Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV ruošiasi filmą „Amerikiečių snaiperis“ įkvėpusio Chriso Kyle'o žudiko teismui

Bradley Cooperis filme „Amerikiečių snaiperis“
„ACME Film“ nuotr. / Bradley Cooperis filme „Amerikiečių snaiperis“
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

JAV ir visame pasaulyje didžiulio atgarsio sulaukęs naujasis Clinto Eastwoodo karinis veiksmo filmas „Amerikiečių snaiperis“ („American Sniper“) jau vasario 20 dieną pasieks Lietuvos kino teatrus. Ne sykį akcentuota, kad juostos istorija paremta JAV snaiperio Chriso Kyle'o biografija. Įdomu tai, kad jo žudikas iki šiol nebuvo nuteistas – jo teismas įvyks šią savaitę.

Nors JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų SEAL snaiperio Chriso Kyle'o mirtis juostoje „Amerikiečių snaiperis“ nėra aptariama, ši itin kursto smalsuolių dėmesį. Šį trečiadienį, vasario 11 dieną, numatytas teismo posėdis, kuriame prieš prisiekusiuosius stos 27-erių Eddie Ray Routhas. Jaunas vyras 2013-ųjų vasario 2 dieną nušovė Chrisą Kyle'ą ir jo bičiulį, treniruočių partnerį Chadą Littlefieldą Teksase, Erato apygardoje esančioje šaudykloje. Jis prisipažino įvykdęs nusikaltimą po nesėkmingo mėginimo pasprukti.

„ACME Film“ nuotr./Filmo „Amerikiečių snaiperis“ plakatas
„ACME Film“ nuotr./Filmo „Amerikiečių snaiperis“ plakatas

Chriso Kyle'o susitikimas su Irake ir Haityje tarnavusiu buvusiu JAV jūrų pėstininku Eddie Ray Routhu buvo jo kasdienio darbo dalis. Baigęs tarnybą snaiperis buvo įkūręs karinio parengimo bendrovę „Craft International“ ir nevyriausybinę organizaciją „Fitco Cares Foundation“, kuri rūpinosi nuo potrauminio streso sindromo kenčiančiais karo veteranais. „International Business Times“ nurodo, kad Eddie Ray Routho gynyba teisme mėgins įrodyti afekto ar „laikinos beprotybės“ būseną, remdamiesi tuo, kad jaunas vyras buvo ypač paveiktas potrauminio streso sindromo. „Washington Post“ nurodo, jog iki paleisdamas mirtinas kulkas šaudykloje, Eddie Ray Routhas gydėsi psichiatrijos įstaigoje, ne sykį grasino nusižudyti arba nužudyti šeimos narius.

Pastarosiomis dienomis buvo kilę daugybė diskusijų – ar į prisiekusiųjų gretas galima įtraukti asmenis, mačiusius filmą „Amerikiečių snaiperis“. Tam prieštaravo teisiamojo gynėjai, teigdami, esą tai galėtų paveikti jų objektyvumą, tačiau teisėjo Jasono Cashono verdiktas buvo aiškus – šis faktorius nėra svarbus ir matę filmą prisiekusieji gali dalyvauti vertinimo procese. Nurodoma, kad apygardos prokuroras nesieks mirties bausmės, tačiau, jei Eddie Ray Routhas bus nuteistas, jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos be galimybės sutrumpinti kalėjimo laiką ar paleisti lygtinai.

Vieną stipriausių pretendentų į „Oskarus“ – karinį veiksmo filmą „Amerikiečių snaiperis“ – ir tikrą snaiperio Chriso Kyle'o istoriją Lietuvos publika galės kino teatruose išvysti nuo vasario 20 dienos.

VIDEO: AMERIKIEČIŲ SNAIPERIS kinuose nuo vasario 20 d. (treileris)
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt