Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Kino teatro tualete – netikėta Sauliaus ir Pauliaus akcija

Saulius ir Paulius
Stop kadras / Saulius ir Paulius
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Dar vieną kartelį siųstelsiu, duokit pakaifuoti. Ir susileidi iš ekrano į akis“, – sako filmo personažas Saulius (aktorius Giedrius Savickas). Iš kino teatro tualeto jis kartu su draugu Pauliumi (aktoriumi Marium Repšiu) kviečia neįprastu būdu kovoti su išplitusia priklausomybe, kuria serga daugelis Lietuvos piliečių.

Žiūrėkite vaizdo įrašą: 

VIDEO: Saulius ir Paulius siūlo būdą kovoti su priklausomybe

„Žmonės dažnai nuo Naujų metų pasižada mesti rūkyti, vartoti alkoholį, pradėti sportuoti. Kreipiamės į tuos, kurie siunčiasi filmus nelegaliai ir aiškiai supranta, kad pažeidžia įstatymą. Galbūt jie nori sustoti, tik nugali silpnumas įlysti į nelegalius interneto puslapius dar kartą. Todėl sugalvojome, kad toks simbolinis veiksmas, kaip rankų nusiplovimas, gali pasitarnauti tarsi riba, nuo kurios užsibrėžiama nebekartoti nelegalių veiksmų“, – sako filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ prodiuseris Ričardas Marcinkus.

Kelias dienas prieš tai internete karštas diskusijas sukėlė kitas video su šiais personažais. Jie gatvėje praeivius užvertė provokuojančiais klausimais apie nelegalų filmų žiūrėjimą: 

VIDEO: Saulius ir Paulius gaudo filmų vagis

Akcijos organizatoriai sako, kad šiais video nori humoro forma priminti visuomenei apie rimtą problemą – nelegalaus filmų žiūrėjimo reiškinį ir jo sukeliamas pasekmes.

Kaip rodo karštos žmonių diskusijos komentaruose, visuomenė nelegalų filmų žiūrėjimą vertina dvirprasmiškai – daugelis to nelaiko pažeidimu, kiti ginasi neturintys išeities – nėra galimybės nuvykti į kino teatrą, dar  kiti nemano, jog kenkia kūrėjams.

Nepaisant nuomonių, autorių teisių apsaugos įstatymas galioja visiems: Lietuvoje tiek nelegalus filmo parsisiuntimas, tiek žiūrėjimas „online“ užtraukia administracines baudas nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių iki penkių šimtų septyniasdešimt devynių eurų. Užfiksavus pažeidimą antrą kartą, bauda dvigubėja.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt