Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

„Kino pavasaris“ paskelbė Geriausio metų kino aktoriaus ir aktorės rinkimų nominantus

Aistė Diržiūtė, Jurga Šeduikytė, Vytautas Kaniušonis ir Severija Janušauskaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Aistė Diržiūtė, Jurga Šeduikytė, Vytautas Kaniušonis ir Severija Janušauskaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Kino pavasaris“ – tai tas metas, kai tikrieji kino gerbėjai pradeda skaičiuoti Naujuosius metus. Ir nors iki festivalio starto liko dar savaitė, jo organizatoriai jau kurį laiką džiugina specialiais renginiais. Ketvirtadienio vakarą sostinės centre „Forum Cinemas Vingis“ vyko metų Lietuvos kino aktoriaus ir aktorės nominantų paskelbimo vakaras.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vida Ramaškienė

Renginį simboliškai pradėjo festivalio iniciatorė, jo siela vadinama Vida Ramaškienė. „Nesu aktorė, tačiau esu įsitikinusi, kad mūsų Lietuvos aktoriai – tikri profesionalai. Jie verti dar didesnių apdovanojimų. Vienas iš mūsų tikslų – populiarinti lietuvišką kiną ir lietuviško kino kūrėjus. Šiemet nominuoti aktoriai ir aktorės turės galimybę gauti geresnių pasiūlymų, įdomesnių susitarimų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Linkiu, kad jų svajonės pildytųsi, o mes – stengsimės padėti“, – sakė ji.

Šiemet nominantais tapo trys Lietuvos aktorės moterys ir trys aktoriai vyrai. Pirmąją nominante tapo Severija Janušauskaitė. Annos Melikian filme „Žvaigždė“ vaidmenį sukūrusi lietuvė prestižiniame Kintauro kino festivalyje Rusijoje jau spėjo sulaukti pripažinimo – ji buvo įvertinta kaip geriausia aktorė. Taip pat gavo Rusijos kino akademijos premiją „Auksinis Erelis“ kaip geriausia antro plano aktorė bei buvo nominuota geriausios aktorės kategorijoje Rusijos kino apdovanojimuose „Nika“. Nors Severija mielai dirbtų gimtojoje šalyje, šiuo metu daugiausia jos darbų susiję su Rusijos rinka.

„Rinkti apdovanojimus yra smagu. Esmė man yra darbas. Šlovė? Neįdomu, ne man. Stebiu tas aktores, kurios išdidžiai iškėlusios galvą žingsniuoja. Aš kankinuosi. Pernelyg savikritiškai žiūriu į save ir manau, kad tai nepasikeis“, – sakė Severija.

Į save filmuose ji žiūrėti nemėgsta, nebent tada – kai tai neišvengiama. „Man atrodo, kad viskas ten yra blogai. Kuo tau atrodo blogiau, o žiūrovui – labai gerai, tada pagalvoji, kad gal tu esi savame kelyje. Džiaugsmas yra, kai kuri vaidmenį“, – pasakojo aktorė.

Prieš dešimtmetį aktorystės studijas baigusi Severija dirbo teatre su Jonu Vaitkumi, Artūru Areima ir kitais žinomais režisieriais. Nusifilmavo tokiuose lietuviškuose filmuose, kaip „Anarchija Žirmūnuose“, „Miegančių drugelių tvirtovė“, „Ekspermenas“, „Kablelis“, „Smurtas“ bei daugelyje kitų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Severija Janušauskaitė

Dar viena pretendente tapo Berlyno kino festivalyje sužibėjusi aktorė Aistė Diržiūtė. Už vaidmenį Alantės Kavaitės filme „Sangailė“ 23-ejų mergina buvo įvertina kylančios Europos kino žvaigždėms skirtoje programoje „Shooting stars 2015“. Tiesiai iš Holivudo žvaigždės Natalie Portman rankų apdovanojimą gavusi Aistė tapo pirmąja atstove iš Lietuvos, dalyvavusia šioje programoje, bei vienintele Rytų Europos regiono atstove šias metais.

„Užaugau tarp laukų, mamos pyragų ir medaus naminio. Gyvenimo besotybės vedina ieškojau erdvės, kur galėčiau numalšinti savo troškulį. Taip suradau aktorystę. Nors iš pradžių ši profesija, o tiksliau gyvenimas, nenorėjo manęs priimti, tačiau atkakliai kovojau dėl savo tikslo“, – sakė ji.

Aistės pastangos nenuėjo veltui. Dar studijuodama paskutiniame vaidybos kurse Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir vaidindama Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre ji buvo išrinkta viena iš dešimties geriausių jaunųjų Europos kino aktorių.

„Tarptautiniuose festivaliuose jaučiuosi gerai. Ten malšinu savo troškulį“, – sakė Aistė. Pasak jos, kiekviename iš mūsų yra tam tikri personažai, tiesiog reikia juos „ištraukti“.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Aistė Diržiūtė

Trečiąja pretendente dėl Geriausios metų aktorės vardo tapo Jurga Šeduikytė-Bareikienė, įrodžiusi, kinas jai visai nesvetimas. Ji buvo nominuota už vaidmenį lietuviškame siaubo filme „Rūsys“. „Esu nustebusi, kiek daug gali žmogus. Vienu metu statau spektaklį ir įrašinėju naują albumą. Miego užtenka, miegu gerai, nes turiu mylintį vyrą šalia“, – sakė pagrindinę rolę Vido Bareikio spektaklyje pagal Bertolto Brechto pjesę „Gerasis žmogus iš Sezuano“ repetuojanti Jurga.

Pasak jos, nusifilmavusi juostoje ji geriau pažino pati save. „Esu labai nepasitikinti savimi. Bijojau savo vidinių monstrų, bet šiandien į nieką nekeisčiau šios patirties. Tikiuosi, kad visos čia nominuotos aktorės gaus pagrindinį prizą – pastovų darbą kine“, – linkėjo ji.

Jurgai vaidybinė patirtis – ne naujiena. Ji atliko pagrindinius vaidmenis miuzikluose „Ugnies medžioklė su varovais“ ir „Tadas Blinda“, vaidino spektaklyje „Telefonų knyga“, atliko vieną pagrindinių vaidmenų spektaklyje „Nematomi monstrai“. Taip pat dalyvavo tarptautiniame Vido Bareikio projekte su Latvijos dramos teatru „Eurovision“.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jurga Šeduikytė-Bareikienė

Geriausio aktoriaus vyro kategorijoje į kovą stojo trys nominantai. Vienas jų – Igno Jonyno filme „Lošėjas“ iš naujo sužibėjęs aktorius, Panevėžio teatro „Menas“ meno vadovas Vytautas Kaniušonis. „Buvau patekęs po gelbėjimo valtimi. Panirau po ja ir negalėjau rasti, kur tas išėjimas. Tai – ekstremaliausia situacija, kurią teko patirti filmuojantis. Deja, ši scena buvo iškirpta. Tuomet galvojau, koks velnias mane nešė į tą galerą. Bet viskas pavyko sėkmingai“, – renginyje filmavimo užkulisius prisiminė aktorius.

Už vaidmenį juostoje „Lošėjas“ Vytautas buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“, kuri iki šiol stovi jo namuose. „Ją pasistačiau ant palangės, kur langai – į rytų pusę. Gražu. Ji tarytum dar lieka vilties, kad niekas nesibaigs“, – apie tolimesnę vaidmens sėkmę svarstė aktorius.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vytautas Kaniušonis

Įvertinimo sulaukė ir Marius Repšys, jis nominuotas už vaidmenį Simono Aškelavičiaus ir Ričardo Marcinkas veiksmo komedijoje „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“. “. Ne vieną vaidmenį teatre sukūręs aktorius į renginyje, deja, neatvyko.

Į jį neatvyko ir kitas, trečiasis nominantas Andrius Žiurauskas, sukūręs įsimintiną vaidmenį Emilio Vėlyvio juostoje „Redirected/ Už Lietuvą!”.

Kurie iš jų taps laimėtojais paaiškės jau po kelių savaičių. Atiduoti balsą už savo favoritą galima iki kovo 30 dienos. Nugalėtojų lauks savaitgalis dviem asmenims prabangiame viešbutyje, o taip pat – individuali jodinėjimo žirgais pamoka. „Visiems aktoriam labai svarbu išmokti jodinėti. Pats patyriau savo kailiu“, – juokavo renginį vedęs aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vytautas Rumšas jaunesnysis

Iškart po oficialaus pristatymo vakaro svečiams buvo pristatytas vienas iš jubiliejinio „Kino pavasario“ filmų – autoritetingų kino kritikų pripažinta belgų režisieriaus Gusto Van den Berghe juosta „Liuciferis“.

„Aš tokius filmus drausčiau žiūrėti kur nors kitur, nei kino ekrane. Tai yra išskirtinis filmas. Jis filmuotas specialia technika, tai filmas apskritime. Režisierius išnaudoja technologijas eksperimentams. Tai nėra pramoga, nebus lengva. Tačiau „Liuciferis“ – vienas iš šių metų „Kino pavasario“ filmų, kuriuos tikrai rekomenduočiau“, – sakė operatorių šedevru filmą pavadinęs kino kritikas Edvinas Pukšta.

Jubiliejinis festivalis „Kino pavasaris“ duris atvers kovo 19-ąją ir tęsis iki balandžio 2 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt