Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Menininkai remia šalies be vaikų namų idėją

Remigijus Gataveckas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Remigijus Gataveckas
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Gyvenimas prasideda šeimoje“, – sako Algirdas ir Remigijus Gataveckai, buvę vaikų globos namų auklėtiniai, o dabar – menininkai, šokėjai, aktyvūs visuomenės nariai. Paremdami iniciatyvą „Šalis be vaikų namų“, jie papuošė vieną Vilniaus gatvių lietaus užrašu „Ar tu pastebi mane?“, primenančiu mums, kad ne visi vaikai turi galimybę augti šeimose ir gyventi mums įprastą gyvenimą, laisvai užsiimti kūryba ir saviraiška.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto vykdoma švietimo iniciatyva „Šalis be vaikų namų“ siekiama, jog kuo daugiau žmonių palaikytų idėją, kad tėvų globos netekę vaikai augtų ne vaikų namuose, o įtėvių ir globėjų šeimose.

„Šis tik lietui lyjant atsirandantis užrašas – tai tylus būdas priminti, kad yra užmirštų vaikų, kurių problemos iš esmės nesprendžiamos metų metus“ – teigė idėjos autorė Žmogaus teisių stebėjimo instituto komunikacijos specialistė Julija Dailidėnaitė. „ Jų gyvenimas pilnas skaudžių iššūkių, ir jame ne visuomet lieka vietos nerūpestingiems žaidimams ir eksperimentams. Todėl labai džiaugiamės, kad mūsų idėją palaikė ir į šią problemą dėmesį padėjo atkreipti menininkai, patys užaugę globos namuose.“

VIDEO: Šalis be vaikų namų

Iniciatyvos „Šalis be vaikų namų“ metu buvo renkami parašai peticijai, kad ES struktūrinių fondų lėšos būtų investuotos ne į pastatus, o į paslaugas ir pagalbą šeimoms ir vaikams, tuo pačiu paskatinant žmones aktyviau imtis globoti ar įsivaikinti. Surinkta daugiau nei 4000 parašų – tiek vaikų Lietuvoje gyvena globos įstaigose. Peticija jau išsiųsta Lietuvos valdžios institucijoms, raginant jas aktyviau spręsti tėvų globos netekusių vaikų problemas.

„Dabar egzistuojančias sienas – realias ir emocines – galime sugriauti tik mes patys. Kviečiame prisidėti tiek, kiek kiekvienas galime ir norime, kad šie vaikai atsirastų tarp mūsų. Nuo paprasčiausio žingsnio – ištiesti pagalbos ranką šeimai, išgyvenančiai krizę ar kovojančiai su skurdu, paaukoti tėvystės įgūdžių mokymus rengiančioms organizacijoms, iki asmeninio įsitraukimo savanoriaujant dienos centre, tapimo lankančiais globėjais ar krikštatėviais tėvų globą praradusiems vaikams – prisidėkite kuo galite“ – ragina ŽTSI vadovė Dovilė Šakalienė.

Anot D. Šakalienės, kiekvienam vaikui gyvybiškai svarbu būti reikalingam, jausti bendrystę, ryšį su žmonėmis, kuriems jis rūpi. „Moksliniai tyrimai rodo, kad socialinio tinklo sukūrimas padeda apsaugoti globos namų auklėtinius nuo daugelio rizikų, tapimo prekeivių žmonėmis auka ar įtraukimo į nusikalstamas veikas. Taigi, jei neturite galimybės globoti ar įvaikinti – galite prasmingai pagelbėti kitais būdais.“

Lietaus užrašas kurį laiką išliks ir bus matomas lyjant lietui arba užpylus vandens. Dėkojame rėmėjui UAB „Nanotekas“.

Norėdami sužinoti, kaip galite prisidėti prie šalies be vaikų namų kūrimo, apsilankykite feibuko grupėje arba internetiniame puslapyje.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt