Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip Andrius Kandelis planavo pavogti 11 brangių drabužių ir kojinių bei kas šokėjui pakišo koją

Andrius Kandelis avarijos vietoje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Andrius Kandelis policijos apsuptyje
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Į drabužių vagystės skandalą įsivėlęs šokėjas Andrius Kandelis privalo atlyginti žalą ir teisme susilaukė nuobaudos. Vyras aiškino, esą mintis vogti jam kilo spontaniškai, tačiau tyrėjų surinkta medžiaga atskleidžia, kad A.Kandelis (34) buvo parengęs klastingą „Peek & Cloppenburg“ apiplėšimo planą. Bet jis neišdegė – šį „pirkėją“ apsauga ir visas personalas nuo pat pradžių stebėjo kaip įtartiną.

Žmonės.lt gauta A.Kandelio vagystės bylos medžiaga atskleidžia, kokį nusikaltimo scenarijų šokėjas buvo sugalvojęs ir kodėl vis dėlto įkliuvo. 

Kaip žinoma, 2015 m. liepos 2-osios vakarą, A.Kandeliui lemtingą ketvirtadienio vakarą, buvo užfiksuotas bandymas iš parduotuvės „Peek & Cloppenburg“ sostinės prekybos ir pramogų centre „Ozas“ pavogti firminių „Hugo Boss“ ir „Pepe Jeans London“ drabužių.

Vogti ketinęs vyras dėl akių už vienus marškinėlius sumokėjo ir pateikė kasininkei nuolaidų kortelę su vardu ir pavarde...

Pirmiausia, „Peek & Cloppenburg“ personalas pažinojo A.Kandelį ne tik kaip šokių žvaigždę, bet ir ne sykį anksčiau pas juos besilankiusį klientą. Juolab šiam vilniečiui buvo išduota vardinė nuolaidų kortelė. A.Kandelio vagystės plano broką ir vėlesnių veiksmų desperatiškumą išduoda vien ši detalė: apmokėdamas prekę, kurios neketino vogti, vyras pateikė kasininkei kortelę su vardu ir pavarde, o užgriuvus įtarimams dėl vagystės viešai tikino, neva jis tikriausiai su kažkuo supainiotas.

Bylos tyrėjams buvo pateikti vaizdo įrašai iš trijų filmavimo kamerų. Vienas vaizdo įrašų prasideda 18.30.54 val. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Greta Lebedeva ir Andrius Kandelis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Andrius Kandelis

Per 9-ąją kamerą matosi, kaip tamsių plaukų vyras, vilkintis baltais marškinėliais, vyrų skyriuje renkasi drabužius. Pasiėmęs keletą, vyras nueina į persirengimo kabiną. Išėjęs iš persirengimo kabinos vyras nueina į kitą skyrių, rankose laiko tamsios spalvos krepšį. 

A.Kandelis išsirinko vienus marškinėlius bei su jais atėjo prie kasos, už juos susimokėjo, tačiau atsisakė paimti čekį. Maža to, šis pirkėjas paprašė kur kas didesnio, negu yra duodamas vieniems marškinėliams, maišo, kas pardavėjoms buvo keista. Tuomet vyriškis pasisuko esą apsipirkinėti toliau, o kasos darbuotoja paskambino apsaugai, nes nujautė klastą.

Stebėkime filmuotą medžiagą toliau: pasukus vaizdo kamerą matosi keturios matavimosi kabinos. Iš vienos kabinos išeina minėtas baltus marškinėlius dėvintis vyras ir eina link išėjimo iš parduotuvės. Išeidamas pro apsaugos vartelius vyras virš vartelių pakelia su savimi turimą maišą. 

Ozo prekybos centro patalpose vyras yra sulaikomas apsaugos darbuotojų, jis nuvedamas į tarnybines patalpas, iš vyro maišo ištraukiami rūbai: 8 vienetai vyriškų marškinėlių, dvejos poros kojinių ir džinsinės vyriškos kelnės.

Išeidamas pro apsaugos vartelius su savimi turėtą maišą su grobiu A.Kandelis pakėlė virš jų.

Apžiūrint prekes pastebėta, kad iš keturių vyriškų marškinėlių, taip pat ir iš kelnių buvo išlupti apsaugos magnetai. Rūbuose ten, kur turėtų būti apsauginiai magnetukai, buvo įplyšimai. Trys palaidi apsauginiai magnetukai gulėjo šalia rūbų, kuriuos A.Kandelis bandė išnešti. 

Bylos duomenimis, sulaikytas A.Kandelis bandė tartis, kad jis būtų paleistas, kažkam skambino telefonu ir prisistatė Andriumi, siūlėsi už prekes sumokėti.

Tada parduotuvėje atsitiko keistas dalykas: klaidingai suveikus avarinei durų signalizacijai, atėjo direktorė jos išjungti. 

A.Kandeliui pro akis nepraslydo, kad durys atsidaro ir užsidaro be jokios magnetinės kortelės.

Kol buvo laukiama policijos, nutaikęs tinkamą progą A.Kandelis pastūmė drabužių kabyklą su rūbais ant apsaugos darbuotojo ir spruko per avarines duris į tarnybinį koridorių, iš kurio pabėgo į stovėjimo aikštelę.

Tyrėjus ir žurnalistus šokėjas bandė kvailinti, esą yra kaltinamas nebūtais nusikaltimais, tačiau prispirtas įrodymų galiausiai prisipažino ir užbaigė teismo procesą baudžiamuoju įsakymu, atlygindamas 245 eurų žalą ir įsipareigodamas sumokėti trečdaliu už atgailą jam sumažintą galutinę 12 MGL (451,92 Eur) dydžio baudą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt