Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

„Meistro ir Tatjanos“ premjera: aistringo gyvenimo istorija, garsūs svečiai ir Jurgos muzika

Nelė Savičenko, Tatjana Luckienė-Aldag su vyru Howardu Aldagu, Dalia Ibelhauptaitė, Giedrė Žickytė, Vytautas Kaniušonis su žmona
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Nelė Savičenko, Tatjana Luckienė-Aldag su vyru Howardu Aldagu, Dalia Ibelhauptaitė, Giedrė Žickytė, Vytautas Kaniušonis su žmona
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Vitas Luckus neabejotinai buvo viena spalvingiausių asmenybių Lietuvos fotografijos istorijoje. Konceptualiosios fotografijos pradininkas paliko ryškų pėdsaką ir savo kūryboje, ir draugų, bičiulių, kolegų širdyse. Paliko ir režisierės Giedrės Žickytės atmintyje.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Giedrė Žickytė ir Tatjana Luckienė-Aldag su vyru
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Giedrė Žickytė ir Tatjana Luckienė-Aldag su vyru

Apie menininką dokumentinį filmą „Meistras ir Tatjana“ sukūrusi režisierė trečiadienio vakarą jį pristatė kviestiniams svečiams. Į sostinės kino centrą „Forum Cinemas Vingis“ ji sukvietė būrį kultūros, meno, pramogų ir verslo pasaulio atstovų.

Tarp vakaro svečių buvo galima sutikti ir aktores Rasą Samuolytę, Aistę Diržiūtę, Reditą Dominaitytę, Nelę Savičenko, Giedrių Savicką, režisierę Dalią Ibelhauptaitę, operatorių Algimantą Mikutėną, dizainerius Sandrą Straukaitę, Seržą Gandžumianą, juvelyrę Jurgą Lago, prodiuserius Dominyką Kubilių ir Laurą Paukštę, dainininkę Rasą Kaušiūtę, menininkę Nomedą Marčėnaitę ir daugelį kitų.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Aistė Diržiūtė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Aistė Diržiūtė

Renginio nepraleido ir kūdikio besilaukianti Jovita Valeikaitė-La Ferrera, į premjerą atvyko su vyru Francesco La Ferrera.

80 minučių trukmės G.Žičkytės juostoje – aistringos meilės ir tragedija pasibaigusio gyvenimo istorija.

„Vito gyvenimo istorija yra tokia turtinga ir tiek visko talpino, kad vienu metu galvojau, kad to filmo nepadarysiu. Vitas buvo kaip veidrodis. Kiekvienas žmogus į jį pažiūrėjęs suprasdavo kai ką apie save“, – dar dieną vykusioje spaudos konferencijoje užsiminė G.Žickytė.

Tuo įsitikinti galėjo visi atvykę pažiūrėti „Meistro ir Tatjanos“. 

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Giedrė Žickytė su tėvu
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Giedrė Žickytė su tėvu
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Filmo „Meistras ir Tatjana“ premjera
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Šarūnas Birutis

Pasak premjeroje apsilankiusio kultūros ministro Šarūno Biručio, svarbu, kad kiekvienas asmeniškai iš naujo atrastų asmenybes, kurios paliko pėdsaką mūsų kultūroje. Savo kalboje jis pagerbė ir V.Luckaus bičiulį, indėlį į filmą taip pat įnešusį vieną garsiausių Lietuvos fotografų Antaną Sutkų.

Premjeroje susirinkusius sveikino ir dvi pagrindinės šio filmo kaltininkės – G.Žičkytė bei specialiai iš JAV į Lietuvą atskridusi V.Luckaus mūza Tatjana Luckienė-Aldag.

„Tai gabaliukas mano ir Vito gyvenimo. Jeigu nebūtų jaunų, entuziastingų žmonių, turbūt šio filmo nebūtų, todėl ačiū one more time“, – sakė Tatjana Luckienė-Aldag.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Giedrė Žickytė ir Tatjana Luckienė-Aldag
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Dagnė Vildžiūnaitė, Giedrė Žickytė ir Tatjana Luckienė-Aldag
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Jurga Šeduikytė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Jurga Šeduikytė

Vakaro svečiams specialią muzikinę programą parengė filmui muziką drauge su Giedriumi Puskunigiu kūrusi Jurga Šeduikytė. Susirinkusiems žiūrovams ji atliko naują, specialiai šiai juostai rašytą dainą „Meistras ir Tatjana“. Šis kūrinys – iš būsimo, netrukus pasirodysiančio dainininkės albumo.

„Meistras ir Tatjana“ jau spėjo apkeliauti ne vieną užsienio kino festivalį. Prieš porą savaičių filmas laimėjo apdovanojimą Portugalijos kino festivalyje, taip pat buvo įvertintas dokumentinių filmų festivalyje Lietuvoje.

Filmas Lietuvos kino teatruose bus pradėtas rodyti nuo spalio 16 dienos.

Daugiau filmo „Meistras ir Tatjana“ premjeros akimirkų – nuotraukų galerijoje:

TAIP PAT SKAITYKITE: Į „Meistro ir Tatjanos“ premjerą iš JAV atskridusi Vito Luckaus mūza: „Gyvenimas buvo beprotiškas“

VIDEO: Filmo MEISTRAS IR TATJANA kinoteatrinis anonsas
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt