Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Liuteronė Karolina Toleikytė per Kūčias valgo ir keptą vištą, ir kalakutą

Karolinos Toleikytės kalėdinė eglė
Asmeninio albumo nuotr. / Karolinos Toleikytės kalėdinė eglė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Nors šįmet Kalėdos – visai ne baltos, tai, kad už lango nėra sniego, modeliui Karolinai Toleikytei visai nė motais: jos nuotaika vis vien itin šventinė, ir džiaugsmo šiomis dienomis visai netrūksta. O kaip galėtų būti kitaip, kai į svečius atvažiavo visi visi, po egle seniausiai sukrautos dovanos, o stalą nukloję skaniausi mamos gaminti patiekalai?

Žmonės.lt K.Toleikytė papasakojo apie savo šeimos kalėdines tradicijas.  

Kad K.Toleikytės namuose tvyro kalėdinė dvasia, supranti vos užsukęs į svečius. Štai svetainėje ant komodos stovi lemputėmis padabinta Kalėdų eglė, čia pat – eglės šakomis papuoštas židinys. 

„Eglę puošėme kartu su mama. Dažniausiai tuo noriu užsiimti viena, tačiau ji turi geresnę akį tokiems dalykams, taigi galiausiai be pagalbos neapsieinu. Žinoma, šalia visada būna ir šuo. Kalėdų eglės jam labai patinka, todėl šįmet tam, kad išvengtume kokių nelaimių, eglę net kilstelėjome aukščiau, kad nepasiektų, – Žmonės.lt pasakoja Karolina. – Kasmet eglę puošiame tais pačiais žaislais, tik labai retai nusiperkame naujų. Dirbtinę eglę esame turėję tik kartą – visada gyva. Be to, anksčiau ją statydavome balkone, nes taip labai gražiai atrodydavo, o ir kaimynams būdavo smagu per langą pažiūrėti.“

Asmeninio albumo nuotr./Karolinos Toleikytės kalėdiniai namų papuošimai
Asmeninio albumo nuotr./Karolinos Toleikytės kalėdiniai namų papuošimai

Kokios jos šeimynos švenčių tradicijos? „Kalėdas visada švenčiu su šeima. Visi susirenka pas mus: pusbroliai, pusseserės, tetos, dėdės... Pilni namai! Mano mama – vyriausia savo šeimoje, todėl visi ir atvažiuoja pas mus. Didžiausia mūsų tradicija – susėsti prie vieno stalo. Taip nutinka labai retai net nepaisant to, kad gyvename tame pačiame mieste“, – pasakoja modelis. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Karolina Toleikytė
V.Ovadnevo nuotr./Karolina Toleikytė

Taip drauge didžiulė šeimyna pažymi ir Kūčias, ir Kalėdas. Tik jų Kūčių vakarienė, kurią šeimyna valgo tik grįžusi iš bažnyčios, dažnam lietuviui galėtų pasirodyti kiek neįprasta.

„Ant mūsų Kūčių stalo būna visokių patiekalų – visi mamos šedevrai. Žinoma, stalas būna labai šventiškas, tačiau kitoks nei pas daugelį.

Esame liuteronai, todėl ant mūsų Kūčių stalo būna ir mėsytės: ir kalakuto, ir vištienos, ir žuvies. Evangelikams liuteronams per Kūčias galima valgyti ir paukštieną. Tik pagrindinė taisyklė ta, kad negalima persivalgyti, – reikia valgyti po truputį, tik ragauti.“

Asmeninio albumo nuotr./Karolinos Toleikytės kalėdiniai namų papuošimai
Asmeninio albumo nuotr./Karolinos Toleikytės kalėdiniai namų papuošimai

Kalbėdama apie nuo Kalėdų neatsiejamas dovanas Karolina šypsosi: šįmet šioje srityje ji pasirodė pavyzdingai. 

„Tai pirmi metai, kada spėjau iš anksto pasirūpinti dovanomis: ir pati sau Kalėdų Seneliu pabūti, ir kitiems dovanas supirkti. Tiesiog šįkart tiksliai žinojau, kam ko reikia. Pirkau tai, ko žmonės patys sau pagailėjo įsigyti... Tačiau tik šeimos nariams – mamai, tėčiui, broliui. Su dėdėmis, tetomis ir kitais dovanomis keičiamės visos šeimos vardu. Daug dovanų po egle buvo sudėtos gerokai iš anksto. Dažniausiai mes dar per Kūčių vakarienę nebeištveriame ir imame jomis keistis. Visgi man pačiai smagu dovanų gauti ir Kalėdų rytą – rasti po egle“, – pasakoja ji. 

Ir nors daugelis per Kalėdas šįmet pasigenda sniego, K.Toleikytei nė motais, kad aplink visai ne balta, o ir žiemiškas šaltukas nespaudžia: „Man tai kaip tik patinka. Žinoma, būtų smagu, jei Kalėdų rytą pasnigtų. Tačiau dabar irgi nėra blogai.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt