Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Mia, Katažina ir Monika Šalčiūtė jungiasi prie akcijos „Nebūk briedis“: prašo saugiai elgtis kelyje

Mia, Katažina ir Monika Šalčiūtė
Žmonės.lt montažas / Mia, Katažina ir Monika Šalčiūtė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Lietuvos garsenybės neabejingos saugaus eismo kultūros plėtrai. Socialiniam projektui „Nebūk briedis“ žinomos moterys atskleidė, jog yra susidūrusios ne tik su skaudžiais eismo įvykiais, bet ir su neatsakingais pėsčiaisias bei dviratininkais.

Katažina Zvonkuvienė: pamokė skaudi avarija

Atlikėja Katažina Zvonkuvienė šiuo metu save laiko itin atsakinga eismo dalyve. „Mane pamokė gyvenimas. Tikriausiai didžiausias lūžis buvo maždaug prieš 13 metų įvykusi avarija“, – apie skaudų įvykį užsiminė dainininkė. Šis tragiškas incidentas privertė moterį susimąstyti ir visiškai pakeitė atlikėjos požiūrį į saugumą kelyje. 

„Užmiestyje važiavau automobiliu ir į greitkelį prieš mane bei paraleliai lenkiantį automobilį išbėgo žmogus. Smūgio neišvengėme abu – aš ir lenkiančio automobilio vairuotojas. Pėstysis lipo per skiriamosios salelės atitvarą ir tiesiog pradėjo bėgti per kelią. Jis buvo be atšvaitų ir gerai apsvaigęs. Baisiausia, jog mane lenkusio ir pėsčiąjį partrenkusio automobilio vairuotojas, net nesustojęs nuvažiavo toliau, o aš jau susidūriau su partrenktu pėsčiuoju. Tai vienas skaudžiausių įvykių mano gyvenime“, – pasakojo iki šiol dėl šio eismo įvykį išgyvenanti K.Zvonkuvienė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Katažina Zvonkuvienė
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Katažina Zvonkuvienė

Anot garsios atlikėjos, tuo metu Lietuvoje ne daug žmonių žinojo apie atšvaitus, o ir atitinkamų ženklų bei gero apšvietimo užmiestyje nebuvo. „Džiaugiuosi, kad dabar šviesą atspindinčių priemonių naudojimo kultūra tikrai patobulėjusi. Juk dabar atšvaitais aprūpinti kone visi. Pati per renginius dažnai gaunu nemokamų atšvaitų. Jų niekada nenumetu ir neišmetu – geriau išdalinu savo pažįstamiems draugams ir giminėms, kurie dažnai vaikščioja pėstute ar važiuoja viešuoju transportu“, – teigė pašnekovė.

Dainininkės nuomone, net ir atšvaitus dėvintis pėstysis negali būti visiskai ramus. K.Zvonkuvienę tiesiog gąsdina, kai močiutės ar mamos su vėžimėliais į gatvę įžingsniuoja neapsidairiusios, neįvertinusios atvažiuojančio automobilio greičio. Juk būna ir kvailų vairuotojų, ir kvailų pėsčiųjų. Svarbu jausti atsakomybę už save ir būti atsakingiems.

Monika Šalčiūtė: atšvaitai man negražūs, bet juos vis tiek nešioju

Žinomiausia socialinio tinklo „Facebook“ garsenybė Monika Šalčiūtė buvo kiek kategoriškesnė. Ji teigė suaugusių žmonių su atšvaitais gatvėse beveik nematanti. Pasak M. Šalčiūtės, tamsiuoju paros metu Vilniaus mieste gatvės apšviestos tikrai gerai. Vaikščiojant senamiestyje, Gedimino prospekte, atšvaitų dėvėti net neverta.

Asmeninio albumo nuotr./Monika Šalčiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Monika Šalčiūtė

Tiesa, užmiestyje jau kitaip. Ten atšvaitai ir kitos priemonės jau tikrai būtinos. „Facebook“ daugiau nei 120 tūkst. sekėjų turinti mergina sakė, kad važiuodama į gamtą ar už miesto, su savimi visada pasiima atšvaitų. 

„Kol kas su šviesą atspindinčiomis priemonėmis esu pastebėjusi tik vaikus. Tai labai sveikintina. Tikiu, kad mažamečiai turi visada nešioti atšvaitus, nesvarbu, ar jie mieste, ar užmiestyje. Žinoma, geriau vaikams tamsiuoju paros metu iš vis niekur neiti“, – sakė M. Šalčiūtė.

Merginos nuomone, žmonės atšvaitus nešioti vengia todėl, jog jie tiesiog negražūs. „Aš, asmeniškai, į atšvaitus nežiūriu kaip į aksesuarus. Pažiūrėkite, dviratininkų ryškios liemenės irgi negražios, bet jie kažkodėl jas drąsiai dėvi. Tai efektyvi saugumo priemonė ir man nėra svarbu ar graži, ar ne. Atšvaitas – būtinas“, – kalbėjo pašnekovė.

Vilija Pilibaitytė-Mia: pėstiesiems reikėtų privalomų pamokų

Neseniai vestuves atšokusi dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia teigė, jog džiaugiasi patobulėjusia eismo kultūra Lietuvoje. Daugiau nei 10 metų vairuojanti moteris pripažino, kad teigiamai reaguoja ir į vis griežtinamas Kelių eismo taisykles.

„Labai džiaugiuosi, kad vairuotojai turi nuolat važiuoti su įjungtais žibintais, o pėstieji tamsiuoju paros metu privalo dėvėti atšvaitus. Visa tai didina eismo dalyvių saugumą. Tikiu, kad visos taisyklės yra ne be reikalo“, – kalbėjo atlikėja.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mia Pilibaitytė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mia Pilibaitytė

Kaip mama, V. Pilibaitytė-Mia labai jautriai reaguoja į vaikų saugumą. Ji su vaiku gyvena Vilniuje, kur eismas iš tiesų labai intesyvus, tad saugumo priemonių imtis būtina. Dainininkė pasakojo, kad jos sūnus nuolat segi atšvaitą ant kuprinės. 

„Kas liečia pėsčiųjų elgesį perėjose, turiu pripažinti, jog kai kurie perėjose jaučiasi per daug saugiai. Savo sūnui nuolat sakau, kad net perėjose reikia išlikti budriam. Niekada negali žinoti, kada greitai atvažiuos automobilis. Pasivaikščiojant žingsniuoti gatve yra labai nesaugu. Apskritai, manau, jog kiekvienas eismo dalyvis turėtų išklausyti specialius Kelių eismo taisyklių mokymus. Pėstiesiems ir dviratinininkams galėtų būti privalomos nemokamos pamokos, kurių metu būtų išdėstomi pagrindiniai principai, kaip saugoti save gatvėje ir kelyje“, – pasiūlymą pateikė dainininkė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt