvo aprengi drabužiais, atspindėjusiais romantizmo 19 a. pab. – 20 a. pr., o kitiems dviems sukurtas įvaizdis, parodantis, kaip romantizmas atsiskleidžia šiuolaikinių vyrų išvaizdoje. Garderobu pasirūpino Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir vieno sostinės prekybos centro stilistai.

„Manau, visais laikais vyrai, kaip ir moterys, puošėsi ir bandė patraukti dėmesį. Galbūt seniau netgi dar labiau negu dabar – pavyzdžiui, prancūzai, ko gero, buvo didesni dabitos nei moterys“, – juokėsi Tadas Rimgaila, kuriam teko pavaizduoti senojo romantizmo epochos įvaizdį.

Ar jis pats daug laiko praleidžia prie veidrodžio? „Manau, kad nieko blogo, jog vyras iš namų išeina susitvarkęs, o ne vos išlipęs iš lovos. Aš pats nepersistengiu, bet visada susišukuoju ir velkuosi tvarkingus drabužius“, – šypteli pašnekovas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Knygos pristatymas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Tadas Rimgaila (centre)

Šokėjui Vytautui Mackoniui taip pat teko senojo romantizmo epochos įvaizdis. Vyras atviravo, kad savo išvaizdą stengiasi prižiūrėti kasdien, tačiau prie veidrodžio pusdienio nepraleidžia.

„Mano išvaizda yra dalis to, kas padeda užsidirbti, todėl, be abejo, ji yra svarbi ir neabejotinai ja tenka rūpintis. Negaliu sakyti, kad prieš veidrodį praleidžiu labai daug laiko, bet kartais tenka ir užtrukti – tas daug džiaugsmo tikrai neteikia, ypač, kai skubi pasiruošti koncertui, o plaukai tavęs lyg tyčia visiškai neklauso“, – juokėsi Žmonės.lt kalbintas V.Mackonis.

„Tiesiai šviesiai sakant – stoviu prieš veidrodį tiek, kiek reikia, kad atrodyčiau tvarkingai ir neprisidaryčiau gėdos nei sau, nei savo artimiesiems“, – čia pat priduria šokėjas.

Po pristatymo svečiai išsiskirstyti neskubėjo: dr. E. Skerstonas visų laukė jo vedamoje paskaitoje „Mados psichologija. Nuo kūrėjo kūrybingumo iki dinamiško verslo“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ugnė Skonsmanaitė ir Eugenijus Skerstonas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Ugnė Skonsmanaitė ir Eugenijus Skerstonas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt