Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius: „Visada reikia klausyti mamos!“

Jonas Nainys su mama Laimute
Asmeninio albumo nuotr. / Jonas Nainys su mama Laimute
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Vietoje nenustygstančių Radistų Jono Nainio ir Rolando Mackevičiaus pilna visur – dieną jie linksmina radijo klausytojus, vakare veda televizijos laidas, o savaitgalį jau stovi prie DJ pulto geriausiame miesto klube. Energijos šiems vyrukams galima tik pavydėti. Jos tikrai prireikia – juk laiko norisi rasti ne tik darbui, muzikai ir pramogoms, bet ir patiems mylimiausiems žmonėms. Savo šeimas jau kuriantys Jonas ir Rolandas niekada nepamiršta aplankyti gimtųjų namų ir tėvų. „Juk mamos ruoštas maistas – skaniausias“, – juokiasi jie.

Aktyvūs, veržlūs, visada dėmesį patraukiantys vaikinai, nusiėmę ausines ar išjungę mikrofonus, grįžta pas savo žmonas, o Rolandas – jau ir pas mažąjį sūnelį Motiejų. Savo namuose jie puoselėja senąsias šeimos tradicijas, derindami jas su naujomis, kurias kasdien kuria patys.

Radistai myli ir gerbia šeimą, būtent todėl jie ir yra socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ ambasadoriai. „Mes mylime tėvus, vaikus, gyvūnus – visus!“, – sušunka Rolandas, neleisdamas nė akimirkai suabejoti jo žodžiais.

Prisiminimai iš kelionių – patys smagiausi

Vienas šilčiausių ir brangiausių kiekvieno žmogaus prisiminimų – nerūpestinga vaikystė. „Šis gyvenimo periodas, be jokių rūpesčių, problemų ar baimių, yra nepakartojamas. Vien tėvai, vaikai ir laikas kartu – ko daugiau reikia?“, – prisimena Radistai. Tiek Rolando, tiek Jono vaikystę lydėjo smagios kelionės – nors ir nedidelės, bet įsimintinos. Rolandas kasmet su tėveliais traukdavo į Lietuvos pajūrį, taip pat iki šiol išliko tradicija su mama trumpam kur nors išvykti per Motinos dieną. „Tos akimirkos labai paprastos, gyvenimiškos, bet kartu be galo svarbios“, – sako R. Mackevičius.

LNK nuotr./Rolandas Mackevičius su sūnumi Motiejumi
LNK nuotr./Rolandas Mackevičius su sūnumi Motiejumi

Jono vaikystės prisiminimuose – kelionės po Lietuvą, kurios tęsėsi daugiau nei 10 metų! „Mano tėtis – puikus bitininkas, Pasvalio rajono bitininkų pirmininkas – turėjo daugybę avilių, juos su begaline meile prižiūrėjo, rūpinosi. Kasmet visoje Lietuvoje vykdavo didelės šventės – geriausių bitininkų suvažiavimai su dainomis, šokiais, apdovanojimais ir kitomis linksmybėmis. Tad mes, visa šeima – tėvai, aš ir brolis – kasmet leisdavomės į linksmą kelionę autobusu vis kitame Lietuvos kampelyje. Po oficialiosios dalies prasidėdavo pramogos, žaidimai ir maudynės ežere – didžiausias džiaugsmas vaikams! Ir taip – kiekvienais metais“, – prisimena Jonas.

Mamos – nepailstančios gerbėjos

Nors abu Radistai jau seniai suaugę, mamos palaikymas ir patarimai iki šiol nepamainomi. „Svarbiausias mano dienos ritualas – skambutis mamai. Nėra nė dienos, kad nepasikalbėtume – mamos nuomonė man labai svarbi“, – tvirtina Jonas ir prideda: „Mama man pats didžiausias pavyzdys. Turėčiau bent pusę jos savybių – būčiau laimingas žmogus.“

Jonas nepavargdamas galėtų girti savo mamą: „Visi, kas pažįsta Laimutę, kas dirba su ja, žino, kaip gera su ja kalbėtis, gera tiesiog šalia jos būti, pasitarti, pasidalyti rūpesčiais. Jos gera aura ir žmonės ją labai myli. Atrodo, viskas, ko tik imasi, jai sekasi gerai. Tas nuoširdus darbas, patirtis, sunkios gyvenimo akimirkos ir daro ją tokią ypatingą.“

Be to, Jono mama – viena didžiausių Jono gerbėjų. Ji visad palaiko sūnų ir juo didžiuojasi, seka naujienas spaudoje. „Neseniai sukūriau mamai paskyrą feisbuke, tai dabar ji visada like‘ina ir share‘ina visas mano nuotraukas ir žinutes ar straipsnius apie mane“, – juokdamasis pasakoja Jonas.

Tėvų palaikymą Jonas jautė nuo vaikystės: „Per visus pasirodymus darželyje ir mokykloje mano tėvai sėdėdavo pirmose eilėse. Nesvarbu, kad iki 7-erių metų niekaip nesugebėdavau padeklamuoti eilėraščio – vos užlipęs į sceną pratrūkdavau kvatotis, lyg koks juoko priepuolis užpuldavo. Tačiau tėvai, nors ir šiek tiek rausdami, drąsiai sėdėdavo, plodavo ir palaikydavo mane. Kai turėsiu savo vaikų, elgsiuosi lygiai taip pat“, – neabejoja J. Nainys.

Pirma namų taisyklė: klausyti mamos!

Rolandas pritaria, kad namie, pas mamą, visada geriausia. Todėl stengiasi bent kartą per mėnesį grįžti, pasikalbėti gyvai ir... pavalgyti. „Niekas taip skaniai negamina, kaip mano mama!“,­– sako jis. Kartu dažnai keliauja ir Rolando šeima – žmona ir mažasis Motiejus, todėl pas Rolando mamą didžiausias dėmesys dabar tenka jauniausiam šeimos vyrui...

Paklaustas, koks svarbiausias mamos patarimas, Rolandas juokdamasis atsako – „klausyti mamos!“. „Nes jei tik mamos nepaklausai, visad nutinka kas nors blogo! Todėl bandysime šios taisyklės išmokyti ir savo sūnų“, – šypsodamasis priduria.

Socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ tikslas – skatinti tėvus ir vaikus vėl kalbėtis, kartu leisti laisvalaikį. Juk būti su tėvais – madinga! Daugiau ir plačiau www.mylimtevus.lt 

Zip fm nuotr./Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys
Zip fm nuotr./Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt