Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Juvelyrė Aušra Treigytė siūlo vietoj įprasto sužadėtuvių žiedo dovanoti žiedą-suvenyrą

Sužadėtuvių žiedas-suvenyras
Asmeninio albumo nuotr. / Sužadėtuvių žiedas-suvenyras
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Sužadėtuvių žiedas daugeliui dailiosios lyties atstovių – brangiausias gyvenimo aksesuaras, o pats įteikimo ritualas – ypatinga gyvenimo akimirka, todėl vyras, ieškantis šio išskirtinio papuošalo, turėtų jį rinkti labai atsakingai bei kruopščiai. Kokį pirkti: įprastą žiedą, o gal ypatingą vertę turintį juvelyro kurtą meno gaminį, kurio mylimoji nepamirš visą gyvenimą?

Juvelyrė-gemologė Aušra Treigytė parodoje „Mūsų vestuvės“ pristatys unikalų meno dirbinį, amžinos meilės simbolį – sužadėtuvių žiedą, pagamintą iš keturių komponentų – metalo, akmens, stiklo  bei medžio.

Tai ne įprasto dydžio sužadėtuvių žiedas, kurį būsima nuotaka nešiotų ant piršto, bet išliekamąją vertę turintis brangus meno kūrinys, suvenyras, meilės bei ištikimybės simbolis.

„Paprastai sužadėtuvių žiedai kuriami iš brangaus metalo ir akmens, dažniausiai deimanto, kuris simbolizuoja amžiną meilę, tačiau man norėjosi sukurti kažką originalaus. Žinau, dauguma merginų tikisi, kad sužadėtuvių žiedas bus su dideliu deimantu, tačiau, mano nuomone, svarbiausia –  ne akmens dydis. Visada patariu ieškoti ne vien brangaus, bet ir originalaus juvelyrinio kūrinio, turinčio meninę vertę ir ypatingą prasmę.

Tokio, kuris liktų ne tik vaikams, bet ir anūkams bei proanūkiams. Todėl kurdama žiedą sudėjau į jį viską, ko moteris tikisi iš vyro – sujungiau keturis komponentus,  simbolizuojančius svarbiausius santuokos elementus: medį (namai, šiluma bei jaukumas), akmenį (amžinos meilės, tvirtumo bei pastovumo simbolis), auksą (prabanga) bei stiklą (skaidrumo ir tyrumo išraiška). Stiklo skaidrumo efektui sustiprinti pasirinkau cirkonį.  Tai nėra paprastas sužadėtuvių žiedas,  o  meninę vertę turintis suventras“, – apie savo kūrybinį sumanymą kalbėjo juvelyrė.

Žiedą A. Treigytė nuliejo iš itin aukštos aukso ir sidabro prabos, į jį inkrustavo deimantą, kurį apgaubė cirkoniu ir papuošė afrikietišku juodmedžiu. Tai vienas brangiausių medžių, naudojamas juvelyrinių dirbinių, vienetinių baldų, suvenyrų bei įvairių statulėlių gamyboje.
Šis žiedas-suvenyras – vienetinis juvelyrės Aušros Treigytės darbas, tačiau menininkė viliasi, kad galbūt tai taps gražia tradicija vietoj įprastų žiedelių dovanoti simbolinius, ypatingą prasmę turinčius meno dirbinius.

Asmeninio albumo nuotr./Sužadėtuvių žiedas-suvenyras
Asmeninio albumo nuotr./Sužadėtuvių žiedas-suvenyras

Juvelyrė atskleidė kelias nerašytas taisykles, kurių turėtų laikytis vyras, mylimajai pirkdamas sužadėtuvių žiedą: jį privalo puošti deimantas ir papuošalas turi kainuoti bent tris vyro atlyginimus.

A.Treigytė džiaugėsi, kad pastaruoju metu vyrai savo moterims sužadėtuvių žiedus renka labai atsakingai, be to, dažnai ir patys prisideda jį kurdami. „Vyras dažnai atsineša  mylimosios nuotrauką, pasakoja apie jos pomėgius, stilių. Turint daugiau informacijos, lengviau bendromis jėgomis sukurti vienetinį, konkrečiai moteriai skirtą ir tinkantį žiedą. Būna ir taip, kad vyras pats ima pieštuką į rankas ir nupiešia savo viziją arba labai tiksliai nupasakoja, koks žiedas turėtų būti. Unikalus, apgalvotas ir paties mylimojo sukurtas papuošalas įgyja ne tik materialinę, bet ir didžiulę emocinę vertę“, – pataria  juvelyrė.


A.Treigytės sukurtą išskirtinį sužadėtuvių žiedą – suvenyrą, galima bus pamatyti vasario 7 – 8 dienomis Vilniuje, parodoje „Mūsų vestuvės“, kuri vyks viešbutyje Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos pr. 20.

Asmeninio albumo nuotr./Sužadėtuvių žiedas-suvenyras
Asmeninio albumo nuotr./Sužadėtuvių žiedas-suvenyras

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt