Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Kovo 11-osios proga Amazonės džiunglėse suskambo lietuviška daina iš brazilo lūpų

João Damasceno Bispo de Freitas lietuviškai dainuoti išmoko ne atsitiktinai.
Kadras iš video / João Damasceno Bispo de Freitas lietuviškai dainuoti išmoko ne atsitiktinai.
Šaltinis: 15min.lt
0
A A

Apie spalvingą Aleksandro Ferdinando Bendoraičio asmenybė filmą „Aleksandras Didysis“ kuriantis režisierius Vytautas Puidokas teigia kone apstulbęs iš nuostabos vidury džiunglių atradęs lietuviškai dainuojantį brazilą. „Susitikime su Brazilijos lietuviais džiunglėse dalyvavo daktaras Vitas Kiaušas, jo iš gatvės paimta ir užauginta daugiavaikė šeima ir vietinė brazilė, kurios tėvas kilęs iš Lietuvos. Labiausiai susidomėjau Vito kaimynu, kuris į susitikimą atsinešė gitarą ir uždainavo lietuvišką folklorą“ – pasakoja jaunosios kartos režisierius.

Brazilijos džiunglių valstijoje Rondonijoje gyvenantis 47-erių advokatas João Damasceno Bispo de Freitas lietuviškai dainuoti išmoko ne atsitiktinai.

VIDEO: 8 dalis. Lietuviška daina Brazilijoje

Damasceno pasakoja, kad lietuvių misionierius  Aleksandras F.Bendoraitis dar 18 nesulaukusį jaunuolį priėmė dirbti į pirmos modernios Amazonės ligoninės labarotoriją. Kadangi Damasceno turėjo gražų balsa, A. F.Bendoraitis jį pradėjo kviesti į džiunglių vakarėlius, kuriuose lankydavosi misionieriaus rėmėjai iš Prancūzijos, Vokietijos ir Šveicarijos. „Jis man paniūniavo „šaltinėlio“ melodiją, o aš atrinkau akordus – tai buvo mėgstamiausias jo kūrinys“ – sako per 30 metų kūrinio vis dar nepamiršęs advokatas. „Lietuva turėtų būti nuostabus kraštas – visi lietuviai, kuriuos sutikau čia, Brazilijoje, man labai padėjo“ – nostalgiškai prisimena Damasceno.

Filmo „Aleksandras Didysis“ komanda kviečia prisidėti prie ekspedicijos čia ir paaukoti, kad ir simbolišką sumą šio projekto kūrimui. Beto taip turėsite progą ir galimybę sudalyvauti iškilmingoje festivalio „Kino pavasaris“ ceremonijoje su kviestiniais svečiais, daug skaitykite čia. Palaikykime lietuvišką kiną kartu!

Plačiau apie filmą: http://aleksandrasdidysis.lt/

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt