Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejų švenčianti aktorė Inesa Paliulytė: „Karjera yra niekas. Svarbiausia – šeima“

Vakaro akimirka
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Vakaro akimirka
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Nacionaliniame Kauno dramos teatre penktadienio vakarą – ypatinga šventė. Kolegos, bičiuliai, miesto ir valstybės vadovai raštu bei žodžiu sveikino 60 metų jubiliejų švenčiančią aktorę Inesą Paliulytę.

„Auksiniu scenos kryžiumi“ už teatrą vaikams apdovanota kūrėja neabejoja – per 60 metų jai nebuvo nieko svarbiau už šeimą.

„Karjera yra niekas. Svarbiausia – šeima“, – patikino Inesa Paliulytė.

Ji pasidžiaugė augusi nuostabioje kūrėjų šeimoje, kur menas, teatras, knygos, bendravimas buvo pirmoje vietoje.

„Abiejų tėvelių jau nebeturiu. Dabar džiaugiuosi dukters Kotrynos draugija“, – pasakojo sukaktuvininkė.

Tai, kad bus aktorė, ji nusprendė ketverių. Atkakliai to siekdama ji 1979 m. baigė Juozo Miltinio teatro studiją Panevėžyje. Nuo to laiko ir pradėjo dirbti Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

„Visi vaidmenys man svarbūs, bet labiausiai turbūt myliu savo vaikams kurtą spektaklį „Liūdnas Dievas“. Jame daug visko. Išgyvenimų, minčių, likimų, potekstės“, – sakė Inesa Paliulytė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Inesa Paliulytė
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Inesa Paliulytė

Aktorė patikino – vaidmenis ji kuria, o ne tiesiog būna savimi scenoje. Jai svarbu perprasti personažą, perteikti jo charakterį, papasakoti likimą.

„Grimo kambaryje aš persikeliu į tą istoriją, kurią turėsiu išgyventi scenoje. Kitaip savo vaidybos neįsivaizduoju. Džiaugiuosi, kad darbas man patinka ir nereikia dūsauti keliantis ryte. Tai – tikra Dievo dovana“, – tvirtino pašnekovė.

Su jubiliejumi ją sveikino ir Kauno fortepijoninis trio. Taip pat tą vakarą teatro vestibiulyje vyko aktorės, režisierės ir pedagogės Inesos Paliulytės 60-mečio jubiliejui skirtą fotografijų parodos Objektas 229 atidarymas. Darbų autorė – kaunietė fotomenininkė Kristina Sabaliauskaitė.

„Vaidinantis aktorius, pozuojantis, matomas... Koks aktorius ne kūrybos procese, o kelyje į procesą, kaip vyksta pasirengimas spektakliui? Aktorė grimo kambaryje, užkulisiuose, repeticijoje. Ačiū Inesai, įsileidusiai mane į tą nežinomą žemę, į tą jos tapsmą objektu. Beje, visos Jos transformacijos – skirtingos. Tyloje važiavome į Panevėžį, tyloje, be grimo buvo rišama skarelė, o aktorės veidas suakmenėjo. Ji buvo pasiruošusi Liudai Hananai. O štai Kaune prieš „Skėrius“ aktorė juokavo, plepėjo, buvo atsipalaidavusi. Vis kitokia, daugiabriaunė ir sunkiai apčiuopiama“, – apie parodą sakė Kristina Sabaliauskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 paroda Gimtadienis
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt