Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė dizaineris Egidijus Sidaras: ištiktas insulto neišgyveno

Egidijus Sidaras
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Egidijus Sidaras
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Lietuvos mados pasaulį sausio 11 dieną sukrėtė žinia – dizainerį Egidijų Sidarą (40) ištiko insultas. Iš komos neatsigavęs menininkas šį penktadienį mirė, praneša 15min.

Mados namų „Cantas“ vadovą E.Sidarą insultas ištiko praėjusios savaitės trečiadienio pavakarę. Praradusį sąmonę jį medikai išvežė į ligoninę.

Gydymo įstaigoje medikai daugiau nei savaitę kovojo dėl E.Sidaro gyvybės, tačiau penktadienį gydytojams teko konstatuoti jo mirtį, praneša 15min.

Egidijaus draugai, kolegos iki šiol negali patikėti, koks žiaurus likimas ištiko talentingą mados kūrėją.

Praėjusią savaitę pasirodžius žiniai apie dizainerį ištikusį insultą jo bičiulė, verslininkė Rasa Arlauskienė. „Facebook“ tinkle ji rašė: „Blogio jėga stipri, bet, tikiu, gerumo jėga stipresnė. Draugai, bičiuliai, pažįstami, žiniasklaidos atstovai, maldauju, nieko neklausinėdami šiandien pasimelskime už Egidijų Sidarą, patekusį į komą. Aš turiu vilties. Visų mūsų vilties ir tikėjimo sinergija grąžins jį mums.“

E.Sidaro bičiulė, mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė 15min sakė, kad anksčiau dizaineris jokių nusiskundimų dėl savo sveikatos neturėjo. „Niekada... Mes tikrai labai daug bendravome, bet jis nieko niekada nėra sakęs“, – kalbėjo sukrėsta M.Palaikytė.

Talentingas kūrėjas

Egidijus Sidaras Vilniaus dailės akademijoje baigė kostiumo dizaino bakalauro ir magistro studijas. Iš Kauno kilęs dizaineris kūrė ir kolekcijas, ir vienetinius modelius. E.Sidaras dalyvavo įvairiuose meno projektuose, mados renginiuose, konkursuose Lietuvoje bei užsienyje.

Aštuonis kartus jis savo kūrybą pristatė festivalyje „Mados infekcija“.

E.Sidaras buvo ilgametis mados namų „Cantas“ dizaineris. O 2016-aisiais tapo ir šių mados namų vadovu, kai šias pareigas jam perleido anksčiau verslui vadovavusi Jolanta Mikalajūnienė.

Apie insultą

Medikų teigimu, insultas gali ištikti dirbant, išėjus pasivaikščioti, žiūrint filmą, važinėjantis dviračiu, atostogaujant ar užsiimant bet kokia kasdiene veikla.

Lietuvos insulto asociacijos prezidentas, gydytojas neurologas prof. dr. Dalius Jatužis anksčiau 15min yra sakęs, kad 40-metis, patyręs insultą – ne retenybė. Maža to, insultą patiria netgi vaikai.

„Vaikų neurologai gydo 5, 10, 15 metų vaikus ir paauglius su insultais. Insultu galima susirgti ir kūdikystėje – tik tokiu atveju ligos priežastys bus kitokios. Suaugusiesiems insultą išprovokuoja aterosklerozė, padidėjęs kraujospūdis, cukrinis diabetas, širdies ligos. Vaikai ir paaugliai serga įgimtomis ar genetinėmis ligomis – širdies ydos, kraujo ligos, kurios irgi gali komplikuotis į insultą“, – pasakojo profesorius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt