Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Kino gurmanams – maloni staigmena: ekranus Lietuvoje pasieks legendinė juosta „Sugar Man”

Filmas „Sugar Man“ („Searching For Sugar Man“)
Kadras iš filmo / Filmas „Sugar Man“ („Searching For Sugar Man“)
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Liepos 24 d. kino ekranuose žiūrovus pasieks labai laukta premjera, daugiau nei 30 kino apdovanojimų visame pasaulyje pelnęs legendinis filmas „Sugar Man”.

„Sugar Man“ laimėjo ne tik pačius prestižiškiausius kino prizus – „Oskarą“, BAFTA, Sundance, JAV Režisierių Gildijos, Amsterdamo (IDFA), Maskvos, Göteborgo, bet ir buvo vienas iš tų retų pavyzdžių, kai sutapo ir kino festivalių žiuri, ir paprastų žiūrovų nuomonės.

„Sugar Man“ – tai muzikinis docu-detektyvas, pasakojantis apie XX a. septintojo dešimtmečio amerikiečių muzikos atlikėją Sixto Rodriguez‘ą, kuris, išleidęs du albumus, iškart išnyko iš muzikos pasaulio dėmesio lauko net nesulaukęs jokio pripažinimo JAV. Tuo metu nežinomu būdu kelios jo plokštelės atsirado Pietų Afrikos Respublikoje ir jo dainos, jam to nė nežinant, tapo kultinės ir sukėlė pirmą dainuojančią revoliuciją.

Pietų Afrikoje žmonės buvo šventai įsitikinę, kad  Rodriguezas – žymus ir mėgiamas  visame pasaulyje, o tai, jog jo naujų dainų nebegirdėti,  sukėlė daugybę įvairių versijų ir spėliojimų – vieni sakėsi matę, kaip jis neva koncerto metu nusišovė, kiti – girdėję, jog jis pasirodymo metu susidegino, treti pasakojo, jog jis atsiskyrė ir išėjo gyventi į vienuolyną.

Du prisiekę Rodriguezo gerbėjai iš PAR nusprendžia pagaliau išsiaiškinti tiesą: kas atsitiko su jų herojumi, pakeitusiu jų ir valstybės likimą. Pirmiausia, jie nustemba sužinoję, kad JAV niekas apie jį net nėra girdėję. Ar jis tikrai miręs ir kaip tai įvyko? Pietų Afrikoje prasidėjusi tikra detektyvinė istorija ir jos atomazga pranoko net lakiausios vaizduotės pieštus piešinius.

Filmas gavo ir pirmą krikštą Lietuvoje - jis buvo pripažintas žiūroviškiausiu filmu „Kino Pavasaryje“. Net buvo juokaujama – „Nematei Sugar Man - nebuvai „Kino Pavasaryje“. Tad sulaukęs didelio pripažinimo ir įvertinimo, „Sugar Man“ lieka kino ekranuose, kuriuose pasirodys jau nuo liepos 24 dienos.

VIDEO: SUGAR MAN trailer
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt