Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno garbės piliečiais tapusių Jūratės Ir Česlovo Norvaišų padėkos kalba pralinksmino sveikintojus

Jūratė ir Česlovas Norvaišos
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Jūratė ir Česlovas Norvaišos
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Aš, kaip moteris, į tokius šiltus sveikinimus labai emociškai sureagavau, ir mano visos mintys dingo iš galvos. Tai... pradės Norvaiša“, - šiais žodžiais po Kauno garbės piliečių regalijų įteikimo ceremonijos padėkos kalbą pradėjusi tituluota sportinių šokių šokėja, klubo „Sūkurys“ įkūrėja ir trenerė Jūratė Norvaišienė nuoširdžiai prajuokino į Kauno Rotušę susirinkusius pasveikinti ją bei vyrą Česlovą Norvaišą gavus reikšmingus apdovanojimus.

Sprendimą skirti Kauno garbės piliečų vardus Jūratei ir Česlovui Norvaišoms priėmė miesto taryba. Įprasta, kad per metus šis svarbus apdovanojimas atitenka tik vienam žmogui, tačiau šįkart padaryta išimtis.

„Regalijos turėjo būti įteiktos tik mano vyrui, bet jis atsisakė būti paskelbtas miesto garbės piliečiu be manęs, nes sakė, kad daugybę metų esame kartu, todėl ir įvertinti turime būti kartu“, - sakė J. Norvaišienė.

Kreipdamasis į ceremonijos liudininkus Č. Norvaiša sakė, jog jam norisi pasakyti tokią kalbą, kurią kaip padėką įprastai ištaria svarbiuose įvykiuose dalyvaujantys kariškiai.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Apdovanojimo akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Apdovanojimo akimirka

„Mes visą gyvenimą kovojame. Už gimimą, mamos pieną, pažymius, meilę, pinigus, karjerą. Todėl esame tarsi kariai, kurie lyg ir įgyja teisę į šią šventą priesaiką“, - svarstė Kauno garbės pilietis. Jis, kelis kartus pakartojęs „Tėvynės labai“, pakvietė šiuos du žodžius ištarti ir savo gyvenimo moterį.

Naujųjų Kauno garbės piliečių nuopelnai buvo surašyti net keturiuose lapuose. Daugelį darbų sutuoktiniai, nuo 2011 – ųjų dirbantys ir Kauno miesto taryboje, yra nuveikę kartu.

Apdovanojimus J. Ir Č. Norvaišoms į pagrindinę Rotušės sąlę įnešė „Sūkurio“ auklėtiniai, pasaulio sportinių šokių čempionai Lina Chatkevičiūtė Vėželienė ir Donatas Vėželis.

Tarp žinomų sveikintojų buvo ir šokėja Sandra Kniazevičiūtė, Saulius Vilius Bartaška, Vladas Garastas, Jurgis Brėdikis.

Viena iškiliausių Lietuvos sportinių šokių porų, savo sportiniais pasiekimais ir darbu garsinanti Kauno miesto vardą, jau 58 metus gyvena santuokoje. Simboliška, kad Kauno garbės piliečiu tapęs Č. Norvaiša vos prieš dvi savaites minėjo 82 metų sukaktį.

Ilgamečiai „Sūkurio“ klubo vadovai laikomi sportinių šokių pradininkais Lietuvoje, pirmieji tapę mūsų šalies standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionais. Su šia pora tapatinama lietuviškosios sportinių šokių mokyklos pradžia, kurios tradicijas jiedu puoselėja iki šiol.

Iki šiol Kauno garbės piliečiais buvo paskelbti 26 asmenys. Tame tarpe tik dvi moterys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt