Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Katažina Zvonkuvienė buvo išprovokuota prabilti apie savo įsitikinimus ir bažnyčią

Katažina ir Deivydas Zvonkai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Katažina Zvonkuvienė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

„Mano tikėjimui parapijos nereikia“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Moterų balsas“ filmavime sakė dainininkė Katažina Zvonkuvienė (35). Kiekvieną sekmadienį Katažina eina klausyti mišių, o visai neseniai pirmą kartą ten nusinešė savo keturių mėnesių dvynukus.

„„Man nesvarbu, ką pasakys žmonės, esu užimta moteris, ne visada galiu dalyvauti mišiose savo parapijos bažnyčioje. Kai galiu, einu į vieną, kai galiu, į kitą“, – prisipažįsta Katažina.

Kalbėti apie intymius tikėjimo reikalus ją išprovokavo bičiulė, „Moterų balso“ vedėja Natalija Bunkė (34), kartu su Laima Tamulyte-Stonče (37) ir Edita Užaite (35) nusprendusios pasikalbėti, kiek pinigų iš žmonių kišenių nukeliauja į bažnyčių kasas.

„Visiškai nežinojau, kiek turėčiau cerkvėje palikti už krikštynas, – laidos filmavime prisipažino Natalija Bunkė. – Kai paklausiau, gavau atsakymą: žmonės palieka, kiek gali, vieni dešimt, kiti šimtą eurų. Pagalvojau, nupirksiu 100 žvakių, bažnyčioje per krikštynas bus šviesu, dar 50 parsivežiau namo. Man atrodo, graži auka.“

TV3 nuotr./„Moterų balsas“ laidos akimirka
TV3 nuotr./„Moterų balsas“ laidos akimirka

„Tam tikrą mokestį bažnyčia už šventes turėtų imti, juk visi norime, kad būtų švari, kad degtų daug žvakių, kad grotų vargonai, – įsitikinusi Laima Tamulytė-Stončė. – Prieš mūsų vestuves manęs irgi teiravosi, ar norėtume, kad bažnyčia būtų dekoruota. Pasakiau, kad ne, joje ir taip gražu, be to, mes atėjome sakramento, o ne gražių nuotraukų.“

Laimai atrodo, kad šiais laikais žmonės šventes bažnyčioje pernelyg sureikšmina, o bažnyčios leidžia tai daryti, nes iš to gerai uždirba. „Už vestuves kai kuriose bažnyčiose garsios poros sumoka ir 800 eurų. Nenori mokėti? Arba lauk eilėje, arba tuokis kitur, yra kas moka. Tačiau kaip galima reketuoti tą, kuris išgyvena sielos skausmą, laidoja artimą žmogų? Ir kas iš tiesų yra kunigai: Dievo tarnai ar sutaną vilkintys verslininkai?“ – stebėjosi ir citavo ne vieną, išgyvenusį kunigų reketą.

„O kaip išgyventi kunigui? – klausė Jonavos klebonas Audrius Mikitiukas (38). – Gal kunigai irgi turėtų dirbti Anglijoje, kad galėtų sumokėti už bažnyčios šildymą, kuris kiekvienais metais kainuoja apie 10–13 tūkstančių eurų? Kunigai nedrįsta kalbėti apie aukas, tačiau Bažnyčiai irgi reikia vadybos.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Katažina Zvonkuvienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Katažina Zvonkuvienė

Klebonas sakė gavęs iš Dievo ženklą, kad turėtų dalyvauti „Moterų balso“ laidoje. Po neseniai vykusio skandalo, kai viena šeima jį apkaltino pasisavinus garbaus amžiaus moters turtą, šis kunigas įgijo daug priešų. „Tai buvo ir mano tikėjimo išbandymas, – sako ir priduria pernelyg dažnai kalbantis tiesą. – Tai mano bėda“, – patikina.

LNK nuotr./Katažina ir Deivydas Zvonkai su dvynukais Kornelija ir Donatu
LNK nuotr./Katažina ir Deivydas Zvonkai su dvynukais Kornelija ir Donatu

Kodėl pinigų turintys žmonės gauna išskirtines teises į Dievo namus? Kiek sekmadieniais aukoja Katažina Zvonkuvienė? Ką daryti, kai į bažnyčią ateina pusnuogės moterys? Kodėl garsenybės per savo šventes uždaro bažnyčios duris? Kokią viešą atgailą laidoje atliko kunigas Audrius Mikitiukas? Visi atsakymai – jau šį ketvirtadienį 21.30 val. tiesiuose ir karštuose „Moterų balso“ pokalbiuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt