Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Krepšininų žmonos Mingailė Kalnietė ir Tatjana Lavrinovič dalijosi patarimais, kaip auklėti vaikus

Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mingailė Kalnietė ir Tatjana Lavrinovič su vaikais
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Antradienio popietę kulinarinėje studijoje „Čiop Čiop“ žinomi tėvai bei įvairių sričių ekspertai susibūrė į socialinę iniciatyvą „Mažųjų ekspertų mokykla“. Čia vykusioje diskusijoje buvo aptariamos su vaikų auginimu ir auklėjimu susijusios temos, ekspertai dalijosi patarimais, kaip praleisti laiką su savo vaikais.

Savo patirtimi pasidalijo ir su vaikais į renginį atvykusios Mingailė Kalnietė bei Tatjana Lavrinovič.

M.Kalnietė kartu su krepšininku Mantu Kalniečiu augina ketverių su puse dukrą Gretą ir pusantrų metų sūnų Taurą, kurį šįkart paliko saugoti seneliams. Pasak jos, vaikų auklėjimas – natūralus ilgalaikis procesas. „Mūsų vaikai elgiasi taip, kaip elgiamės mes. Jie perima visas manieras, įpročius. Auklėjimas yra sekimas tėvų pavyzdžiu“, – įsitikinusi ji.

Kalniečių šeimoje itin svarbus patriotiškumo suvokimas, todėl tiek Mingailė, tiek Mantas savo mažyliams stengiasi įskiepyti tautiškumo vertybę. „Einame į Vienybės aikštę, degame žvakutes, vaikštome su vėliavėlėmis. Mūsų seneliai buvo dideli patriotai, norime, kad taip mąstytų vaikai“, – sakė M.Kalnietė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mingailė Kalnietė su dukra
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mingailė Kalnietė su dukra Greta

Drauge su dukra Greta Mingailė kasdien ruošia vakarienę, skaito pasakų knygas, daug laiko praleidžia gryname ore. „Vasarą turime daug tradicijų – grybaujame, uogaujame, važiuojame prie ežerų, prie jūros. Vaikams labai patinka“, – pasakojo ji.

Mingailė užsiminė, kad jų šeimoje yra žodis „ne“ ir vaikai turi ne tik teises, bet ir pareigas: kasdien patys pasikloja lovą, prausiasi, padeda tėvams. Kalniečių dukra lanko darželį.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tatjana Lavrinovič su dukra
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tatjana Lavrinovič su dukra

Jai pritarė ir Tatjana. Pasak jos, auklėdami vaikus jiedu su Kšyštofu labiausiai akcentuoja discipliną, tvarkos palaikymą, draugiškumo ir pagarbos jausmą aplinkiniams. Žmonės.lt pakalbintas Kšyštofas sakė: „Aišku ir palepiname, tačiau norime, kad vaikai užaugtų tikri žmonės.“

Jiedu save laiko gana griežtais, tačiau teisingais tėvais. „Jei reikia – visuomet sudraudžiame, tačiau paaiškiname, kodėl. Stengiamės juos auklėti taip, kaip auklėjo mus“, – sakė Tatjana.

„Su žmona esame iš labai skirtingų šeimų: mano tėvai statybininkai, mama buhalterė, Tatjanos mama pedagogė. Klausiame tėvų patarimų, vertiname skirtingą požiūrį ir bandome vaikus auklėti visapusiškai“, – sakė Kšyštofas.

Laisvalaikį Lavrinovičiai stengiasi išnaudoti maksimaliai ir kuo daugiau laiko praleisti su vaikais. Jie kartu žvejoja, eina į kiną, lanko įvairius muziejus.

Žmonės.lt skaitytojo nuotr./Kšyštofas ir Tatjana Lavrinovičiai su vaikais
Žmonės.lt skaitytojo nuotr./Kšyštofas ir Tatjana Lavrinovičiai su vaikais

Renginyje dalyvavo Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos prezidentas Vaidotas Urbonas, logopedė Kristina Jurevičiūtė, pediatrė Odeta Kinčinienė, vaikų ir paauglių psichiatrė Sigita Lesinskienė. Čia atvyko ir žinomi tėveliai, tarp kurių – Žygimantas Stakėnas, Vaida Grikšaitė-Česnauskienė.

Prieš kelis mėnesius atliktas tyrimas atskleidė, kad daugelis 2–6 metų vaikus auginantys tėvai neretai stokoja idėjų ir patarimų, kaip leisti laiką su savo vaikais. Taip pat paaiškėjo, jog dauguma lietuvių teikia pirmenybę rimtiems ir ramiems pokalbiams su vaikais, tačiau net 53 proc. tėvų bara ir šaukia ant vaiko, jį auklėdami.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vaida Grikšaitė-Česnauskienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vaida Grikšaitė-Česnauskienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Žygis Stakėnas su sūnumi
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Žygis Stakėnas su sūnumi Pijumi

Renginio metu vyko diskusija, kurioje buvo aptarta daug įdomių detalių. Per mėnesį vaikų užimtumui tėvai vidutiniškai išleidžia 11–30 eurų, o buvimui kartu per dieną skiria po 1–2 val. Absoliuti dauguma tėvų mano, kad vaiko vystymuisi daugiausia įtakos turi auklėjimas ir ugdymas šeimoje, tačiau pripažįsta nežinantys, kaip turiningai ir naudingai praleisti laiką kartu.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Renginio akimirka
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Tėtis Šeima Mama
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt